Jump to content
FAS Goran
igor0511

Seat Leon FR 2.0 TDI

Recommended Posts

Problem je malo slikati telefonom kada ima vise od jednog izvora svetlosti i jos kada su razlicitih dimenzija i intenziteta.

Amaterski DSLR ovde napravi vrhunsku sliku bez neke muke sa podesavanjima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas montiran letnji set guma i odradjen ozbiljan detailing enterijera od 4h s obzirom da se dosta prasine nakupilo.

 

Koza namazana Chemical Brothers sredstvima posto ih je kolega @gile smederevo nahvalio u svojoj temi.

Moj utisak je za sad da uzasno smrde :D

 

Kilometraza oko 20kkm. Sve na svom mestu. Lepo se razradio i navikao sam se na kola.

 

Prosecna potrosnja se vrti na oko 4.9l za ovih 20ak hiljada.

 

U zadnjih godinu i po sam probao bas svasta iz C klase, od ekstremno skupih vozila kao sto je A3 S line koji ide do 40ak hiljada e, preko Focusa i C4 Cactusa i mogu da kazem da sam napravio pravi izbor za sebe. Savrsen kompromis snage, udobnosti, opreme i sporstkih karakteristika.

20180409_160916-01.jpeg

20180409_161018-01.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam i vrlo sam zadovoljan.

Nisam neki agresivan vozac i po snegu pogotovu ne volim da se glupiram tako da nije bila nijedna neprijatna situacija.

 

Lepo drze, ekstremno su tihe i sporo se trose. Cak su tise i od letnje Potenze.

Po kisi hoce da proklizaju, ali nijednom mi se nije desilo da su slucajno proklizale, vec je svaki put bilo neko moje testiranje.

 

Tako da sve u svemu moja preporuka, pogotovu sto kostaju u ovoj dimenziji 4 Wintere kao 1 Premium guma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To me najviše interesovalo po suvom i mokrom putu ipak je to nov auto sa svim sistemima i dali je baš tolika razlika između nje i premium guma 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad bi ti dusebriznici rekli: "Uzeo auto od dvaJes iljade, a tura vinteru na tockovi!" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja od kako sam poceo da vozim stavljam winteru zimi. I prezaodovoljan sam. Solidna guma po korektnoj ceni. Ruku na srce u Beogradu i nema vise nekakvog snega , da zivim   na nekoj planini verovatno bih uzeo neku bolju gumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na Tipu, Grandeu I sad Bravou stavljao Winteru! Bravoom redovno prtim prvi sneg u mom sokaku na Mirijevu, a 2013. sam na Tari, rtio sneg do manastirskih stanova, od Jeremicka, al' eno pune teme o gumama ljudi koji kazu da ista ne valja q!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam mnogo ni imao priliku da biram. Leon je preuzet 14.12.2016., a imao sam rezervisan odmor u Becu od 20.12. tako da je kupovina guma bila optrilike poziv:

"Dobar dan, sta imate od zimskih guma, 4 komada, 18" " :D

 

Bila je tu i poneka tura Alpina, ali po ceni 100+ hiljada sto mi i dalje zvuci kao sumanuta cifra za gume.

 

Sto se cene guma / kola tice, racunam da sam bolje prosao nego da je obrnuto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Leon je strasan! Na zalost, na Sajmu, OPET, nisam imao vremena da SEAT bolje prostudiram, mada je kasno, po*izdeo sam... 

Mogu slobodno reci da je jedina marka, gde sam se zapitao da li sam pogresio sa Toyotom! Leon deluje gospodski, ima dosta resenja sa WV ali je fantasticno uklopljeno. Na Golfu mi deluje hmmm ruzno dok u Leonu je sve na svom mestu! I ona nova Arona deluje simpaticno!

Al mene neki maler bije sa SEATom, ne da mi se prosto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja od kad sam kupio kola gledam samo ovlas konkurenciju :D

Da se ne zamaram da li sam se zeznuo, sta je tu je, sad svakako nema menjanja jos dugo. Samo mi ponekad bude zao sto nisam uzeo 2.0 turbo benzinjaru kad cujem kako se dernjaju i vidim kako cupaju. Ali, bice valjda prilike.

 

A lepu politiku Seat ima. Prijatno su me iznenadili sto je Leon bio test platforma za LED svetla i jos neke sitnice. Pogotovu dobro kod nas prolaze jer forsiraju daleko nize cene nego u inostranstvu (npr moj je kostao skoro 8000e manje nego u Italiji).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodaj ga u italiji I zaradi 8 soma :D

Meni bmw dosao na novim winterama, duvao sam na 3 bara da bude koliko toliko upravljiv, jer je premekana I nekako pliva.
Nije neupotrebljiva, posluzila me je lepo, ali oseti se da je losija od boljih guma :)

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Licno, zadnjih 10-15 godina Seat je jedino sto mi se svidja iz VW grupacije (uz poslednju verziju Superba). Ima svoju pricu sto se dizajna tice, Ibiza 2017 mi je takodje sjajan automobil u svojoj klasi. Novi Leon sam poceo vise da zagledam otprilike od kako ga je i Igor kupio. Mada treba reci i da je poredjenje ovakve FR i neke standardne verzije kao du*e i glava, "obican" je poprilicno obican :) .

Izuzimajuci izgled i materijale centralne konzole (klima+radio), strasno mi se svidjala cak i prethodna verzija Leona. Drugar ga ima, bas sam za praznike opet zategao 2.0 TDI Sport varijantu (DSG, 140KS, crna boja...) - sjajno se sedi, nize u kadicama, visoka bocna linija prozora, lepo dizajnirana i uoblicena tabla (sem tog centralnog dela), manji volan - onako bas ususkano i podredjeno vozacu. Novi model je samo nastavio tu pricu, FR pogotovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno su lepo upakovali auto i generalno idu u dobrom smeru.

 

Mislim da je i odvajanje Cupra modela dobar potez posto ce napraviti lep low budget sportski brend.

 

Mislim da je Seat u FR varijanti najvise sportskog duha sto moze da se izvuce za ove pare. Eventualno Focus ST koji je nesto skuplji kada je na ozbiljnoj akciji.

 

Kod svih ostalih proizvodjaca svaki pomak ka sportskoj varijanti znaci strmoglavo vise cene.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, igor0511 said:

Mislim da je Seat u FR varijanti najvise sportskog duha sto moze da se izvuce za ove pare.

Nazalost, sve je i manje pravih vozackih automobila. Polako preovladjuju izdignute kreature i kojekakvi dvo i trocilindricni prdavci zapremine bastenske kosacice.

A bas pisah u drugoj temi - od motora, vesanja, voznih karakteristika i dizajna, doci cemo do toga da ce najbitniji postati konektivnost i dijagonala ekrana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i prosecne potrosnje u prvih 20kkm metodom cep-cep. Bord se restuje na svskih 5000km i kaze za oko 0.2l manje.

 

Prosek je za mrvu nizi nego na Stilu.

 

Bice jos malo nizi jer je Leon vozen 2 zime i jako malo preko leta.

Sve u svemu zadovoljan sam. Vozim gs prosecno 20km/h brze nego Stila i mrvu manje trosi.

 

Zanimljiv podatak je da je fabricki deklarisana potrosnja Stila 5.1l i ja sam imao koji deci ispod toga, a Leonu je 4.4l sto imam samo u prolece kada je toplo i ne radi klima i jos kad idem samo na posao.

SmartSelect_20180414-222300_FuelLog.jpg

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelep enterijer! Jedino mi na svim Svabama smeta onaj prekidac za ringlu! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni meni nisu bas dragi, ali ovaj kod mene mi se cak i dopada.

Pogotovu sto je tempomat odlicno resen po mom misljenju i onda nema mesta za komande za svetla na ablenderu.

 

Steta samo sto je VW promenio politiku za tempomate i zakomplikovao komande u verzijama vozila 2017/18.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnjih par dana ih baš često srećem i stvarno dobro izgleda.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...