Jump to content
FAS Goran
Iron_Floyd

Fiat Nuova Croma 2005. - panorama krov

Recommended Posts

hvala .. Ne znam samo da li postoji jos neki deo koji je mogao na zadnjoj strani da pukne.. Kada malo otvoris panoramu, recimo na drugom polozaju preklopnika, i uhvatis rukom zadnji deo tacno osetis da ima lufta ..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za ljude koji su skidali panoramu i koji mogu da pretpostave zasto staklo ima lufta sa zadnje strane. Moze rukom da se oseti pomeranjem gore-dole ..

 

Takodje, pitanje za Iron_Floyd-a : Da li pored gumica ima jos neki deo koji moze da se istrosi, oblajzne, slomi a vezan je za slajdere ?

 

Usput , evo i slike koja govori vise ..

Svaka pomoc je dobrodosla ..

 

panorama.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze da ima lufta jedino ako nisi kalibrisao motor... ili ako je auto bio udaren pa se nesto iskezecilo na krovu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ..

Stigle su mi platike sa Ebay-a, ali pre nego sto odem kod majstora u Era Glass moracu da ponesem i ostatak za svaki slucaj..

Nasao sa kod jednog poznanika koji rastura Fiate ali nikad nije skidao panorame sa Crome ..

Jel  zna neko kako da je skinemo, jer treba da odem do njega da mu pomognem za par dana ?

Znam da je skinuo celo nebo, motor, sajle i ostala je samo panorama ..

 

Unapred hvala

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam te dobro razumeo treba da skineš još samo stakleni deo? Ako je slično kao na Delti on je fiksiran sa 4 šrafa na nosačima koji putuju kroz šine. Da bi odvrnuo potrebne šrafove panorama mora biti otvorena, prilaziš im sa bokova vrlo jednostavno. 

IMG_20180517_230051.thumb.jpg.74bfb58982fa68223fa9700127433e27.jpg

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostadoh duzan raspleta situacije ..

Prvo da se zahvalim Iron Floyd-u za link jer gumice za slajder sa linka koji je ostavio pasu i 99% su iste kao i one sto su bile.  Porucicu i rezervne jer sada znam da je to deo koji za malu lovu resava probleme klizanja .

U principu, do njih je i bio problem jer su se nekako raspale. Ne znam uzrok ali moze biti do neadekvatnog odrzavanja.  Ko zna sta je neko prskao po klizacima ..

 

Panorama se inace jako tesko skida jer je prema recima majstora (Era Glass) lepljena na krov nekim cik-cak kanalima i zato je niko na otpadima ne skida vec seku po stubovima.

U takvoj situaciji kada nije na kolima ne moze se videti apsolutno nista - kakve su sine i klizaci i da li je motor citav ili slajfuje ..  Narocito ako je dugo stajala pa ne moze ni rucno da se otvori..

 

Elem, savet za sve je samo godisnje skidanje sibera, ciscenje i podmazivanje ..  i tada sve sljaka kao sat ..

 

Pozdrav i hvala svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

E momci još jedno pitanje!

Interesuje me imate li iskustva sa panorama krovom u Fiatu? Pitam pošto je ovo Croma sa panoramom! Bojim se propuštanja vode u unuttrašnjost. Nekada sam vozio Kadetta sa šiberom i imao sam problema sa puštanjem vode u unutrašnjost vozila. Hvala vam unapred i izvinjavam se moderatoru!

 

030-1.jpg bb1f4d20bc15-1920x1080.jpg 012.jpg

 

 

Edited by neshaoct
Sredjene slike by Ivan / spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 Što kaže Alfini. Obavezno očistiti kanale i ako budeš imao neki problem, najlakše je te kanale prespojiti (npr ako mokri kod nogu vozača/suvozača). Takođe godišnje računaj podmazivanje mehanizama (detaljno), jer ih retko ko održava (čast izuzecima). Ima baš tema oko panorama (stilo, croma i ostali) croma panorama , Nuova Bravo panoramaStilo panorama....generalno možeš u pretragu ukucati Panorama pa prelistaj šta bi te interesovalo. 

Eto, imenjak me preteče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01

Cekam te za onu kafu sto si obecao kad budes prolazio kroz Smederevo...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima,

Često posećujem forum, ali evo prvi put da i ja nešto korisno napišem i podelim sa drugima.

 

Imam Cromu 2005 gog.110 kw, i poseduje panorama krov, nakon dugo mučenja i problema konačno sam je osposobio pa ću pokušati da malo pojasnim ako možda nekome bude od koristi.

Kupio sam je pre tri godine, krov radio! Prošle godine se pokvario, ispadao je bužir kroz koji prolazi sajla, i utvrdio sam da je problem bio u kućištu koje se izdeformisalo.

 

Napokon sam rešio da to sredim, jer zaista je uživanje i lep osećaj otvoriti krov :)

 

Staviću i par slika da bude malo jasnije.

 

Na prvoj slici se vidi kako to izgleda, kada pokrenem kalibraciju sve radi dok se krov ne zatvori, tada umesto da zaključa čuje se krrrrrrrrrrrr, krrrrrrr i bužir ispadne iz ležišta a automatski i sajla.

Problem sam rešio na sledeći način.

Na sl. četiri slike se vidi kućište koje sam prepravio, stavio sam srafove sa maticama, malo proširio  postojeće rupe, i čak dodao jednu novu. Morao sam malo upustiti glave tako što sam bušio malo većom burgijom jel gornji deo mora biti ravan, a sa donje strane sam skratio šarfove tako da ne smetaju kada naleže motor.

Malo je teže poturiti imbus kako bi se sve doteglo prilokom montiranja kućišta ali ko ima malo nerava može to odraditi za pola sata.

E sad, kada sam sve namestio i probao, ponovo se čuje krrrrrrrr, samo što tada ne izbacuje sajlu iz ležišta,  ali kada napravim inbusom kontru, kao kada se otvara ručno (čitao sam da to rade na stilu), napravim valjda neki otpor i kalibracija se završi, pretpostavljam da mi se sajla na kraju malo pojela pa zbog toga neće dok mu malo ne pomognem ručno.

 

Eto, možda je malo fušerski odradjeno, ali kod mene funkcioniše već par meseci, i otvaram je baš često :) a  do kada videćemo.

Stavljam i snimak kako to radi.

 

 

 

IMG_20210908_084138388_HDR.jpg

IMG_20210908_083924296.jpg

IMG_20210908_083932913.jpg

IMG_20210908_083941405_HDR.jpg

IMG_20210908_083920579.jpg

Da napomenem da se motoru prilazi kada se skine zadnja lampa, i onda se skine plastika koja drži tu lampu. Ja sam skidao i kedere oko vrata, rukohvate pozadi i keder oko zadnje roletne, dobije se malo više mesta. Možete ispratiti i kuda idu sajle, meni su sa jedne strane bile pukle plastike koje drže žabice od bužira, iznad zadnjih levih vrata, zalepio sam ih super lepkom. Slika ispod.

IMG_20210908_084207347.jpg

Evo i na kraju jedne lepe slikice, svi su moji :D :D :D

IMG_20190616_104307652.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/9/2021 at 2:57 PM, Ivan.D. said:

 

E sad, kada sam sve namestio i probao, ponovo se čuje krrrrrrrr, samo što tada ne izbacuje sajlu iz ležišta,  ali kada napravim inbusom kontru, kao kada se otvara ručno (čitao sam da to rade na stilu), napravim valjda neki otpor i kalibracija se završi, pretpostavljam da mi se sajla na kraju malo pojela pa zbog toga neće dok mu malo ne pomognem ručno.

 

 

E pa druže živ bio, 2-3 puta za nekoliko godina mi se dešavalo da mi zaglavi panorama, evo pre neki dan sam hteo da je resetujem i krc...neće ništa, skinuo, probao u prazno, prepakovao motor ma ništa. Pročitam ovo tvoje i juče samo kontriram imbusom, panorama se pribrala i sve radi kako treba. Popravka trajala 5 sekundi. Hvala ti što si napisao ovde rešenje jer je stvarno korisno a najgore je to što sam već dva motorića zamenio jer isto tako išli su samo u jednom pravcu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa. 

 

Imam cromu 2010 god. Ja sam vlasnik poslednje 2 godine kada

sam je uvezao iz italije. 

Panorama od pocetka nije radila (zavesa radi). Nisam uspeo da se pozabavim njom, jer nisam uspeo da nadjem ko to moze da popravi u NS. 

Ono sto me zanima. Da li je vredi otvarati po.ocu rucne varijante kako bi se ocistila prljavstina (mozda to pomogne)? Da li mogu doci u slucaj da ne mogu rucno i da je zatvorim?

I hteo bih da podmazem kedere (ako ih ima) jer kad je toplo konstantno mi se cuje skriputanje gume iz tog dela. 

 

Hvala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...