Jump to content
FAS Goran
nesha79

Fiat 500L - prosečna potrošnja

Recommended Posts

Subotica je u pitanju.

Do decembarskog zahladjenja prosek je bio 7.5 litara.

Osim gradske voznje uracunate i dve voznje autoputem Su-Bg, i do 170 km/h.

Tek na 160 km/h potrosnja prelazi 9 litara, dok je na 120 km/h oko 6.8 litara.

Sta ces bolje za jednog benzinca, tako teskog i "aerodinamicnog" ?

B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa ovakvim izjavama o potrosnji od 6 litara na autoputu.....premisljam se da odem u servis majke mi....autoput vozim cesto od bg do slovenije i prosek mi je 8 litara i jace pri brzini od 120-130 km na sat, a znate tu cestu...nema ravnijeg autoputa

Share this post


Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, nesha79 said:

autoput vozim cesto od bg do slovenije i prosek mi je 8 litara i jace pri brzini od 120-130 km na sat

 

Meni se ovo čini kao ok potrošnja za tu brzinu. Sam si rekao da na 150 ne možeš ispod 10 litara. 

Ako ti je za poređenje, Stilo 1.6 na 160 km/h pije 12 litara. Ali, zato na 80 km/h troši 6 litara. Samo kao poređenje koliko potrošnja značajno skače kad se kod atmo benzinaca dođe do tih maaaalo većih brzina. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto sam rekao,osim aerodinamike,problem je i menjac. On ima 6 brzina,ali je 6ta mnogo kratka pa se vri na visokim obrtajima. Na 120km/h se vrti na 3200 o/min. Zaboravio sam na koliko se vrti pri 140,ali pretpostabljam da je to negde blizu 4000 obrtaja. I onda je normalno da pije mnogo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, nesha79 said:

...meni na 150 ispod deset litara ne moze....

 

pa kad ga drzim, trenutna ide na 10, ali ovo kkad kazem 150-160, ne mislim non stop, ipak naletim i na uzbrdice gde ne moze toliko :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je 500L ispao da troši kao upaljač. Uglavnom vangradska vožnja. Iako se još razrađuje, prosečna potrošnja od kupovine je 4.3l/100km. U pitanju je 1.3mjtd.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po bordu mereno ili ? Meni npr punto pokazuje prosecnu potroanju od 3.5 lit a realno izmereno cep metodom je 4 litara. I to je 95 posto otvorenog puta . 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/11/2017 at 11:09 AM, Zhorz said:
Od januara 2016
 
Screenshot_2017-01-11-11-06-02.png
 
6lit kad vozite magistralom 70-80kmh
Beograd 9-10lit
Ap 8-9 (150-160kmh) sa koferom


Koja je ovo aplikacija

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/19/2017 at 5:27 PM, Alexandar91 said:

Po bordu prosečna potrošnja....Naravno dok se razrađuje, nema naglog ubrzavanja. 45km/h je prosečna brzina

 

Ja kad sam kupovao auto,dvoumio sam se izmedju dizela i benzinca. I racunao sam da je razlika 2l u potrosniji. Koliko vidim to je otprilike tako,mozda nesto manje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad si vec spomenuo tempomat mislim da podize prosecnu potrosnju pogotovo ako nije ravan put vec pun uzbrdica... barem kada je u pitanju slabiji benzinac..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:thumbup:  Tempomat je lud ko struja... :rofl:

 

Najozbiljnije merenje koje sam imao je prvi put kada sam išao za Crnu goru, nekih 15ak dana pošto mi je stigao 500L. Do MNE: Ostružnica, Valjevo, Užice, Nikšić, Risan... Dve osobe + klima, potrošnja 6,2l LPG-a. U povratku 4 osobe mnogo mnogo stvari, klima do koske 6,4l . To je bio onaj startni period, nije se jos uvek auto "razradio" a ja sam "strogo" pazio da ga držim na oko 2000 rpm... Primetio sam da je bord veoma blizu moje računice tako da sam posle još par manjih merenja prestao da merim sam. Pretprošle godine kada sam išao za MNE potrošnja je bila 7,4 po bordu. Na auto putu srče kao da budala, ne pada ispod 8,5l ali zato imam komfor... :) Najviše mu odgovara 78km/h u šestoj brzini, onda izvlači idealnih 5l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zemun - Temišvar - Zemun, oko 400 km, benzinac 1.4 95KS, 2 osobe, običan benzin, vožnja uglavnom po propisima 50-100km/h, možda nekad malo preko toga, temperatura -3 do -10, po bordu 6.4lit/100km (po skali bih rekao da je otprilike to i stvarna potrošnja)

Edited by msrdjan1

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, Cojamen said:

Kad si vec spomenuo tempomat mislim da podize prosecnu potrosnju pogotovo ako nije ravan put vec pun uzbrdica... barem kada je u pitanju slabiji benzinac..

 

Na svakom automobilu tempomat diže potrošnju.

na 2.0 tdi koji redovno vozim na dužim turama pravi razliku od 0.5l naviše.

 

E sad na L mi deluje da je dodatno "glup" jer je slabiji motor u pitanju pa se baš oseti da zapne kao sivonja na uzbrdici.

 

A evo i workaround-a :) : dodam gas i povecam brzinu za 10ak kmh pre uzbrdice i posle držim na gasu takodje. Mnogo lepše predje uzbrdicu nego na tempomatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

predjoh put do slovenije i nazad... u jednom smeru sam ( iako je zena zvocala ) drzao auto na 110-20km~h potrosnja 40 litara na 500km, drugi smer sam ga terao uglavnom oko 130 na sat potrosnja 42 litra, svaki put sipano do cepa ( dok vise ne moze da stane u rezervoar ) tako da ona tvrdnja nekih clanova da trosi 6-7 litara na autoputu????? auto nema nikakvih kvarova, redovno servisiran, gume bridgestone blizzak 32, imam krovne nosace ali bez tereta na njima. utisak mi je da je leti i pored klime potrosnja manja ( mozda tbog guma ) tad mi ostane par litara benzina vise....

trenutna potrosnja na 110 pokazuje oko 7,3 l... na 130 vec skace na 8.3l

a bord krade oko 0.3-0.5 litara

 

Edited by nesha79

Share this post


Link to post
Share on other sites

Velika čeona površina uzima danak, otpor vazduha je ključni na autoputu, a on raste sa kvadratom brzine, pa vi vidite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...