Jump to content
FAS Goran
nesha79

Fiat 500L - prosečna potrošnja

Recommended Posts

23 hours ago, totti said:

Nisam razumeo baš najbolje za šta je zvocala? emoji4.png

hahahahaaa....za brzinu...gospodja voli da ga nagazi na 150km/h...pa na isparenjima stignemo u sloveniju

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/23/2017 at 0:28 PM, nesa 169 said:

Velika čeona površina uzima danak, otpor vazduha je ključni na autoputu, a on raste sa kvadratom brzine, pa vi vidite.

 

Naravno, ko je uzimao ovaj auto da luduje po auto putu, pogrešio je. Auto može da ubrza i da ide oko 170 Kmh (ovo važi za 1.4 benz), ali ja ne vidim poentu voziti ga preko 110-120 Kmh. Preko 110 potrošnja drastično raste, otpor vazduha je prevelik, šum vetra postaje isuviše bučan. Daleko od toga da ne može da se vozi pri većim brzinama, može. Ali vožnja postaje manje udobna a skuplja.

 

Što se potrošnje tiče, u idealnim uslovima (ravnica, nema vetra, 6. stepen prenosa, brzina 90 Kmh, jedna do dve osobe u kolima, leto) sa 1.4 benzincem mogu oko 5 litara po bordu tj. 5.5 čep-čep metodom da izvučem. To je više nego ok. Ako nisu idealni uslovi, auto opterećen itd, onda ide pola litra više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Burazer letos kupio 500l 1.4 nije na forumu pa ja da napisem njegovo iskustvo sa potrosnjom,ovo je prosek za 10 hilj.km. A cep-cep 0,5 l vise trosi u gradu na magistrali je odstupanje 0,3 ako se pridrzava propisa. A ulje na 4 hilj dodato 0,5 l na 7 dodato 0,3 l i do sad nije vise dodavao na 10 hilj.je vrlo malo ispod max

20170131_171747.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vozac pocetnik polozio sam u Junu 2016 a 500l sam kupio u Avgustu 2016 nov iz fabrike 1.6 120ks 88kw dizel. Vozim ga samo po Beogradu i  to do posla koji se nalazi iza Zmaj pumpe.

Ljudi koji koriste pravac Auto put Kvantaska pijaca ka gazeli u spicu znaju da se 10km putuje  sat i po. :rant:maximalna brzina saltanje 1-2.

Screenshot 2017-02-10 20.57.31.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 900 km, autoput 300, magistrala 300 grad NS, 300....6.4 l. Autoput 110 do 130, magistrala 85 do 105 km/h mada su brzine bile cesce ka donjim vrednostima. Ja zadovoljan. Videcemo sa kad krenu vrucine, klima, more....itd. Eco drive index 77. Prosečna brzina 33 km/h.

Edited by drzarkod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vranjanac skini tu nalepnicu.....:lol: gadno je sa tim slovima na više jezika, ako hoces bas da zastitis displej bolje stavi foliju za mobilni....B)

Inace solidna potrosnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

He he dobri ste:lol:meni ne smeta, al dobra je fora sa folijom za mobilni, nisam se setio, pokusacu da pronadjem odgovarajucu.

A sto se tice potrosnje, auto se vozi uglavnom po gradu, normalna voznja, tako da i da uracunamo jos pola litra sto "krade" kompjuter, opet je to ispod 8 l na sto, sto smatram da je ok potrosnja za ovaj auto. Cak bi trebalo da potrosnja jos vise "padne" jer se motor tek razradio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Put do Istre i nazad, predjeno 1700 km, prosecna potrosnja merena na cep - 6.8 litara! Dosta uspona, na autoputu i do 170 km/h.

Jako dobri utisci za duzu voznju, udobnost, stabilnost, zvucna izolacija. Jedino u brdskoj voznji zahteva malo vise igre sa menjacem shodno slabasnom 1.4B motoru.

Do sada ukupno predjeno 6200 km, na bordu stoji prosecna potrosnja od 7.3 litre.

Ja prezadovoljan, a i familija! :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/8/2017 at 3:02 PM, italiano said:
Jako dobri utisci za duzu voznju, udobnost, stabilnost, zvucna izolacija. dark_whistle.gif


Da ne vozim isto pa da poverujem, mada je 1.6 mjet. Izolacija,udobnost, stabilnost...ufff

Share this post


Link to post
Share on other sites

potrošnja 4,1 litara/100km tokom poslednjih 30.000km

 

1.6 dizel

 

Vozilo se koristi uglavnom van Beograda.

 

Svako sipanje se evidentira u računovodstvu.

Po računovodstvenim podacima prosečna potrošnja je 4,27 litara na 100km

 

Prosečna  potrošnja na 69.000km je 4.6

Share this post


Link to post
Share on other sites

@VladaG9

 

Da, uglavnom magistrala i autoput. 

Na autoputu vozim u skladu sa ograničenjem brzine (120 ili 130 km/h) 

Da ne živim u Beogradu potrošnja bi verovatno bila i manja..

 

Slažem se da su 1.6 dizel ili 1.4 benzinac od 120ks adekvatni motori za FIAT 500L - ipak je u pitanju prilično teško vozilo.

 

Pre kupovine sam probao i 1.4 benzinac od 95ks i 1.3 dizel. 

1.4 je OK u gradu ali mi se nikako nije svideo na otvorenom putu kad treba da ubrza od 70 do 90km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nbumbic

 

Taj 1.4 120ks sam imao priliku da probam u novoj Giulietti pre mesec dana . Kako auto ide to je neverovatno. Ja nisam mogao da skinem osmeh sa lica :) Potrosnja nije znacajno veca u donosu na standarni 1.4 . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ga stisnes itekako ubrzava upravoj brzini...ipak turbo je zakon ali ni ovaj nije raga....da se vratimna temu...  Mokra gora, Tara, Radan, Cer, Zlatibor...gore dole pun....klima non stop...nije me puno oflekalo kola.

IMG_20170724_202437.jpg

Edited by drzarkod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nekih nesec dana relacija Bg-Pozarevac-Golubac-Kladovo i nazad,prosek mi je bio 5.3l . Bas sam bio prijatno iznenadjen. Idem ponovo slicnu relaciju uskoro,pa cu da fotkam da postavim ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Presao sam od kupovine. 5600 km, sa 366 l bmb metoda cep, mereno, grad, klima, autoput retko ispod 120 do 140 km na h, magistrala....to dodje 6.56 l na 100 km. Najmanja potrosnja magistrala ispod 6, najveca autoput 7.5, grad cist nisam merio,ali 6 h u koloni sa turcima kreni stani bila 11 l sa klimom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/24/2017 at 11:02 PM, VladaG9 said:

Pre nekih nesec dana relacija Bg-Pozarevac-Golubac-Kladovo i nazad,prosek mi je bio 5.3l . Bas sam bio prijatno iznenadjen. Idem ponovo slicnu relaciju uskoro,pa cu da fotkam da postavim ovde.

ja idem u subotu pa cu da postavim za istu relaciju 240km koliko litara

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zhorz  Idem i ja u subotu do golupca pa cu resetovati putni komp. Ne mogu da merim ce cep cep. Ali mislim da ne laze mnogo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...