Jump to content
FAS Goran
VELJASHIN

Fiat punto mk.2 - lupkanje dok se motor ne zagreje

Recommended Posts

Pozdrav svima. Javljam se jer imam problem sa lupkanjem, zveketanjem koje dopire iz motora (motor 1.2 8v). Zveketanje se javlja samo kada su temparature u minusu, i traje dok se motor ne zagreje, tada postaje neprimetno. Zveketanje se javlja samo kada je motor pod opterecenjem, u mestu se ne cuje, sem kada je temparatura pala na -18. Zvuk pocinje da se javlja na 1500 obrtaja i na 2500 ga nadjacava zvuk motora.

Kada su temparature u plusu, zvuk se ne javlja. 

Bio sam kod par majstora, dobijao sam dijagnoze da je:  aksijalni zazor bregaste, dizne, ventil, ulje menjaca...

Ulje sam menjao pre 8500, sipana selenia 20k, nivo ulja na seredini izmedju min i max. 

Unapred hvala na pomoci!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto je i kod mene, 90% tih motora zvekece i lupka kad je hladno, cuju se ventili, bio sam kod majstora koji rece da se i na njegovom punticu isto cuje, presao je 100 k km i dalje se cuje a po njegovim recima nema nikakvih posledica.
Rece mi da bi se to ipak moglo resiti ravnanjem glave, da napomenem da nisam isao kod drugih majstora za misljenje.

E sad, sta raditi, da ga *ebem ako znam, za sad teram ovako dok ne izadjem iz zime, pa cu to na prolece srediti

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene je zveckalo nesto kada se upali auto, i pocinjalo je da se cuje kada se malo doda jedva gas, ili kada se krene u voznju. Koliko se secam posle nekog vremena je prestajalo kada se zagreje.

 

Ja sam isao kod majstora koji mi kaze da to mora sigurno da lupa nesto mehanicki, dok sam ja dosao do servisa smanjio se zvuk jer se valjda zagrejao auto.

 

 Pomerao je onu masku na motoru srebrnu sto stoji iza hladnjaka, kao neki stitnik i negde je nesto dole privezao i zvuk se smanjio, prilikom jutarnjeg startovanja cuo se ali jako malo. :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni sad vise ne lupa po ovom vremenu ili bar sada ne cujem, po zimi se smanjilo dosta. 

 

Nemam pojma ja mislio nesto otislo al dobro je procitati da su ventili i da se ne brine covek.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...