Jump to content
FAS Goran
igor0511

Seat Leon FR 2.0 TDI

Recommended Posts

Ali ce taj 1.4tjet da traje mnogo manje nego taj veliki agregat od pre "100 godina". I ne mislim da su kvalitetniji danas vec gori i mnogo skuplji za odrzavanje. Milion gluposti i senzora zbog kojih mozes da ostanes negde na putu. Ranije prosta mehanika, zamenis i teras.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa moras da ga gledas i kao polovnjaka, doci ce dan kada trebas da ga prodas a koliko ce da vredi tada ako vec u startu nije valjao :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, igor0511 said:

Prave se kola sa sve vise plastike, motori koji se menjaju lako, svetla koja traju koliko i kola,.. deluje mi da autoindustrija ide na to da ne bude vise Golfa 2 koji ce 3 generacije u porodici da izvozaju.

 

prave se instant automobili, traje dok laje.

Nadji temu BMW f31 pa ces videti sta se pise. Takodje, neko na forumu je rekao da se sad pravi tako da sve sto se vidi je max utegnuto i lepo a tamo gde se ne vidi, stedi se najstrasnije, bilo da su premium ili ne premium marke

 

 i ne znam odakle ti ideja da pojeftinjuju automobili, svi ovi sto si mogao naci za 11900e sad kosta 16700 (Ford Focus) pa i Corola a i vecina  ostalih

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, srdjos said:

 i ne znam odakle ti ideja da pojeftinjuju automobili, svi ovi sto si mogao naci za 11900e sad kosta 16700 (Ford Focus) pa i Corola a i vecina  ostalih

Apsolutno. Auti, u globalu gledano, bas dobrano poskupljuju. Ima malo i do toga da smo se previse razmazili sa 'kriznim cenama' od pre ~10 ak godina, deo je i inflacija, ali neminovno je da ima i bas realnog poskupljenja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pranje pred zamenu guma.

 

Posle 3 godine i 40 000km (skoro), mogu da kazem da nisam pogresio.

 

Zanimljiv, zivahan i stedljiv auto. Panorama je pun pobodak kao i LED.

 

Neku vecu zamerku nemam na dizajn. Ako bih vec trazio, nedostaje mi jos par pregrada za sitnice i kaseta kod suvozaca je mogla da bude veca. Sarzer joj pojede previse prostora.

8EDBED9C-DE55-41EB-A1F6-4F9411B3F942.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih rekao da ne zaostaje ni malo za Golfom, a od Škode su mi drazi matetijali jer nemaju onu “glossy” plastiku koja skuplja otiske prstiju.

 

Isli su na sigurno - tvrda plastika i tvrda koza. Cak su i tapaciri od plastike tako da nema bas prostora za habanje.

 

Jos je rano kod mene da pricam, ali deluje mi da nije los kvalitet.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Boris90 ja bih rekao da je enterijer Leona FR prilicno wao u poredjenju sa Giuliettom, ali ajd’, o ukusima se ne raspravlja.

 

Jesi siguran da si poredio sa FR?

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, dellas said:

Ja pricam o osecaju zvuku vrata dodiru, to me najvise zanima? Izgled se vidi i na slici :)

 

Moj utisak je da ne kaska za visom klasom.


Rucke vrata su pune i masivne (recimo Rapid mi je po tome bas upao u oci da se stedelo). Sama vrata su teska kao da je 3V pa opet ostavljaju osecaj nekog komfora.

Mehanizam je jako dobar tako da se prakticno sama zatvaraju od zadnjeg zuba. Nema onog lupanja i udaranja.

 

Zadnja vrata nisu bas toliko kvalitetno odradjena (sam mehanizam zatvaranja nije savrsen kao napred).

 

Zvuka u kabini ima bas onoliko koliko treba da cujes motor, a da te ne ometa.

 

Na FR se prenose informacije na volan sa podloge dosta, nekom to smeta, a nekom ne. Nije najudobniji auto u klasi definitivno.

 

Sam polozaj sedenja te nekako "stisne" i imas osecaj da si u mnogo kvalitetnijem automobilu. Najvise zbog odlicnog resenja sa navi koja gleda vise ka vozacu.

 

To je moj utisak. Da ne bude "ciganin hvali svoga konja", ja sam ovo skontao i pre kupovine.
Tj zbog ovog gore je i doslo do kupovine, a ne obrnuto :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nije nista,jos uvek je nov.Ja sa mojim jos malo 100000.Kokpit mu je stvarno strava.

Jel ima tvoj navigaciju ili samo multimediju?

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multimediju i Full link tako da Google maps koristim kao navigaciju (Apple sm*adovi nece i dalje da puste Maps za Srbiju na CarPlay :D).

 

Kako je ova godina krenula, necu se nesto navozati. Evo vec 2 nedelje nije mrdnuo iz garaze, a nece ni sledece. 
 

Mojim stilom voznje i sa rutama racunam da ce do 150 000km samo mali servis da se radi tako da sam miran do 10 godina starosti ovim tempom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odrastao je uz forum :D .

Sta li ovaj @totti kopa, ni 5G nam nece biti problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kazem da sam prerastao 17", sad sam na 18" :lol:

 

Salu na stranu, nisam ocekivao da ce autoindustrija otici u ovom smeru. Nekada je 15" felna bila "OK", ni prevelika ni premala, a 16" zlatna sredina.

Sada je redak automobil C klase koji dolazi sa manjim gumama od 16", a idu i do 19" (Octavia RS/ Leon Cupra,..).


I dalje nisam pobornik velikih  felni, ali sada to izadje neko nuzno zlo.

Ja nisam video lepu felnu 16" za Leona. 17" je vec lep izbor, ali da sad menjam i jurim nove gume, mrzi me iskreno.

 

Da sam mogao da biram na mojim kolima, svakako bih uzeo manje felne. Ali za FR+ je ovo standard (obican FR ide sa broj manjim felnama i bez panorame).


Za zimski set nisam ni mnogo razmisljao. Nasao mi kolega FR felne original i odmah sam uzeo.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dodam update i ovde :D

 

Sad smo na oko 48kkm. Motor mu je pojeo 6kkm po gradu tako da je presao skromnih 12k za ovu godinu.

 

Motor se lepo razradio i mrvu manje trosi. Utisak o kolima je i dalje isti - bas ono sto sam ocekivao.

 

Nije bilo kvarova nikakvih. Raduje me sto sledece godine mali servis ide u neovlascenom posto Porsche Ada naplacuje mali servis kao veliki za JTD :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradjen i 4i mali servis. Izvestaj ovlascenog je: novo vozilo.

Jedina stvar koja se istrosila za ove 4 godine je metlica zadnjeg brisaca. Plocice su i dalje u mint stanju bez tragova koriscenja. Diskovi ni naceti.

Receno mi je da veliki servis ide na 210kkm, a do tad da ovim tempom radimo samo male servise :D

 

Kilometraza 49kkm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...