Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Dusansb

Fiat Tipo 1.7 TD - povezivanje termostata

Recommended Posts

Pozdrav...

Ppar meseci imam nekog tipa 1.7d,pa posto nema grejanje i radnu tempetaturu zamenio sam tetmstat.i dalje je isti problem a pumpa radi.pronodnost radijatora sam proverio i to je u redu.posto ne znam koji sam vlasnik po redu cini mi se da je nesto muljano sa crevima,pa vas molim ako neko ima tipa ili tempru 1.7/1.9 da slika raspored creva.unapred zahvalan...Dusan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da je zamenjeno crevo za grejanje koje ide direktno iz bloka sa crevom za hladnjak ulja. Oba su iste debljine i moguce ih je zameniti a za ostala mislim da nemoze posto su sva razlicite debljine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takoje da naglasim da creva nisu originalna.bilo je tu secenja i nastavljanja.jedino sto znam da tamo gde je sam termostat ide gornje crevo hladnjaka.buni me sta ide ispod toga i sta ide sa strane,gde voda slobodno ide iz glave....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Direktno iz glave ide crevo ka radijatoru u kabini a povratno ide sa zanje strane termostata. Gornje crevo hladnjaka ide na najvislji plasticni deo na termostatu, donje crevo ide na donji plasticni deo gde se i nalazi sam ulozak termostata, dva creva za hladnjak ulja idu sa strane termostata do akumulatora a glavno dovodno crevo sa pumpe ide iza termostata ka kabini...

To je to ako uspes nesto da uradis javi i obavezno proveri kakav je taj novi termostat da nije slucajno ostao u otvorenom polozaju. Kolko si platio taj novi termostat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj 1600 inace radi

 

преузимање.jpg

 

Termostat je u onoj cevi gore.kroz ovo desno i ovu malu takodje odredjuje protok.a ova prva sto gleda uvis ima slobodan protok

Share this post


Link to post
Share on other sites

zar ne ide na donje crevo ulozak termostata. Koje ti je godiste auto. Moj punto je 1.7 isto a mislio sam da su motori isti ali termostati nisu ni nalik isti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad se bolje vidi gde je ulozak.inace takav sam i skinuo.90 god.vernet caloristat 

 

$_1.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probacu tako.al mi logicnije da gornje crevo hladnjaka ide na termostat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio je onako kako je taj neko povezao,ali posto nije bilo uloska tecnost je cirkulisala kroz hladnjak.al ne i u grejanje posto je deo sa termostatom i onaj ispod njega bio spojen jednim crevom.kad sam stavio novo kuciste i sve kako je bilo-nista

Ipak mislim da mala cevcica je grejanje.ona do nje sa iste strane je za donje crevo hladnjaka.ona sa termostatom za gornje crevo hladnjaka.a ona ispod ide u pumpu.jos nisam probao.nek me neko ispravi ako gresim da sacuvam hladnjak.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih rekao da od punta 2 krecu da stavljaju gornje crevo na termostat a pre toga je islo na donje ali ne znam konkretno kod Tipa. Kod mene na puntu 1997 godiste donje crevo je na ulosku termostata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tako kaze i ona slika sto si postavio.probacu tako pa ako stvara pritisak ili ne greje gde treba zamenicu mesta.kod svih auta koje sam imao termostat kad otvori tecnost ide u hladnjak.tako je i kod alfe sto imam

Share this post


Link to post
Share on other sites

E drugari ja ga skarabuzio.najlepse vam hvala na korisnim savetima!

Just now, Dusansb said:

E drugari ja ga skarabuzio.najlepse vam hvala na korisnim savetima!

Jbt.....sta je crevaaaa...

IMG_20161227_184439.jpg

IMG_20161227_184348.jpg

IMG_20161227_184300.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...