Jump to content
FAS Goran
nesha79

Fiat 500L - prosečna potrošnja

Recommended Posts

uz odobrenje admina svecano otvaram temu ( koja vec postoji kao generalna ) o necemu sto je muka svih nas sa 1.4 motorom. Pricao sam sa par vlasnika i svi se slazemo da potrosnja nije ni priblizno onoj koja je predstavljena u specifikacijama. Naime, moja potrosnja na autoputu ( uz brzinu od 130 km ) je oko 8.3 litra--leti malo manje, aj oko 7,5 ( bord pokazuje 7,5....ali vec smo svi shvatili da laze )....po gradu ne mogu ispod deset da je.... oca....

Kakva su iskustva ostalih forumasa?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

90% grad, po bordu od 8.2 do 8.5 al onako kad se sracuna oko 9 9.5 litara. Sto se tice otvorenog puta do 120 je u nekim granicama realnosti kad predje 130 drasticno se menja pogotovo ako ima krovni gepek odnosno puno opterecenje...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otpor vazduha strahovito utiče na potrošnju na autoputu. Prošle godine sam vozio prijateljevu Tojotu RAV, do Beograda čamac na krovu i potrošnja 8,5, a nazad oko 5,5. 500L je visok i to dosta podiže potrošnju van grada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekada se to radilo tako da se stavi licna u diznu na karburatoru kod onih koji imaju "tesku" nogu. 

Oduvek je najbolji nacin smanjenja potrosnje parkiran auto.

Trosi 8 litara benzina? Znaci da trosi normalno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa mora da trosi,em 500L velik auto,nije ni lak,preko 1200kg ima a benzin,pa nov Yugo dok se pravio imao je isto takvu potrosnju,a uporedite ova dva auta

Share this post


Link to post
Share on other sites

207 je kao i Grande Punto tezak auto.  

Da 206 opteretis na tezinu koliko ima 207 trosio bi i vise!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Letos na putu za CG,do tamo preko Pljevalja i za HN,i svakodnevna  voznja do plaze i nazad, presao sam 550km i prosek mi je bio 6,1 (metoda cep/cep) . Pre neki dan sam testirao nesto malo grada i najveci deo magistrala prosek 6,4 (Cim se upalila lampica sipao pa opet vozio do sledeceg paljenja lampice,nije bas precizno) . Ja sam zadovoljan,koliko sam primetio bord mi laze max 0.3 L . Auto je poprilicno tezak ,ima 1450 kg prazan. Na autoputu nisam imao prilike da testiram , prelazio sam kratke razdaljine,to cu ove godine na putu za Grcku.

Edited by VladaG9

Share this post


Link to post
Share on other sites

prosecna brzina??? mene ubi autoput i potrosnja na tim brzinama....nisam bas siguran na sta misle kad stave u specifikaciju otvoren put 6l na 100km. Mislim meni je i puntic sporting trosio 4,5l na 80km>h u petoj, al vec preko 120km ovaj srce ubija.....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf nisam siguran za prosecnu brzinu,ali bacicu pogleda sutra kad budem isao u auto.mada cini mi se da je tu oko 40km/h. Na autoputu sam ga vozio max oko 150 ,uglavnom oko 120. I to su bile kratke razdaljine tipa pozarevac bubanj potok,da bih mogao da kazem potrosnju. Mislim da nije jedino aerodinamika,nego i prenosni odnos,ako se ne varam on pri 120 se vrti na preko 3000 obrtaja,sto mu na vecim brzinama ubija potrosnju. Zato taj menjaj jeste odlican za nize brzine ali za autoput i ne bas toliko .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po bordu, otprilike kod mene (1.4) ovako:

 

1. Grad - 9.5l

2. Autoput  (NS-BG) - iznad 6l, ispod nema sanse, 120-130km/h u proseku

3. Otvoreni put, vangradska voznja, 6. brzina bez previse navlacenja (relacija NS-Apatin) - ispod 6l bez problema. To je lepa relacija za potrosnju, penzionerski, prav put, neopterecen, oko 100km/h, to mu najvise prija za malu potrosnju

4. NS - CG (RU-SA-VA) - oko 6l

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/6/2017 at 6:56 PM, tondac said:

ja imam pezo 207 1.4 benzin  i sad me zanima kako da smanjim potrosnju cini mi se da trosi oko 8l molim savet

Motor Tu 1,4 8V, ili 1,4 16V. A uostalom nije ni bitno mora da se uradi reprogramiranje računara. Ali to samo mogu samo ovlašćeni servisi.  

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, nikolap said:

Po bordu, otprilike kod mene (1.4) ovako:

 

1. Grad - 9.5l

2. Autoput  (NS-BG) - iznad 6l, ispod nema sanse, 120-130km/h u proseku

3. Otvoreni put, vangradska voznja, 6. brzina bez previse navlacenja (relacija NS-Apatin) - ispod 6l bez problema. To je lepa relacija za potrosnju, penzionerski, prav put, neopterecen, oko 100km/h, to mu najvise prija za malu potrosnju

4. NS - CG (RU-SA-VA) - oko 6l

Euro norma ako se ne varam 500 L 1,4 16v EURO 6 NORMA PA KATALIZATORČIĆ i onda se dobije potrošnjica ta koja je. Koja nije svakako mala.Malo skuplja investicija napraviti 4-2 u 1 granu pa onda više snage i svakako manja potrošnja, a zagađenje veće. Pa ko voli neka izvoli. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/6/2017 at 6:56 PM, tondac said:

ja imam pezo 207 1.4 benzin  i sad me zanima kako da smanjim potrosnju cini mi se da trosi oko 8l molim savet

 

Nikako ... imao sam ga ja ... nikad više ... auto troši 8.5-9 litara grada ... ako upališ klimu onda i 10 ... a ne ide smjesta. Slabašan motor a težak auto.

 

2 hours ago, PuntoAbart said:

Motor Tu 1,4 8V, ili 1,4 16V. A uostalom nije ni bitno mora da se uradi reprogramiranje računara. Ali to samo mogu samo ovlašćeni servisi.  

 

Moj je bio 8V al on troši isto kao 16V koji je jači. Ništa time nećeš dobit ...  jer mu knjizi piše da mu je to normalna potrošnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/7/2017 at 5:36 PM, nesha79 said:

nisam bas siguran na sta misle kad stave u specifikaciju otvoren put 6l na 100km.

 

Misle na vožnju u najvišem stepenu prenosa, na potpuno ravnom putu brzinom 80-100 km/h, bez naglih preticanja, bez klime, i auto naravno nije opterećen ni blizu maksimuma što se težine tiče. :) 

Tako mere i svi ostali, pa je u toku promena standarda tog merenja u laboratoriji na simulatoru, koji će dati realnije podatke. Klik na:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/56488-hyundai-i-kia-lažirali-podatke-o-potrošnji-stvarna-potrošnja-goriva/&do=findComment&comment=1364292

 

Quote

...od sledeće godine na snagu stupa novi sistem ''Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedures'' (WLTP) koji će kupcima pružati normalniju sliku potrošnje. Automobile će testirati u realnim saobraćajnim uslovima, na ravnim putevima, ali i na uzbrdicama i nizbrdicama, u krivinama i sa uključenim klima-uređajem. Do tada, ostaju nam ''rekla-kazala'' informacije dobijene u laboratorijskom testiranju bez putnika u automobilu, sa posebnim gumama za lakše kotrljanje i ugašenom klimom, u idealnim temperaturama i bez ostalih učesnika koji utiču na potrošnju. Takvi rezultati koje proizvođači bez pardona plasiraju u javnost od sledeće godine će napokon postati prošlost. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sva ta ispitivanja se rade u laboratoriji ,sto znaci da su u zatvorenim uslovima. Imaju nerealna ubrzanja,tipa do 60 km// ubrzavaju minut i nesto ,zatim proizvodjaci koriste razne trikove kao sto su posebne gume za sto manje trenje. klima uredjaj i vecina elektro potrosaca ne postoji ili se iskljuci ,ide se cak do te mere da se iskljuci alternator koji napaja akumulator. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo mogu da kazem da sam redovno imao prosecnu potrosnju ispod deklarisane sa Stilom :) 

Sa Leonom je tacno litar vise od deklarisane, ali nadam se da je to zbog zime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

B.c pokazuje 6.9 a olovka 7, uostalom evo slike, doliveni 24,8 l ovog novog dizela na omv.Motorizacija 500 l je 1.6 mjet 105 ks

zza7123.jpg

 

I da bilo je autoputa od Nisa do N.Sada gde je vozeno od 120-140 km/h a resto je bila stani kreni voznja po Nisu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od januara 2016

 

Screenshot_2017-01-11-11-06-02.png

 

6lit kad vozite magistralom 70-80kmh

Beograd 9-10lit

Ap 8-9 (150-160kmh) sa koferom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene prosecna po kompu 7.7 litara za nepunih 3000 km, uglavnom gradska voznja, motor 1.4 95ks.

Ja prezadovoljan! :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Zhorz said:

Od januara 2016

 

Screenshot_2017-01-11-11-06-02.png

 

6lit kad vozite magistralom 70-80kmh

Beograd 9-10lit

Ap 8-9 (150-160kmh) sa koferom

 

meni na 150 ispod deset litara ne moze....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...