Jump to content
FAS Goran
igor0511

Seat Leon FR 2.0 TDI

Recommended Posts

Dobro je zatvorena hauba pa nista ne ulazi. Mozda i najbolje zapecacena hauba koju sam video na kolima ove klase.

A i zaista nije bio nikada u nekom teskom blatu koje bi se  rasulo svuda

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bingodalton otvaram haubu pre i posle servisa zbog dobrih prica o Porshe-u Ada :D 

Redovno se obelezi filter nafte i proveri boja ulja pre i posle zamene.

 

Plastike uvek jednako izgledaju. 
 

A od otvaranja haube sam se bas odvikao. Na Stilu sam nekako barem jedno u 2-3 nedelje nesto proveravao, dok na Leonu i Delti retko otvaram haubu, tek da proverim stanje tecnosti.

 

@Martin recimo da je 80% kilometraze presao na otvorenom putu. Za offroad nema mogucnosti :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne kontam kako je moguce da je toliko cist posle 4 godine
Ništa čudno... slikaću sutra moj motor, otp isto/slično ovako. Kod mene za 3 1/2 godine nije nikad pran, bog te pita za ranije.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene isto cisto. Na Stilu sam cistio doduse povremeno ali minimalno prljavstine.

Sad nisam prebrisao ni jednom od kupovine (6 meseci) i super izgleda.

 

Sent from my Nexus 7 WiFi using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi i kako je hauba i hladnjak (ulaz) uradjen, tj koliko stroke se podvuce ispod i kroz. Na stranu uslovi voznje. Secam se klipova ganc nove Lade Vesta SW cross i posle krace lude voznje motor prljav uzasno. Kazu ovi sto su testirali - keder traka kao za vrata se zalepi ispod haube i nema brige, jer zadihtuje prostor do motora. Isto i kod mene, paucina se uhvatila ispod haube, a ima neke masnoce na crevu jos od momenta kada sam ga kupio. 

Radi? Ne cackaj, pranje motora moze biti i dobro odradjeno ali i pocetak igranke koja ti ne treba :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja ni ne znam kako je kod mene ispod haube   

Ja se ubih sa dosipanjem tecnosti za brisace. :D

Sent from my Nexus 7 WiFi using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da napisem ovde kratki update: 54kkm i sve savrseno i dalje.

 

Potrosnja je blago opala nakon nekih 35kkm i ide mozda mrvu bolje.

 

Na kraju godine i garancija istice.

 

I zanimljiva stvar oko servisa: Naredni mali servis u ovlascenom ce kostati oko 11000din!

 

Razlog je: automobil ke star preko 4 godine. Prethodni mali servis je izasao preko 35000din, inace.

 

Bezobrazno, ali ideja je zadrzati ljude kako god izgleda. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaobidji, za 11.000 u ovlascenom mogu da ti doliju litar ulja i produvaju filter kompresorom :D

U top kvalitetu ili sa oem uljem i filterima ti treba jedno 15 hiljada samo za delove, bez ruku/rada.

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, igor0511 said:

Da napisem ovde kratki update: 54kkm i sve savrseno i dalje.

 

To za dizela nije ništa, možeš da počneš da kukaš na njega kad pređe 250kkm i više i to tipa, morao sam da menjam grejače. A servis, ne znam, i Ford ima posebnu politiku za vozila u garanciji, vozila stara do 10 i preko 10 godina. Recimo, ako ti vozilo ima preko 200 kkm, bez obzira na godine, savetuju menjanje ulja na 15kkm, inače je na 20 kkm (1.6 tdci motor).

 

Tako i cene prilagođavaju a imaju i neke akcije u servisu pa nekad naletiš za 11-12 000 dobiješ sve original delove, a kad nije akcija, traže za isti servis 20 000 i više din

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doduse ovo je akcijska cena, da napomenem. Verovatno me nece sacekati jos 10kkm.

 

Videcu jos sta da radim za servis. Ne znam ni za jedan proveren VW servis tako da cu nastaviti u ovlascenom ako ne bude neko veliko udaranje po usima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na kraju isao i sam kupio delove neke srednje klase, odneo kod drugara koji ima radionicu i on mi sve zamenio i pregledao auto. I to me koštalo 10 000

Sačuvao račun za delove i ulje i upisao kilometražu i eto servisne istorije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...