Jump to content
FAS Goran
igor0511

Seat Leon FR 2.0 TDI

Recommended Posts

Ko u bornom vozilu da sedis, mali prozori, mala soferka.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan BG hvala i svaka ti je na mestu :) steta sto se nisam setio ranije da si vozio Minija, trebao sam da te konsultujem.

 

Sto se potrosnje tice imao je bas rasterecene rute do sad pa nije pravi uzorak. Sigurno je 30% kilometraze presao u 5oj na 80-90km/h kod nas.

 

Sad mi deluje da je odrzavanje ok, ali star je vec model i ima majstora.

 

@totti kroz soferku mrka kapa :D ali kroz panoramu se taman vidi. Jedino je mana taj delic sekunde kad vidis zeleno i spustas pogled da neko ne izleti

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da, prevideo sam panoramu

Ovaj "moj" Mini je nema, muka živa... a zakon je za pomenute situacije, čak i kod automobila sa daleko većom šoferkom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

@Axic na aparatima :D ...

I ja sam sluzbenog vozio neko vreme a meni je baš legao posle prve voznje do Valjeva i nazad. :D

 

@igor0511 sve sto si rekao je bas tako. Kod mene i @Ivan je u firmi bio 1.4 benzinac, tvoj je ipak malo jači. Potrošnja čist grad sa prosečnom 18 - 22 km/h ide i do 13L :D ali tebe po gradu nema, drzi se Batajnice, AP i malo magistralnog puta i tu će lagano biti na max 7L.

 

Kod naših nije bilo zadnje klupe ali je meni sediste bilo podeseno maximalno nazad što verujem da kod putničkog iza mene može samo Nik Vujačić da se smesti (malo crnog humora) :secret:

 

Sve u svemu Igore, nađi krivine i uzivaj u voznji s njim ako se ikad budes vozio sam, da ti izmami osmeh na lice. :D Nedostaje mi ta pozicija sedenja i ponašanje tog auta u krivinima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :) skroz je zanimljiv osecaj po krivinama jer su zadnji tockovi toliko blizu da ne mogu da pobegnu bukvalno. A i prednji cupaju lepo.

 

Inace, citao sam dosta o tom 1.4 i bio mi je prvi pik, ali nakon razgovora sa vlasnicima se ispostavilo da je cak zedniji u praksi od 1.6 i dosta tromiji. A i videh 2 komada koji bacaju vodenu paru na cepu motora :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/23/2022 at 1:57 PM, nidza said:

Dete neće biti problem, sa godinu dana već može da se očekuje da nauči sama da se penje u sedište

Kako da kazem... Dete sa godinu dana samo da se penje u sediste... Nisam do sad ni cuo ni video takav slucaj, eto :)

Inace, mini je prva liga, kapiram da je bas zezanje voziti ga po gradu

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/23/2022 at 3:01 PM, Dale said:
Ako se u miniju prednje sediste pomera napred i po sinama kad se ulazi pozadi

Da, katapult sedišta su.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pridružujem se čestitkama za Mini, simpa autić skroz. :)
Btw, moram malo off, poželjno je mnogo više od 6 meseci kako bi se beba vozila u smeru kretanja vozila.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor0511 čini mi se da je taj 1.4 benzinac  PUG-ov a što se tiče ulja kod njega je otprilike kao kod Alfe, konstantno dolivanje. :D

 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.4 je Toyotin cini mi se kao i dizel. Bas su uzeli od koga su sta stigli. To je i razlog sto sam gledao 1.6, da barem bude sve iz iste kuhinje.

 

A rece mi prodavac da mu ne trosi ni kap ulja, videcemo koliko je tacno.

 

Sto se sedista za bebu tice, to sam i ja cuo - da sedi unazad sto duze moguce. 
 

Inace, evo ovog sto Totti rece. Slikao sam u visini ociju i ne vidi se semafor

 

6F3A50CC-77DE-4A87-842E-1A7B498FE774.jpeg FAC2ABA7-6CD4-469D-BEAA-9360B7B3D602.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.4 je u R56 modelu, smeće od PSA Vti motora.

 

 

U R56 je 1.6 dizel jedini model vrijedan gledanja...

 

R50 ima 1.6 benzince, One i Cooper su identični osim mape, i S sa kompresorom. Dizel je Toyotin 1.4.

 

Prva generacija je totalni go-kart feeling, svako sjedanje u taj auto je gušt.

 

 

Neke od mana koje te mogu zadesiti su ABS senzori i pumpa, servo pumpa, i te getribe na benzincima....

 

Sestra ima istog, samo je chipani dizel unutra, totalno oduševljenje autom osim što fali zvuk benzinca i još 50-60 konja. I sicevi su mi katastrofa.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do 2004. su Midland getribe koje se vole raspasti i prozujati, nakon toga je Getrag koji je bolji, mada ima slučajeva da i on prozuji. Tko ima volje i vremena, rješenje je Getrag 6 brzina s Cooper Sa, vani je to puno popularnije s obzirom na cijene koje su smijurija po Engleskoj.

 

Auto ima mana, u biti kanta je sa milijun mušica, ali toliko dobro se vozi da mu sve oprostiš. Doslovno nema konkurencije što se gušta u vožnji tiče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako bude prilike, mada valjda nece prozujati :D 

Inace sto kazes voznja je brutalna. 
 

Ja sam bezao od dizela jer su svi presli katastrofa mnogo. Benzin toliko trosi da ga niko mnogo ne vozi :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kako izgledaju zadnji diskovi i plocice posle skoro 80kkm. I prednji su u istom stanju, ali setih se da slikam tek na poslednjem tocku koji sam zavrtao

 

31B3EEF1-09BD-4257-94B2-03D4DB677250.jpeg F33176D2-5CD5-46A5-BF0F-D5AA996E5DBF.jpeg A9A92A51-5940-47ED-AA39-06F64D399423.jpeg
 

inace odradjen mali servis na oba automobila. Porsche me je prijatno iznenadio cenom od 26000din za kompletan mali servis. Izgleda da sam pogodio ceni petak, novu Godinu i jos neko rodjenje deteta koliko su oborili cenu :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/15/2022 at 6:06 PM, igor0511 said:

Evo kako izgledaju zadnji diskovi i plocice posle skoro 80kkm

Ista kočiona klešta kao kod 500L, 308 mk1 i još nekih. Tako je to kada je isti komponentaš :) 

A lepo si "podesio" ove cifre na cajgerima :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron mislim da je cak i Stilo imao slicna zadnja :) prednja se i razlikuju zavisno od opreme i motora, ali zadnja su kod svih ista. A mi se ubismo ubedjujuci koji auto je kvalitetniji :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, igor0511 said:

Ode Delta, dosao QQ :D

Neka je sa srecom nova masina!

Nego, pusti sad taj Nissan, kada zvanicno objavljujemo transfer?

Onaj pikljavi deckic nikako da istrci i zvanicno debituje pred sirokim auditorijumom :D .

Krije Deltu kao partizanka ceduljicu.

 

@Dzimbo

Je li ti gotov vise taj odmor, majku mu :rant:?

Daj bre da radimo kako Bog zapoveda - pisi ovim forumskim 'ajducima u pokusaju jos 2 cascavanja.

I da znas - posle Morona i njegovog pokusaja vrdanja, uvodimo nultu toleranciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan ja nista ne objavljujem za Deltu, diskrecija zagarantovana :lol:

 

Drago mi je sto je ostala na forumu. Veci deo svog staza je provela u vlasnistvu forumasa i kod Gorana bila odrzavana. Bas mi je drago sto imamo jos poneki auto sa tolikim stazom na forumu, pogotovu iz kve druge generacije posle Stila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...