Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Najsigurniji ces biti proverom snopa na zidu, tj. da li je ustelovana vertikalna i horizontalna nivelacija i koji % pada snop ima (recimo, licno kombinujem tu metodu sa dostelovavanjem na putu, pa opet na zid za krajnju proveru da slucajno ne bi smetalo ljudima koji idu u susret).

Jedino ti onda ostaje problem u situaciji opterecen auto+xenon+neispravni motorici nivelacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas se opet vratila greska,koja se ugasi kad se auto upali.Nisam bio lenj i uzeo sam nove led sijalice za poziciju i stavio,opet greska ista.Znaci nije to,ok.Nema veze ionako treba imati viska koju sijalicu za rezervu.Rekoh da probam sa svetlima na tablicama pozadi,ako nije to ide pravo kod elektricara.Skinuo,stavio obicne sijalice,greske nema.Jedna sijalica je pravila problem,verovatno pregoreo kanbus,zamnio sam je i sada sve 5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosao sam do jedne ideje.Sada da se posavetujem sa vama i cujem vase misljenje.Razmisljam da ofarbam sa plastidepom alu felne u crno ili gun metal.Sta vi mislite,da li bi joj lepo legle ?Da cujem misljenja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crna nikako... Ja ni na ovim top kolima bmw m, merc amg... Ne mogu da ih svarim... Srebrna je ok... Gun max tamno... :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

napravio sam boju, uzmes neki katalog i po njemu ti naprave

radjeno je sve kako treba, smirglanje, sprickit pa farba

 

IMG_20170509_172327.thumb.jpg.18b9f33af977deef10c701831273d71d.jpgIMG_20170510_193227.thumb.jpg.c0bff07a4ce4a472c54400a71d42895d.jpg

 

da ne zaboravim da zahvalim moleru na tocak :)@OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ako budem farbao ,samo plast dip dolazi u obzir.Jer on moze da se skine,ako mi se kojim slucajem ne svidja ili ne ispadne kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za vikend se malo vozala alfa 159 2.4.Nije q4.Oprema u fullu.Bixenoni sa automatskom nivelavijom su me odusevilk.Od opreme sve sem el podesavanja sedista.Koza,navigacija,spistena malo pozadi.Zaista auto na svom mestu.Pozeleo sam bixenon na lybri ali cesljah oglas i nigde da nadjem bixenon farove za libru da se prodaju. 

received_1663379760367597.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoje bi-xenon farovi za Lybru. Ali mozes da ih napravis, ako bas zelis. Kao sto je i neko napravio na toj Alfi, ako su stvarno bi-xenon, ili samo xenon farovi? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabricki su ja mislim.Prlivajuci xenoni,prate put,tj sami se nivelisu automatski cim se teren puta menja.

Trenutno sam u fazi resavanja motorica nivelacije.

Ovakva su svetla bila kada sam negde u septembru ugradio ac xenone sijalice sa balastima.Sada su se dosta spustila ili su sijalice oslabile.Nesto tu ne stima lepo.

 

22218042_1528530033852571_439280001_o.jpg22218106_1528530460519195_2099474428_o.jpg22219107_1528683137170594_120936415_o.jpg

 

Jos jedno pitanje imam,dakle cudna mi je pojava ova.Danas sam zabio gospodju u 4600rpm u trecoj i odjednom kvacilo je bilo dosta mekse.Cini mi se da tu opet nesto ne stima.

Blizi mi se mali servis pa razmisljam dal da zamenim i cilindar koji nije u kabini vec ispod akumulatora,sta vi mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/19/2018 at 11:42 PM, danijel55 said:

Bixenoni sa automatskom nivelavijom su me odusevilk.....

 

Pozeleo sam bixenon na lybri ali cesljah oglas i nigde da nadjem bixenon farove za libru da se prodaju. 

 

On 2/20/2018 at 12:44 AM, danijel55 said:

Fabricki su ja mislim.Prlivajuci xenoni.... 

 

Pa jel xenon ili bixenon???? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biksenon je kada na istoj ksenon sijalici imas i oboreno i kratko svetlo, koje se switch-uje npr. elektricnom klapnom.

Sto se tice snopa, lakse ce ti biti da procitas na temi o farovima ili stelovanju, nego da gatas sta je u pitanju - lose sijalice, propali reflektori, lose nastelovani farovi, pokvareni motorici nivelacije koji su oterali reflektor u krajnji polozaj... Moze svasta da bude...

Iz mog licnog iskustva, a i drugarski savet: prvo i osnovno - "zid" metoda koja ce ti reci 90% stvari oko stanja farova i sijalica (horizontalna i vertikalna nivelacija, hotspot, jacina sijalice/stanja reflektora, itd...). Kada se tu lepo nasteluje (a pre toga po potrebi sredi far, stave dobre sijalice, naprave motorici nivelacije, ispravno rucno nasteluje snop) jos malo se doradi stelovanje na otvorenom putu i to je sva mudrost. Poenta je na kraju dobiti farove i snop sa kojim ti odlicno vidis, a ne smetas drugima ni u kakvim uslovima (opterecenje auta i sl.).

Uvek kazem da slike nisu bas merodavne, ali recimo na 1. i 2. slici mi deluje da je desni far previse oboren (fali svetla uz desnu ivicu, u odnosu na levi), dok na 3. slici to deluje OK. Nadji negde ravan zid koji je tacno 90 stepeni u odnosu na podlogu, obelezis zize, odmaknes se 10m unazad i sve ce ti se samo kas'ti ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

To pod obavezno, ako iole sumnjas u snop... Mozes recimo u neki trzni centar, spoljni ili unutrasnji zid, zidana ograda nekog parkinga, garaze... Sta znam, samo da ti je podloga obavezno pod 90 stepeni u odnosu na zid, nista ne vredi ako ima iole kosine ili neravnine. U regloskope odavno ne verujem, jer su mi 2 puta katastrofalno lose nastelovali. Davno je bilo, od tada iskljucivo sam nivelisem. Dovoljno je da znas par caka, a niko nece posvetiti toliko paznje, truda pa i vremena, kao kada covek radi za svoju i tudju bezbednost i nesto sto ce mu trajati godinama.

Ne znam da li sam ti negde kacio link kako je kolega sa foruma resio bixenon projektore na Lybri (Morimoto+providno spoljno staklo fara)? Mozda ti da ideju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam tu temu.Mada skupa je to insvesticija,jos pogotovu kako su poceli sa zakonom pocece i za xenone kad tad da prave probleme.Ne znam ni koliko cu dugo jos voziti libru,da li ce ostati kod mene kao drugi auto ili ce ipak otici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam svratio u auto jovanovic tehnicki pregled i podgili su mi farove.Bili su niski.E sad videcemo hoce li biti to to sada . :D:D:D

Inace svratih u neki drugi tehnicki pregled vd auto,kaze covek xenon svetla bacaju na sve strane i to je nemoguce nastelovati.Sve mi je bilo jasno da covek nece da radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, danijel55 said:

Inace svratih u neki drugi tehnicki pregled vd auto,kaze covek xenon svetla bacaju na sve strane i to je nemoguce nastelovati.Sve mi je bilo jasno da covek nece da radi.

Ja kolko sam shvatio, to i jeste tako, xenoni bez projektora rasipaju svetlost, pa zato smetaju vozacima koji ti dolaze u susret. Osim ako ih ne spustis skroz dole, ali ti je onda smanjena vidljivost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...