Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

On 4.11.2018. at 6:27 PM, danijel55 said:

Znas sta meni hoce nekad da kazem zuji,ono kao macije oko u  suvozacevim vratima i preko bas neravnog puta hoce da pravu ponekad zvukove resetka kroz koju vazduh duva u vetrobran.

Kod mene nista nema da skripne,nego vise oseti neravninu od bmw,al opet je bmw karavan.

Ne znam na koju foru je BMW udobniji, moj drugar vozi e46 i kaze da je lybra udobnija. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, knezevic76 said:

Možda su na libry stavljeni tvrđi amortizeri a na bmw mekši....
Ma zaljubio se čovek u bavarca pa mu sve lepo, mekano, udobno, tiho... emoji3590.pngemoji3590.pngemoji3590.png

Sve potaman,jos kad se da za zadnje diskove,plocice i paknove 14500din,ma nema nista lepse haha :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja samo kazem moje iskustvo.Librin trap,amorti i ostalo kontrolisano kod Milera u Gruzi,gde ce BMW da ide na reglazu za koji dan.Sve meni lici da ste vi vozili u razvala stanju BMW.

libru karavana nisam imao prilike da vozim niti da se vozim u njoj,jesam je samo pomerio na jednom parkingu,za tih pola minuta uvideo sam da ima bolji ajnslag od moje libre lumuzine.I u seriji 3 d46 limuzini se nisam vozio.Za koji dan menjam i gume na BMW,lezu linijske michelin umesto matorih conti sto su na njemu m+s,odose u srot :D Inace za zimu uzeo tristar s4,prosao vise no povoljno :D E da nisam proveravao pritisak u gumama,moguce  da su malo mekse haha :D

Inace na libri fabricki zamajac ,nema da lupne ni pri paljenju ni gasenju.Da je razvala odavno bi se to menjalo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio dosta auta od prijatelja i to na duze relacije,golf 5,passat b5.5,pezo 307,senika II itd.Uglavnom Nemci i francuzi.Bmw sam oduvek gotivio,ali uvek sam bio za lanciu i alfu pre,jer ono mladji auto za slicne pare,sto da ne.Ali ovo nalete sasvim ne planirano ,pa ajd sto da ne.Inace nisam ni razmisljao o zameni libre,tj jesam,ali jedino mi je dolazi u obzir delta neka i 159,ali delta vrlo retka,znaci 159 2009+ god,ali to nije bilo u planu skoro.Da me bmw sluzi kao libra,ja zadovoljan.Ni dan danas mazga od jtd ne popije ni kap ulja od servisa do servisa.Za 116ks vise nego zadovoljan kako ide.Odrzavanje necu da pominjem.Jedina zamerka lancii,sto brend polako umire.Po meni jedna od best buy vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je nebitno da li je limuzina ili karavan, ja kad sam kupovao delove za trap niko me nije pitao to. Ja sam sa tim BMW isao za grcku, tek na autoputu ne moze da se meri udobnost. Kad sam kupio kola prvi je on vozio, i posle pola minuta voznje je rekao "jbt ne oseca nista".  Zato mi je jako cudno to sto pises. A sto se tice stanja BMW-a reci cu ti samo da je auto trazio 9 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brend mozda polako umire jos kod nas inace je umro odavno i to zvanicno :D To se samo Sedla jos koprca nesto.. :D Inace, vozio sam se u dosta trojki. Neke su bile iznenadjujuce udobne, a neke krute onako normalno, kao i sto ocekujes od jedne trojke. Dugo vozimo jednog karavana '05 150ks dizel, ima opreme, ono polu koza, crno nebo itd., i on je onako, niti nesto udoban a niti pa nesto tvrd. Ide lepo, bori se do crvenog, ne umire ranije kao tdi,jtd..

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam ,rekao bih da je siri bmw od libre,ne mnogo ali malko jeste.A medjuosovinsko rastojanje znaci dosta.
Ma to ti je nas narod,kupi stila pored libre.Definitivni promasaj :lol:
Jesam li u pravu kolega? @Sedla

Daleko od toga da je libra neudobna,do C.G nigde nisam stao da protegnem noge ili ispravim ledja,nego jednostavno preko neravnine kada tockovi predju cuje sa jaci udarac nego kod bmw.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam brate nikakvi udarci se ne cuju kod mene. Cak i kad nabodem jebeni saht ne odzvanja nista. Steta sto ne zivis blize da ti dam auto da probas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakav brate saht.Ja to ne osetim u libri,vec pricam o seoskom putu,gde npr put dobar dobar,pa prosecno za vodu ceo put po vertikali pa kad udari tu,pa posle sve fino.Cak je trap polozio veliki test,kaldrma u Dolovu kod Panceva ,ma nema nista da lupne.
P.S rekao bih da amorti nisu isti za limuzinu i karavana.

Me nemam sta da probam.Tako je kod limuzine,bilo pre 8god kad je i kupljena i ostalo do dan danas.Naravno kontrola trapa svakog malog servisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema.Mogao sam ga kupiti x puta za 20e,al nekako nije me vuklo.Inace ili su gume na bnw toliko u autu ili previse izduvane,tezi je osetno na volanu.U enterijeru jedino sam dodao onaj mp3 emulator i preko ebay ono za blutut i sve sijalice u led stavio.

Ne zato sto je moje ,al na sve vodim racuna,kako mehanicki,tako i limarijski.Pa u kineza od 50cc sipam castrol ulje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci mi sto se tice volana, i kod mene nije MF. Jel ima vec pripremljena instalacija ili kako? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tempomat ima,e sad za komande na volanu,nisam siguran.

Plocice ,diskovi i paknovi sredjeni.Inace majstor kaze bolje ide od e90 od 163ks :D Naravno poredili smo sa jednim od komšije. Felne su legle bas tip top.

20181110_160646.jpg

Sto bi rekao jedan poznanik ,ide ko puscano zrno :lol: P.S lovac covek :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...