Jump to content
FAS Goran
abarth

LED ili Xenon sijalice za Bravo

Recommended Posts

On 6/29/2020 at 11:26 PM, Ivan said:

Licno bih prvo probao sa xenonima. Na Bravu ide H1 komplet, koji ces svakako koristiti i ako kasnije budes radio konverziju na najcesci Morimoto Mini H1 projektor. Pa ako samo zamena seta ne pije vodu, ide se na skuplje varijante reparacije, sa xenonima bukvalno nemas sta da izgubis.

Licno sam godinu i kusur vozio Sporta sa najobicnijim halogenim sijalicama. Projektori su bili fino sacuvani, mozda ima veze sto je restyle i mladji, ne znam. Tako da sam izuzetno zadovoljan kakva je situacija samo posle obicne konverzije na xenon. Cena setova je odavno visestruko pala, tako da vec za smesnih 40 EUR mozes da nadjes korektan. U sustini su sve to Kinezi, samo treba naci solidan, licno sam jurio "CN Light". Sto se zakona tice, nije mesto da se tupi javno, ali vidis da ima resenja (licno vozim xenone od 2008.).

Oko montaze, na Bravu je to vrlo jednostavno zbog pristupacnosti, mozes cak i da biras mesta za balaste. A da ne otkrivam rupu na saksiji, evo cisto par mojih tipova ako ti bude od koristi:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43708-xenoni-projektori-iskustva/&do=findComment&comment=1517711

 

Pozdrav, a je l' moze sa restylinga na predhodni model?! Tipa sa 2012/2013 na 2007...?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pablojoks83 Sto ne bi moglo. H1 xenon je H1 xenon, bilo dizel ili benzin ispod haube, samo da se lepo upakuje. Bitno je samo da su sociva dobra u oborenom/kratkom svetlu projektora tj nisu nagorela jer je ucinak xenona manji onda. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi...vozim Fiat Bravo 2007.

Imam standardni problem sa farovima. Auto je fabricki bio na halogenim sijalicama...posto su katastrofalno sijale iz razloga sto su soljice matirale...zamenuo sam komplet projektore...ubacio sam morimoto mini h1 projektore sa ksenonima.

To je radilo jedno vreme, a onda su krenuli da zezaju balasti...mesecno sam ih menjao.

Pa sam presao na LED... LED necu komentarisati...apsolutna katastrofa.

Ostaje mi da probam sa fabrickim ksenonima i sijalicama D1S.

Da li neko ima takve farova i ako ima kako je zadovoljan sa njima?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, mrshoy said:

Da li neko ima takve farova i ako ima kako je zadovoljan sa njima?

Da pripomognem i tagujem, OEM ksenon na Bravu imaju @Mijailović P. i @Milutinac pa ce ti reci iz prve ruke, korektno to radi.

Ali se apsolutno slazem sa Andrejom - ne vidim razlog zasto bi komplikovao kada si vec menjao projektore i stavio nove. Takodje, fabricka instalacija ksenona moguce da vuce dodatne izmene, treba uporediti seme iz eLearn i videti ima li nekih razlika. Takodje bi i ulaganje u fabricke farove bilo dosta vece, veca komplikacija u slucaju nekog njihovog, ne daj Boze, kvara ili razbijanja...

Takodje bih prvo probao neki krsten ksenon set, bar je danas to bagatela. Vozio sam aftermaket ksenone od 2008., maltene od kada su se kod nas pojavili. Na Bravu i Stilu su jos svo vreme radili kao dnevna svetla, znaci u tom rezimu deceniju i po... I za svo to vreme zamenio sam samo jednu jedinu H1 ksenon sijalicu na Stildzi posle 8 godina od instalacije. Koristio sam iskljucivo "WellDone", tj. "CNLight".

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj komplikovati. Fabricki xenon set je oldican, kod mene su jos uvek fabricki balasti a za 6 godina kod mene sam promenio po jednu sijalicu po strani...
Ali ne vidim sto bi sada toliko petljao i sve prebacivao na ds1. Kad vec imas zamenjene projektore samo se pozabavi nekim kvalitetnijim setom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mrshoy ili idi kod nekog ko ce ti odraditi kako treba i garantovati za uradjeno. 

kontaktiraj https://www.instagram.com/xenon_cartel/  pa vidi sta mozes uraditi. Da ne bacas pare na setove/balaste dok ne pogodis. Licno imam bear set koji radi bez problema sigurno vise od godinu dana a isti set sam imao na prethodnom autu gde je za jedno 5-6 godina koriscenja ksenona jedan balast promenjen u garanciji i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...