Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Par nas se ubi od dokazivanja da niko nece nastelovati farove kao sam sebi ;) , ako imas iole volje, znanja i vremena. 

Ako se radi bas po PS-u :) , prvo primaknes auto maltene do zida i tu ocrtas zize. Vozis u rikverc 10m i pratis mrdaju li zize levo/desno, ako ostaju u istoj vertikalnoj ravni, sve OK. Ako ne, stelovanje levo/desno.

Kada se upuca vertikalna ravan na oba, ostaje da se vidi imaju li pad od cca 10 cm (1%) na tih 10m i to je sva pamet. Kada se i to namesti, licno imam obicaj da jos probam i na putu, ali to su sve sitne korekcije (do samih farova i mojih potreba) jer nikako ne sme da smeta ljudima koji dolaze u susret.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko ima savet.Posto 25jul mi istice registracija,plus moram da menjam saobracajnu i tablice.Da li moze ranije da se preda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mesec dana ranije - dakle, već 26. juna možeš da registruješ.

Stara ti traje do 25. jula, a nova onda do 26. juna (odnosno datuma kada si uplatio istu). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nema neka fora da se preda za saobracajnu ranije, da ne bih cekao mesec dana i vozio sa potvrdom.Jer sa potvrdom se ne može van Srbije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/18/2018 at 9:20 AM, Martin said:
Mesec dana ranije - dakle, već 26. juna možeš da registruješ.
Stara ti traje do 25. jula, a nova onda do 26. juna (odnosno datuma kada si uplatio istu). 

Delimicno tacno.
Ukoliko mu reg istice 25. jula, on moze da preda 26. juna i registracija ce mu vaziti do 25. jula, nece mu skratiti mesec daba. Saobracajnu dozvolu moze da posalje po hitnom postupku i bice gotova za 2-3 dana.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije covek odoleo gulasu ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakonski propisano :D Inace radi se o mestu atomska banja.Cisto ako se nadjete leti tamo,slucajno ili namerno,videcete sa leve i sa desne strane ovako patkirana vozila.Neki put se patkiraju tako da autobus se provlaci 5min.Ja samo stanem na brzaka,ovako gledam da se sklonim sto dalje ili da se pribijem sto vise uza zid ako duze ostajem :D

Nije los gulas,al nekako bilo lepse pecenje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigla masina za letnju zabavu.Yamaha DT125cc 24ks.Pali,radi,ide .Problem nece preko 120,mislim da je ono Miljenko otisla bobina.Sala mala.

 

20180624_112515.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle 5god izdade me aku na libri.I to kao prisli,nije pokazivao slabosti ,samo da upalim cuje se cak cak cak i ne moze da zavergla spusti prozore i to.Posto sutra uzimam novi,valjala bi neka preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

onda taj , ova slika gore je za punta 1,3 multijet-a , pali kao lud (garancija mislim je 5 god.) ............. http://www.akumulatordoo.com

kad sam ih pitao sta da uzmem samo je izvadio ovaj i rekao kupuj :thumbup: , a ima brdo marki u radnji koje nema ni na sajtu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas i u Bg neku prodavnicu koja prodaje Exide akumulatore ,za svaku preporuku,al moze i Topla akumulatori,kod mene od kad sam kupio auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek +1 za Exide, imao sam njihov "X-tra+" 75Ah vise od 6 godina (jos je bio solidan ali zamenjen iskljucivo zbog osetljive elektronike na Stilu, na manje zahtevnom vozilu je mogao jos da gura). Pa posle njega pomenuti "Premium" od 77Ah koji je gurao par godina i auto prodat sa njim, u odlicnom stanju.

Ako prolazis kroz BG, imas ih uvek na stanju, sveze, kod ovlascenog uvoznika "Andreja d.o.o" blizu stare lakat krivine na novosadskom. Posto su poprilicno skupi, pa po nekim manjim maloprodajama znaju dugo da dzedze po rafovima.

Za Ah koje planiras, imas priblizne 72Ah/720A koji je trenutno u MP oko 14200 din i 77ah/760A koji je blizu 15000 din (naravno, minus cena koja se dobije za stari akumulator). Njihov "Excell" zaobidji.

35 minutes ago, Rile_bg said:

slazem se za exide, stvarno su dobri (carbon boots )

Rile, ne trebaju coveku cizme, nego akumulator :stuart: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na savetima.Sutra cu morati da obidjem prodavnice po Ca,da vidim gde ,sta,kako,cena i to.Nego sad sam u fazi ispitivanja da nije slucajno do punjenja.Elem stavio na ispravljac aku,da se to lepo dopuni,auto upali i onda upalim svelta,skinem jednu klemu ako se ugasi,znaci punjenje je.Mada ja sumnjam u aku,al ajde kad je nedelja pa nista ne radi ,nista me ne kosta da proverim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...