Jump to content
FAS Goran
nesha79

Fiat 500L - prosečna potrošnja

Recommended Posts

ma laze pa cepa , imam evidenciju od 2013...107 tankiranja, po AP je dosta priblizniji nego po gradu

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Zhorz said:

ma laze pa cepa , imam evidenciju od 2013...107 tankiranja, po AP je dosta priblizniji nego po gradu

Board laže k'o pas. :P

7-8% u proseku.

Svako sipanje beležim u Android programčić FUELIO tako da je ta evidencija vrlo tačna.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

14,5 meseci korišćenja

14607km

od toga oko 7500 km van grada (3 putra do Grčke, jednom do Kladova i jednom do Uvac/Sjenica) i sve ostalo u Beogradu u lošim uslovima vožnje, kratke relacije sa malim brzinama

sipano 1308 L goriva i plaćeno za to 185000RSD

prosečna potrošnja 8,62L/100km

na auto putu, pri brzini 135-140km/h bo bordu (što je 125-130 km/h po GPS-u) troši od 7,2 - 8,5 L/100km

u gradu troški 9,5-10L / 100kom

motor je 1,4 95KS, a ovo je trekking, gume 17" pa je verovatno potrošnja bar 5% veća u odnosu na običan 500L

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

trenutno stanje:

14850km

8.0 L/100km

prosećna brzina 37 km/h

Ukupno vreme vožnje: 402h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je bord u pitanju,kad sam ja racunao razlika je bila do max 0.5l/100km. Posle sam i prestao da racunam. Evo moje prosecne potrosnje za danas. Bg-kucevo-golubac - bg. Autoput i magistrala. Bilo je nekih 12tak km bas loseg puta. Bukvalno 2-3 brzina.

 

P_20170729_222843.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre mesec dana isao do C.G. evo do Prijepolja potrosnja.Na Vidikovcu omw  pa u Prijepolju nis pumpa.komp kaze 4.9 a cep do cepa 4.7.

20170627_195248.jpg

20170627_125650.jpg

20170627_195024.jpg

Edited by dach@

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam se odavno družio sa vama na forumu, a ova tema mi je bila interesantna pošto nisam resetovao bord kompjuter od kako sam kupio auto i podeliću fotku na kojoj se vidi prosečna potrošnja nakon 14700 km. i fotku gde sam bio na relaciji Kraljevo - Zlatar - Kraljevo (Magistrala)  Kraljevo - Beograd - Kraljevo (Magistrala i novi auto put), probao sam jednom da se vladam u saobraćaju maksimalno korektno i potrošnja Kraljevo - Zlatibor - Kraljevo je bila 4.7 l na 100 km. 

 

WP_20170807_09_11_04_Pro.jpgWP_20170807_09_11_17_Pro.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni 500L sa 1,6 MJ od 105 ks od kada je kupljen ( oko 28,5k) ima (životno) prosek potrošnje oko 5,6.

Jedno merenje na bordu nisam poništavao poslednjih oko 25 kkm i tamo stoji prosek brzine 37 km/h i potrošnje 5,6.

Činjenica je da velika čeona površina zbog velike visine vozila ima svoju malo višu cenu pri bržoj vožnji auto putem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Meni 500L sa 1,6 MJ od 105 ks od kada je kupljen ( oko 28,5k) ima (životno) prosek potrošnje oko 5,6.
Jedno merenje na bordu nisam poništavao poslednjih oko 25 kkm i tamo stoji prosek brzine 37 km/h i potrošnje 5,6.
Činjenica je da velika čeona površina zbog velike visine vozila ima svoju malo višu cenu pri bržoj vožnji auto putem.
Cisto da znas da b. c na 500 l hoce da laze u proseku od 0.5 do 0.7 l tj. toliko pokazuje manje. Inace motor odlican, eksplozivan ali 9d 3000 ob bez snage.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ako laže koza, ne lažu rogovi"

Eto ga ispod pisani trag svakog usutog litra i stvarni prosek koji iz toga sledi, kao i fotografija bord zapisa. Na oba je 5,6.

Ne mora svaki bord da laže, niti svi koji lažu, lažu isto (znam, jer sam paralelno vodio zapis za moja dva privatna vozila, a i dva koja naizmenično službeno vozim). Pa čak ni kod istog brenda, jer tačnost zapisa borda može da zavisi i od vrste motora kod istog modela.

Naravno, potrošnja uopšte nije najbitniji parametar vozila.

IMG_20200404_075402.jpg

IMG_20200404_075102.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, moron said:

IMG_20200404_075402.jpg

Jos jedan oldschool :D . Kao da gledam svoju svescicu, maltene preslikano ;) . Doduse, ja imam jos kolone sa prosecnom brzinom i gde sam sipao (posto neretko svrljam napolje). Itekako parametri koji znaju da uticu na potrosnju. To sa jedne strane rokovnika, a sa druge odrzavanje :) .

Navikao sam da pisem, mada potrosnju vodim paralelno i elektronski na "Spritmonitoru", posto ima bas lepih opcija, statistike i sl...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ja sam "stara škola" i meni svaki automobil ima svoju svesku u koju pišem "svašta". Pa tako, primera radi, znam i da sam sa SW-om na prvih 180 k km imao prosek brzine 50,7 km/h i potrošnje 5,33 :)

Znači, vozio sam bez prestanka 3.550 sati i oko 20 minuta ... ili 147,9 dana po 24 sata ...

IMG_20200404_200344.jpg

IMG_20200404_200105.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci tu smo negde :D . Mada za utehu ima i nesto starijih, da vidis sto @totti cuva svoju servisnu knjizicu:

 

Amarna_Akkadian_letter.thumb.png.acb3c1adeafcbb03c2b58dbcaa2bdc4a.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Genijalo  :)

Ja sam "svesku" počeo da vodim kao dete. Crkao "plovak" na R12. Pa smo jedno vreme pisali na koliko km smo nasuli koliko goriva. I kako sam počeo "pre Hrista" da pišem, nisam prestajao. Za svako vozilo koje sam ikada imao, pisao sam "sve". Ali, "sve". I kada prodam kola, uz kola predam kupcu i svu opremu, ali, svesku nikada ( kopiram mu ili prepišem samo ono što mu je zaista bitno za nastavak redovnog održavanja ). I danas ih sve imam negde u garaži :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko podatak koliko trosi Fiat 500L 0.9 105KS ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...