Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

On 2/20/2018 at 12:44 AM, danijel55 said:

Fabricki su ja mislim.Prlivajuci xenoni,prate put,tj sami se nivelisu automatski cim se teren puta menja.

Trenutno sam u fazi resavanja motorica nivelacije.

Ovakva su svetla bila kada sam negde u septembru ugradio ac xenone sijalice sa balastima.Sada su se dosta spustila ili su sijalice oslabile.Nesto tu ne stima lepo.

 

22218042_1528530033852571_439280001_o.jpg22218106_1528530460519195_2099474428_o.jpg22219107_1528683137170594_120936415_o.jpg

 

 

Jos jedno pitanje imam,dakle cudna mi je pojava ova.Danas sam zabio gospodju u 4600rpm u trecoj i odjednom kvacilo je bilo dosta mekse.Cini mi se da tu opet nesto ne stima.

Blizi mi se mali servis pa razmisljam dal da zamenim i cilindar koji nije u kabini vec ispod akumulatora,sta vi mislite?

 

Ne bih ja rekao da ovde on rasipa svetlost po ovim slikama.

Upravu da po vertikalnosti ne moze da nasteluje svetla?Ne bih se ovoga puta slozio sa tobom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rasipa i to ozbiljno.

Pišem iz ličnog iskustva.

Na slici ispred kuće, sve iznad trećeg stepenika bi trebalo da bude u mraku ili tamno a kod tebe je osvetljena fasada od zemlje do krova.

Imao sam ja isti problem sa Librom i LED svetlima Pomerao sijalicu, tražio odgovarajuću žižu u smislu pravilne projekcije na zidu itd..

Sa maksimalno spuštenim reflektorom (u asfalt) opet sam osvetljavao previše u visinu. Kad vratiš H7 vlakno, zbog osetno nižeg fluksa farovi su tada OK a LED zbog veće količine bele svetlosti zaslepljuje. U gradu gde postoji ulično svetlo niko mi nije blicao ali po magistralama na deonicama sa mrklim mrakom farovi stvarno pale rožnjače ljudima koji mi dolaze u susret. Ebi ga, šteta mnogo mi se svidela svetlost ali vidim da će morati da se rade projektori.

Edited by BaneJ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo nisu led svetla.Ovu su h7 xenoni.Meni niko na putu ne blica,desi se da neko blicne ali to je retkost.Koliko ja znam xenon ne rasipa svetlost,dok led rasipa gde treba i gde ne treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sreteneš negde neku Mareu koja ti prvo blicne, pa nakon nekoliko trenutaka uključi dugo svetlo na bixenonu - pozdravljam te. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slika ispred garazi i nije bas uracunljiva,jel je na autu podignuta rucna i samim tim osloni se na zadnji kraj,tako da je hauba uzdignuta.

Vise problem imam sa nekim mantalcima koji voze sa dugim svetlima po autu putu i po ibarskoj magistrali.

ako budes isao negde vcrs,izbacicu slike kako je sada posle stelovanja. :D:D:D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izguglaj samo "xenon bez sociva"...

Imas gomilu stranica na tu temu, da ne kacim ovde linkove sa drugih foruma. A i na ovom forumu se dosta pisalo o tome.

Nemoj da me shvatis pogresno, mnogi furaju xenone u farovima bez sociva, i ja sam hteo, ali cu ipak odraditi sve komplet. Kod lybre je jos izrazenije zato sto ima rebraste farove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taman posla.Tu smo da se konsultujemo.Niko ovde nema lose namere.Ipak bih ti savetovao da sacekas malo sa time,jel ipak ako bude bilo za xenon svetla kao za zatamnjivanje stakla,svi cemo skinuti xenone.Ja vec furam xenone evo vec 6godina.Zadovoljan sam,a i vidim da drugima ne smeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak su farovi ok,od kako sam podigao svetla ne tehnickom pregledu ,vratio mi se smesak kad uvece vozim auta sa xenonima,sve viidm super i xenoni sijaju jako kao i prvog dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet kazem da slike nisu merodavne, jes' da put ide nizbrdo, ali meni deluje da su previse podigli snop desnog fara... Pogledaj banderu i znak sa desne strane (a snop na toj daljini treba da je u dobranom padu)...

Dosadan sam i ponavljam 100 puta :) , nadji mesto za nivelaciju, proveri i nastelovaces sam bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam stila koji ima fabricke ksenone i fabricka sociva u faru isped njih , tako da postoji i ta ocija fara i sta ce moci nama po tom zakonu kad je fabrika to ugradjivala jos 2002 god. u pojedine modele , kao i fabricki zatamljena stakla na zelenkasto zbog koznih sedista , i nista mi ne mogu , ni na tehnickom ni ovako u saobracaju -- vec provereno .......... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

i da uz to idu i prskalice fara u braniku , to zaboravih ........... je...u go....na samo narodu pare da uzmu na bilo koji nacin.

a vozni park stariji od 16 god. u srbiji , nek daju plate kao na zapadu (vec kad uvode pravila rada na poslu zapadna) pa cemo kupovati svi nova vozila , lopovska drzava .............. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas u Cacku niko nije ni dirao za stakla,a kamoli nesto drugo.Ali dodje racija iz Bg crni golf 7 zatamnjen,stane pored puta i slika sva zatamnjena vozila i posle toga na 300-400m  stoji saobracajna patrola koja stopira i pravo te vodi na tehnicki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok nije zagrejan 80.Kad postigne radnu samo gas. Haha,salim se naravno.

Nije problem kolima,ali zato sleperima jeste itekako.Cak sam bio svedok u gradu izlazi covek iz kruznog toka i okrete se ,pola kruga napravi :D:D:D 

Sto se mene tice,cistac ne mora nikad ni da prolazi.

 

20180226_161159.jpg20180226_161135.jpg20180226_160832.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc malo brze voznje,da se ne ulenji motor. Uz put nadjoh neke slike od leta, pa reko da ubacim :D Inace u kafic sa mnom i gospodja,ne valja da ostaje na suncu. 

 

IMG_20180303_000122_292.jpgreceived_1474591282579780.jpegreceived_1464092520296323.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...