Jump to content
FAS Goran
igor0511

Seat Leon FR 2.0 TDI

Recommended Posts

20 minutes ago, andreja.micovic said:

sx4 scross najbolji po pitanju prostora, a i cene.

Jeste, bili smo vrlo blizu kupovine, ali... Bunio me je 1.0 benzinac sa tri klipa, a onda sam saznao cene održavanja, le le!

Unutra je kvalitet a La Dačija, samo što je tada nudio gooomilu opreme. Baš sam pre nekoliko meseci sa @djomla ulazio u polovni 500L , a posle u Vitaru, oba 2016. i bilo je kao da se iz Mečke sedne u Zastavu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da taj od 140 je bio oko 17.000 u toj opremi, kao i mjet koji je bio oko 18.000. Sada su i 1.0 i mJet izbačeni :wacko: zbog lošeg kompanijskog proseka izduvnih gasova Suzukija!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su sve stare cene, sad ispod 15 tisuća samo Fiat i Dacia, ostalo je sve 17+, bio neki dobro napakovan C segment ili osiromaseni SUV-ić. Eto Ford Focus sa 1.5 atmo motorom i nekom srednjom opremom je 18000

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/22/2021 at 12:51 PM, andreja.micovic said:

Ali takvi su trendovi, otišle su cene u...

 

Iz današnje perspektive, najisplativije je uzeti stariji d segment koji je na izumiranju. 

Treba gledati talismana i mondea koji se gasi. 

Koliko sam pratio, 3-4 godine stari talisman i Mondeo u maksimalnom paketu opreme, sa dobrom motorizacijom...

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18591418/ford-mondeo-st200?ref=picked-ads-profile

 

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasi propisi, registracija maltene pola vrednosti vozila :mellow: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradjen i 5i mali servis na 4 godine i 9 meseci i nesto manje od 64kkm.

Kazu u servisu da nisu ni brisaci jos za zamenu. Plocice netaknute.

Pitao sam ponovo za veliki servis i drze se price 210kkm i kontrola od 90kkm da krene, ali pregledali su kaiseve na moje insistiranje.

 

Posto su trenutno neke druge stvari u fokusu, planiram da predjem makar 100kkm sa Leonom ako ne dodje bas neka ponuda za kupovinu / prodaju koju ne mogu da propustim :)

 

A i zadovoljan sam bas odnosom ulozeno- dobijeno. Prakticno jedina stvar koja nam “smeta” je bio ulazak u kola za zenu tokom trudnoce i zafali koji litar gepeka ponekad. Ali zbog toga su spoljne dimenzije savrsene za auto po gradu i poneko putovanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno prijatno iznenadjenje od Leona. Staju bez problema decija kolica, kolevka, 2 opreme za trening, par pakovanja pelena i 2 ranca sa laptopovima u gepek :) 

 

A i beba ima dovoljno mesta pozadi i da mama udobno sedi napred 

 

722E2273-2C42-4B4B-BDEB-472002ACE9A2.jpeg C45A431A-D3B8-48A7-B04D-3F8FB7DDF9F0.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nem pojma koliki ti je gepek, kontam za nijansu kao u Brava. Ja sam 3 u 1 sistem ceo spakovao u gepek (autosediste je islo pozadi u gepek takodje), kanta 5L dizela, torba za alat (ona mislim 30x60), ruda i sajla za vucu, planinarski ranac 60L, manji ranac sa bici opremom (fazon kaciga i gluposti) i kesa sa rezevnim gumama za bajk i 2 para sprinterica (mtb/drum). To sam sve uspeo nagurati da 'prosvercujem' 3u1 iz CG bez carine jer sam isao sam jer bi na carini bilo sumnjivo sta ce planinarski ranac napred pored gepeka :DNa zadnju klupu tj iza mog sedista je isao jos jedan manji ranac sa 1.vom pomoci ako ogladnim i ozednim i par flajki maslinovog ulja :)

Daska pozadi mi ostala ravna na kraju. Bez zezanja je sve to spakovano u gepek.

 

I slag na tortu - nosac sa 2 bajka na 5.ta vrata :D

 

Ako igras dobro tetris stvarno mozes svasta nakrckati. Kod tebe moze samo jos nesto vise stati nego kod mene, kontam Leon ima veci gepek bar malo. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01 pa sta ce ti onda veci auto? :D

ja sam zakljucio da hocu brze, bolje i vece, ali nije neka frka i uzivacu u Leonu jos neko vreme dok ne bude prilika za nesto daleko bolje.

 

Inace, 3u1 jaje kod mene nije dugo trajalo. Iritiralo me je sto razbudimo bebu dok je prikacimo pa sam uzeo Isofix 0-36kg sediste i za sad smo svi zadovoljni, ja najvise jer se brzo zapakujemo i raspakujemo.

 

@MS PK sad me sramota da ti kazem da sam gledao kola i sa 7 sedista :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam oduvek patio da vozim nesto veliko. San mi se na kratko ostvario kada sam seo u Volvo FH 16 700ks dok mi je majka radila u Volvo Trucks i.... Eto, nekako ostalo da bih vozio i tegljaca, samo da je veliko i komforno :D Kombajne Claas i slicne ne ubrajam, to brale sporo :D

Otud neko ludilo za vozila tipa V70/V90, Laguna karavan i slicni sa nepreglednim gepekom koji ce mi trebati svega 2-3x godisnje, zbog eto da se nadje... Makar i da odspavam partiju dok ovaj mali njace, moze dusek na naduvavanje da stane, a u Bravu samo da se skvrcim ko beskucnik :D

 

Shvatio sam ja da ce Bravo kod mene ostati jos dugo vremena, gledajuci ova s**nja na ekonomskom planu sto se desavaju i sto nema auta koji iole imaju neku dinamicnost u unutrasnjosti poput njega (tunel cajgeri i slicno). 

Sto se tice 3u1 autosedista i napredovanje bebca, mislim da ce ga prerasti maestralno brzo. Doduse, imali smo svega 2 voznje i u obe je zakovao u sedistu (sa sve montazom/demontazom, nisam ga vadio iz istog) pa kontam da ce voleti da se vozika.... Do prvih krivina u kanjonu dok cale ne krene slalom :D

Druga predost je sto se autosediste moze - ljuljati! Dok smo cekali u Institutu za majku i dete, donji deo tj baza je zaobljena pa ga samo cusnem i zaljulja se.. Da ne moram sve ja da radim :)

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tu pola-pola :) 

Voleo bih nesto od 5m da vozim, ali kakve su mi dnevne rute, to bi bas bilo naopako. Objektivno je 4.3-4.5m duzine i veliki gepek idealna dimenzija automobila za moje potrebe, a da li ce jednog dana pobediti nesto vece videcemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni zato najvise i lezi Compact klasa. Volim naravno i limuzine, ali za otvoren put... Ovo kako se "razvija" BG, sa manjkom parkinga, sve uzim parking mestima, ogromnim guzvama - za mene je veci auto samo veca patnja. Compact je tu neki kompromis da mozes i da se potrpas za dalji put, a da opet bude koliko-toliko podnosljivo za BG lokal. Vozio sam bas dosta i sluzbene 407, 508, CX-5, ali mi je nekako kad sednem nazad, opet Compact kao krojen za mene. Generalno, ta klasa i jeste decenijama unazad bila all-rounder i ubedljivo najprodavanija. Do ovog pomodarstva sa B i C Crossoverima.

19 hours ago, ISV_01 said:

Nem pojma koliki ti je gepek, kontam za nijansu kao u Brava.

Tu su negde. Klasican "golfovski" od 380 l , Bravo je na 400 l. Leon je i kraci nekih 7 cm.

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, igor0511 said:

Staju bez problema decija kolica, kolevka, 2 opreme za trening, par pakovanja pelena i 2 ranca sa laptopovima u gepek

A sklopivi krevetac i dusek za njega? :D
 
 
@ISV_01 kada ukocka sve te stvari i zakaci jos i bicikle pozadi, mora da obori farove na trojku da ne priziva betmena svetleci u nebo :D 
 

Salu na stranu, ja sam sve pakovao u stari bravo sa prvim detetom, posle smo vec morali da predjemo na libru kada je doslo drugo :) Sa pasatom B6 smo mogli i biciklu da povezemo u gepeku pored ostalih stari, ali da bi dohvatio nesto iz gepeka skroz napred, moras da udjes jednim kolenom u gepek :D
Jedno je sigurno, koliki god da ti je gepek, zeni nece biti dovoljan! 

 

viber_image_2020-11-08_09-35-48d.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto rece @Ivan i mene muci. Da li je par putovanje komfornije godisnje dovoljno da zameni ostatak godine mucenja sa parkingom. Sa jednim detetom mi deluje da tu i ima racunice, ali da dodju jos jedna kolica / kolevka i sve sto ide uz to, gepek bi postao neupotrebljiv.

 

@Dale krevetac staje bez problema :) a putni dusek jos nemamo. Gledao sam na par mesta, nije bilo i uzesmo klasicne. A i babe i dede su se vec ooremili da im nece ni biti potrebno nista kada dete spava kod njih :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu se onda napravi ekonomski kompromis.. Ja bih radije kupio krovni kofer i nosace za cca 400e nego menjati auto. 

Za 200e mogu za Brava naci Thule Wingbar i za jos 150-200e naci dobar krovni kofer (G3, Menabo Mania) od 350-400L i bog da te vidi. I opet mogu nosace za bajk da stavim. 

 

Istina, ne volim nista na krovu da nosim (zato i nosaci iskljucivo 5.ta vrata) jer stvara buku ali mnogo mi je jeftinije nego da menjam kola. 

 

I to je za par puta godisnje ako idemo na odmor i slicno. Moze i rentiranje, verujem da izadje na nekih 60-100e. 

14 hours ago, Dale said:

@ISV_01 kada ukocka sve te stvari i zakaci jos i bicikle pozadi, mora da obori farove na trojku da ne priziva betmena svetleci u nebo

Ovo se valjda podrazumeva, ja sam savestan vozac,  vozim samo sa dugim svetlima. 

 

Rekose na vestima pao Avaks, dal je covek oslepo od farovi.... 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...