Jump to content
FAS Goran
putinac

Fiat Marea - centralna brava uvek zaključava

Recommended Posts

Izgleda da mi elektronika brljavi. Jedan za drugim novi kvar. Ne radi centralna brava. Menjan modem pokušano sa 2 polovna opet ništa.  Stvar je u tome da čim zatvorim vrata odmah se sva zaključaju. 

Kad stisnem otključavanje brzo se od kljucaju  i odmah zaključaju.  Isto se dešava i sa ključem u bravu vrata, daljinskim i dugmetom alarma.  U vožnji smo svi zaključani unutra.

A kad nabrzake uđem u auto sva ostala vrata se opet zaključaju iako su vozačka širom otvorena.  Suprotno od onog da ne možeš zaključati dok su jedna otvorena 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad me zvao i treći autoelektričar. Ni on posle 3 dana ne zna šta je. Zamolio me i za sutra da mu ostavim auto. Kaže baš ga interesuje šta je. On i njegovi majstori su poskidali tapacirunge sa vrata tepih sa poda i obloge progova. Sve žice su ok. Ali rešenja nema.  Inače sva trojica imaju prijavljene radnje nisu klinci i na glasu su svojom zaslugom. 

Jel neko imao sličan kvar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@putinac

 

isti ali bukvalno isti problem sam imao na bmw e34, auto nije bio licno moj ali sam ga vozio oko god dana i taj problem nikad nije resen i dan danas je problem prisutan iako je drugi vlasnik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se čini da ce tsko biti. 

Hvala ti na podršci jer sam emitivno vezan za auto sve mu pružam a sad se osećam prevaren

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 21.1.2017. at 5:47 PM, putinac said:

I meni se čini da ce tsko biti. 

Hvala ti na podršci jer sam emitivno vezan za auto sve mu pružam a sad se osećam prevaren

I meni se čini da ce tsko biti. 

Hvala ti na podršci jer sam emitivno vezan za auto sve mu pružam a sad se osećam prevaren

 

Posle 2.5 meseci muka 6 majstora problem mi je rešio moler. Ispričao sam mu da je sve počelo kada sam skidao klemu akumulatora. Pita me koju. Kažem crnu. A on lepo skine crvenu podigne ručno sve podizače brava zatvori auto. Spoji crvenu klemu ključ u bravu vrsta i ručno zaključa i otključa.  I sad sve radi. Kaže d se uvek skida crvena ako nešto diraš nikako crna klema i da sam zbunio kompjuter koji je signal centralne brave zapamtio u položaju kad sam. Skidanuo crnu klemu. Jedino mi auto raskupusan sve plastike i držači tepiha pomereni tapacirunzi i tiple pokidani od silnog skidanja po minusu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi problem na bravi, pa po nazivu teme ovo mi dodje adekvatno. Elem, od pre dva dana mi se poceo javljati problem sa centralnom bravom. Kada okrenem kljuc samo se vozaceva vrata otkljucaju. I ranije je bio slican problem ali ako istovremeno povucem kvaku i okrenem kljuc otkljucava se sve. Ovaj put vise to ne pali. Sa desne strane (suvozacke) uredno otkljucava sve i isto tako i zakljucava. 

Desava se da udjem u auto i tipa posle minut sedenja u njemu otkljuca sam ostala vrata. Dok kada izlazim uredno sve zakljuca na okretanje kljuca. Nemam daljinsko otkljucavanje, samo na kljuc. Takodje, uza auto nisam dobio rezervne kljuceve jer ih prethodni vlasnik nije imao kao ni master kljuc. I ako je bitno, zimus kada je bio minus zaledila je brava ali je wd resio problem. Nije nista na silu otvarano i primetio sam da se mozda cetiri puta od kako imam auto u zimskom periodu sam zakljucao, tj. ja ga otkljucam i taman da udjem on zakljuca sve. Sta predlazete?! Skidati tapacirung, traziti uzrok u vratima, otkaciti klemu + pa sacekati malo i vratiti ili ...

Da spomenem da sam naprskao i wd-a u bravu i iznutra gde izlazi onaj "pipak" za zakljucavanje/otkljucavanje. Nema bas nekog primetnog efekta. Desava se da od 20 zakljucavanja/otkljucavanja iznutra jednom otkljuca sva vrata. Na suvozacevim sve radi kako treba. I da, gde se nalazi modul centralne, ovde kako sam video je kod osiguraca?! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam dobro razumeo,kad sa vozaceve strane otkljucas samo se ta vrata otkljucaju a sa suvozaceve sve radi normalno? Ako je tako onda znaci da negde gubi neki spoj vozaceva brava do centrale,sve to se nalazi tu kod osiguraca kao sto si i sam rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako, s tim sto kada je sve otkljucano i izadjem na vozaceva vrata i zakljucam sve se zakljuca. 

Dakle, zakljucavanje celog auta sa vozaceve strane radi ali ne i otkljucavanje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...