Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

To je to.Ma ubijaju me seoski putevi,tacnije brda.Los put pa uspori ,ubrzaj ...Inace do CG kada sam isao 5.1l,u povratku 5.8l al sam ga vozio bez stednje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sustini ja zadovoljan, klima,4 nas,pun gepek,6h Cacak-Bar.Pri tome 15min granica i oko 20min nekih radova. Jos onu crnogorci sto se plase krivina.

Popraviceno vreme kada bude stigao neki jaci jtd tj. Mjet od 150ks pa na vise. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je uvek na "pola" - do sredine posude, a i imam merač pa na njemu vidim nivo (kao za ulje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Libra dobila nove distancere.Posto su stari imali po prilicno lufta,lako nailazili na srce i pri tome setali malo u felnu,sto je prouzrokovalo na nekim deonicama puta blago podrhtavanje na 80kmh.To je pocelo od kako sam stavio letnji set,posto  je pregledano sledece: poluosovina,trap i delovi trapa i sve bilo odlicno.Na redu su bile felne i gume.Felne nisu krive, gume jes da su bile kupljene pred kraj leta nova,al ajde i njih i to je u redu.Dakle distanceri i brezoni ostali.Brezoni jeste da hvataju kraca nego kod original felni,za 5mm krace hvataju,pa sam to odbacio.Zvao komsiju strugara,skinuo tocak i pokazao mu.Na sta mi je rekao,kupi materijal poliamid.Kupio i otisao kod njega,za nesto manje od 3h je bilo sve gotovo.Novi distanceri teze se navlace na srce,a da bi ih ubacio u felnu mora da nagazim,tj udarim nogom da bi uglegli,dakle sve fest.Vibracije su sve nestale.Jos jedan update uzeh i navodno jace halogenke sijalice,daju beli svetlost 100W.Njih sam stavio na duga svetla,posto na kratka su xenoni.E sad jos uvek nisam vozio po mraku pa da uporedim.Bice utisak u narednih par dana.O ovim sijalicama je rec:

 

20180614_215027.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo navedeni razlozi zasto mi nikada nije padalo na pamet da se bakcem sa tockovima koji nisu OEM. Uz svu zaje*anciju oko PCD, CB, ET, srafova...

A bar kod Zabara ima lepih modela da se izabere, em sigurica, em stilski idu uz model za koji su pravljeni. Intensa mi je jednostavno savrsena za Lybru, Blade za Stilo, Sport za Bravo, itd...

12 hours ago, danijel55 said:

Jos jedan update uzeh i navodno jace halogenke sijalice,daju beli svetlost 100W.

Momentalno bih tu "no-name" 100W zamenio sa standardnom od 55W, ako ti je ostala fabricka instalacija.

Da kojim slucajem tata ne bi spalio Djenku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno i ja sam hteo da kupim fabricke felne. Ali su dolazile u obzir samo R15 sa 7 kraka ,posto su gume skoro nove i one su mi se jedino svidele.E sad ni jedne nisam nasao dobre u mojoj okolini.Intesa jestr lepa felna,ali mi jednostavno je lezi na sivu libru.Bas uzivo sam imao priliku da vidim kako to sve stoji.Mislis da su prejake ove od mene 100w za duga svetla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jednom uzeo te sijalice za Bravo, lose su sijale i kratko su trajale. 55w je preporucena sijalica a te su duplo jace. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prilicno verovatno da moze da bude problem, posto je instalacija predvidjena za 55W, a ove su 100W. Pozeljno je bar ugraditi odgovarajuci relej, ako je to potrebno.

Imao sam identican slucaj pre nekih 15-20 godina, igrali se sa tim 100W sijalicama na Peugeotu, bez ikakvih prepravki. Mislim da je prvi na udaru bio prekidac, ako se dobro secam, takodje i da su se farovi vise grejali...

58 minutes ago, danijel55 said:

Ali su dolazile u obzir samo R15 sa 7 kraka ,posto su gume skoro nove

Ako zelis da skockas auto po svom ukusu, bar gume u "narodskim" dimenzijama ne bi trebalo da budu neki problem - 205/55 su bagatela za 16'', kao i 195/65 u 15''. Ako ti odgovaraju performanse i izgleda sa 16'' - verujem da bi bila vrlo mala doplata za konverziju, pogotovo ako ti je lepo ocuvan trenutni set.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da pre 2,3 god je neko pd drugova na Puntu imao taj problem sa takvim sijalicama. Ona instalacija oko sijalice je bila izgorela. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

O tome i pricam, sto se mene tice vise nikad ne bih stavljao 100W sijalice, danas ima mnogo boljih resenja za pristojne pare.

A od felnica, ako vec ide balonjara, recimo ove su mi simpaticne, na njih si i ti mislio?

s-l1600.thumb.jpg.ee8f8ad32a7a4568cefe0b6cd45b2667.jpg

 

A evo primera gunmetal Intense na sivoj Lybri, sta znam, ukusi su razliciti... Meni pije vodu, sigurno je lepse nego sa 15'', a sto je bitnije mnogo je bolji osecaj u voznji, pogotovo kad se imalo zgazi po krivinama:

news_2002_77_16.thumb.jpg.450b3bd6c82a022417cf0214978c8d3e.jpg

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko sto drzi delove za libru upravo ima intesa felne na libri limuzini,iskreno nije bas nesto.Sto se krivina tice AP Ljig-Preljina krivinu svaku opeglam sa 140-150 pa cak i 160.A krivine te i nisu bas sala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pricam uopste o AP, gde se to dosta manje primeti... Bilo koja zahtevnija deonica pokaze sve mane balonjara - iako su uvek bile propisno napumpane, na Stilu JTD sam uvek po ostrijim krivinama imao osecaj bezanja preko nosa i ljuskanja zbog previsokih bokova (cak i kada je auto bio malo jace od 4 godine star). O izgledu tek da ne pricamo, mada je Lybra ipak specificna limuzina pa ne treba ni preterivati sa dimenzijama.

A izmenjao sam na njemu od 195/65/15 do 215/45/17, za moje potrebe i taj auto pravu meru performanse/udobnost/odrzavanje nasao sam sa 205/55/16.

Sada na Sportu imam standardne 225/45/17, a auto je toliko drugacije trimovan - aj' sto je ocekivano stabilniji, nego je i ususkaniji i udobniji nego Stilo sa 16''. Na njega komotno imam osecaj da moze i 18'' (fabricki je 225/40/18) a da se to bas toliko drasticno ne odrazi na udobnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klisura,kanjon morace,put Guca-Cacak preko karaule.Poprilicno sam  zadovoljan performansama 15.Evo recimo za novu godinu put ka Zlatiboru,klisura.Bmw 5  sa 18,samo je bio levi u prvoj pregledanoj krivini sa 150 sam ga osisao.

Sto se brzine tice,uvek volim po gasu da to bude.Pogotovu po krivinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugarski savet malo iskusnijeg kolege ;) - bar probaj koja je razlika vec i sa 55 profilom na istom autu, pa ces se uveriti i sam. Cak, najveca razlika mi je izmedju 15'' i 16'', nego bilo sta drugo, kako za zoll povecavas precnik.

Ne kazem ja da auto staje ;) , nego da je dosta opustenija, sigurnija i prijatnija voznja. Jedina prednost balonjare je udobnost (gde je put los, a i to zvisi od trima auta) i niza cena. A zadnjih 7-8 godina i 205/55/16 i 225/45/17 su se izdvojile kao jeftini standard, tako da im ni ovo poslednje nije vise nikakva prednost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...