Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Malo su juce radilo.Ali ne oko libre vec oko renoa scenica II.Neverovatno koliko se lako skida prednja maska i branik.Inace bio je problem da je ulje prskalo sa strane.Problem bio u selni na crevu koje ide do turba.Selna se olabavila.Cim se auto malo gurne u vece obrataje eto ulja.

 

28879951_1682952891743617_1360030681_o.jpg

 

Inace imam jedno pitanje za sve.Koliko su merodavni barometri na pumpama?Kupio sam nov barometar i pistolj za kompresor,ali ne poklapa mi se uopste sa onima kod vulkanizera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na dosta pumpi, kod nekih vulkanizera - cesto upitno i netacno...

Odgovarajuca tema:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa resenje je da imas svoj pouzdan manometar, koji ce ti uvek biti pri ruci u autu. Ja npr. u gepeku imam i klasicnu pumpu tako da sam totalno nezavistan.

Ako doduvavam na nekom kompresoru, prvo proverim razliku u odnosu na moj manometar.

Ako volis brendirane :) , po BG moze da se nadje "Schwalbe" za oko 1800 din. Meni odlicno vrsi posao i u citiranoj temi pomenuti no-name digitalac kosookih uzet preko eBay, gadja se u desetu sa prethodnim "Messko" Svajcarcem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod "klasicna pumpa", mislio sam da u gepeku uz manometar imam obicnu pumpu na "drukanje". Uvek na autu imam dobre gume koje obicno doduvam/ispumpam jedino na ovim promenama temperature (pritisak zna da varira cca 0.2 Bar). Bez obzira na to, povremena, kao i obavezna kontrola pred put se podrazumeva, a za to sitno mi je u gepeku pomenuta rucna pumpa (neki vuku i onaj kompresorcic na 12V). Da pritisak mogu na tenane da korigujem kuci u dvoristu - tako da nema potrebe za stajanjem po pumpama, prljanjem, cekanjem i gubljenjem vremena, mozganjem da li im je uredjaj netacan ili cak uopste ne radi i sl.

Ko preferira digitalce, "Scwalbe" manomatar je dosta dobar, precizan i pouzdan. Koriste ga i biciklisti, a ima i dodatne nastavke za razlicite tipove ventila (Presta, Dunlop, Auto). Cena mu je malo jaca, cca 15 EUR - mada ni to nije mnogo, za dobar i koristan uredjaj. Vidjao sam ranije da ga ima u "Pro Bike" u Patrijarha Gavrila.

Ja sam prezadovoljan sa no-name digitalcem koji sam uzeo preko eBay, slagacu te, cena je bila nesto tipa max 3$, sa sve baterijom. Iznenadjujuce precizan i lak za koriscenje. Prethodno sam koristio analogni svajcarski "Messko" - opasno dobra spravica :) . Imas detaljno u mojoj temi:

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probah danas posle posla sa rucnom pumpom.Alat pretezno cale donosi od gore,radi kvaliteta ,a i jeftinije je gore.Naduvam na 2.2bara,ja ponovo stavim ,kad ono pokaza 2bara,ja opet kad ono opet.I odem na gazprom u Preljini.Naduvam na 2.2bara.Mekse nego sto su bile kada ih je vulkanizer montirao,a tvrdje nego kada sam ja spustio sa mojim barometrom od kompresora na 2 bara.Mislim da je pun pogodak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne bude samo da je Marko ovde vozio dobla :D Ja sam se slatko navozao sa njime,samo sto  je bilo kvacilo pretvrdo.

Kad kaze sef mora sve da stane,nesto na suvozacevo sediste i do patosa natovaren.

 

received_1525983390773902.jpegreceived_1525983397440568.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ozivimo temu.Naime sam imao problema sa letnjim setom,da mi na 140+ malo vibrira volan.Resen problem,tako sto sam promenio mesta prednjim gumama ,sada do 180 nikakvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako i ne vozim.Ali 4-5 puta godisnje idem na ap po 60km i jos nazad 60km.Optimala mi je 140 pa i vise i onda me nervira tu.A i ono,nove gume,felne nisu krive,trap i mehanika u redu.Na celicnim ne trese nista jos gume zimske,pa onda te izludi do cega je.Inace volik jednom ili 2 puta mesecno malo da stisnem po gasu.Da se ne ulenji motor cisto :D

 

20180411_193710.jpg20180412_212752.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Libra bila danas u Kg na vakum.Ispravljeno udubljenje na pragu i 2 sitne tackice koje su bili prisutne od kako sam kupio auto ,plus jos 2 koje su napravljene najverovatnije od nepaznje drugih vozaca na parkingu.Cena,sitnica sve ukupno 3000din.Nazalost sam izbrisao sliku sitnih 4 tackica,ali one su jedva vidljive.Inace sve pohvale za coveka.

 

Screenshot_20180413-160232.png20180413_160639.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodno detaljnije napisi o kome se radi, kontakt i sl... Znacice mozda nekome.

Mozda najbolje u temu o servisima ili u "Styling" temu gde smo caskali o tome:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lybra danas dobila nove metlice.Alca grafitne.Za koju nedelju ide mali servis i mozda menjanje plocica prednjih.Presle 70000km.Ako majstor kaze da su pri kraju ili moze jos malo da se vozi idu nove ate.Takodje posle malog servisa kad se zameni filter za klimu ocisticu duvaljke sa sprejem.Inace metlice brisu stvarno lepo.Cena 1050din i 580din sprej,sa veoma dugackom cevkom.

Takodje na malom servisu vracam stari fabricki bos cilindar kvacila na pedali.Stugar je uradio biksnu kao novo izgleda.Iako sam kupio najsluplji cilindar od 3500din,marka je neka leva po mom misljenju kineska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo se poigrah u paint-u.Videh da bas na libri 17 i ne doprinose na izgled.Nekako mi se cini kao da odizu auto.

 

30724197_1726691827369723_5724006144918159360_n (1).jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas pauza.Sledece nedelje opet mali servis i uz put menjam cilindar ma pedali kvacila,vracam fabricki i naravno provera trapa.

 

20180427_104618.jpg20180427_104633.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali servis uradjen.Ufi filteri svi.
-filter goriva
-filter klime
-filter vazduha
-filter ulja
-ulje
Prekontrolisane plocice,trap,nosaci motora i amorti.Sve super.

Ovaj servis je na 12k,prosli bio na 17k,po meracu ulja potrosila nije. 

Jos ostalo naprskat sprejem ventilaciju.Cisto radi preventive :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...