Jump to content
FAS Goran
igor0511

Seat Leon FR 2.0 TDI

Recommended Posts

Nazalost nemam juridistiku za ovaj deo foruma, inace bi bilo :popo:

 

Posto sam se uzeleo lampica namerno nisam dopumpao gume nakon zamene da bih proverio kako senzori rade.

 

Nakon 10ak km pojavilo se upozorenje.

20171106_163051.jpg

20171106_163200.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ti je stilo....usadi ljubav i prema lampicama. :) Ako ti ovo nije bilo dovoljno lampica, javi se. Imam najlepsu "cek endzin" :D

Na koliko prijavi, tj koja mu je tolerancija za pritisak?

Edited by Stilisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije Stilo bio nesto naporan sa lampicama, ali makar je egr palio check engine s vremena na vreme, cisto da ne bude monotona tabla :) 

 

Ja nemam senzore na ventilima vec preko ABS senzora gleda apsolutnu razliku u pritiscima. Nisam siguran na koliko prikazuje posto sada prvi put vidim upozorenne, a najveca razlika je bila 1.9 i 2.4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bre. Nego jednom uradiš kalibraciju na željeni pritisak i taj uzima za referentnu vrednost.

Neće svi da voze na pritisku koji rekla fabrika. :D

Ili ti možeš da biraš..... šta ti možeš da biraš? Kad je otvoren i zatvoren stakleni krov ili koji ti je željeni pritisak? 

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki put kad ti bude ispustila guma i kad je dopumpaš, moraćeš ponovo da setuješ
Nije to Citroen, pa da sam prepozna... glupi bavarac

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd da vidimo
Objasniću ti, da ne pišemo ovde... ili hoćeš tamo u svaštari da nastavimo?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je u pocetku bilo zao sto ne pokazuje pritisak vec samo anomalije, ali posle sam video da je to manja glavobolja ako se kupuje dodatni set felni.

 

Uostalom da ne valja ne bi tako radio Seat i BMW kopirao :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas konkretan auto.. :)

Verujem da je uzivancija voziti FR..a da je pojava-jeste. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas jeste. U inostranstvu, pogotovu Austriji, ih ima toliko da ocekujem da bude novi Stilo za 10ak godina :) Mislim da je po prodajnim rezultatima cak i prevazisao vec Stila.

 

A sto se ugodjaja tice moje subjektivno misljenje je da nudi apsolutno najvise za vozaca kome je bitno uzivanje u voznji u svom cenovnom rangu.

 

Imam priliku da cesto isprobam razna nova kola, uglavnom C i D klase i gradske SUV i po mom misljenju FR 2.0 tdi moze da ide rame uz rame sa A klasom AMG trim, A3 s-line i Golfom GTD koji kostaju gotovo duplo vise. Jedini automobil slicne cene koji me je gotovo jednako odusevio bio je Focus ST. Ima dosta brzi i zedniji motor, ali zato ide daleko bolje. I nudi nesto losiju opremu od FR-a.

 

Takodje, uz pokusaje pariranja Alfi na Leonu su uspeli da "ukradu" dosta italijanskog smeka koji ja obozavam. Pre svega polozaj centralne konzole koji gleda ka vozacu i ostavlja utisak kao da je cela kabina samo zbog vozaca napravljena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad... Ne mogu baš svih italijana iz tog perioda da se setim, ali prvi auto sa zakrenutom centralnom konzolom ka vozaču koga se sećam je BMW E21.

Ako pre njega nije bilo žabara sa tim rešenjem, onda ti zapravo voliš švapski šmek

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek je Seat bio malo topliji od Wagena, te eto mene u ovoj temi. Da pise Golf 7 i sta god posle ne bih ni otvorio temu :)

Tvoj je bas smekerica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti nisam znao za BMW da je prvi zakretao centralnu konzolu ka vozacu.
Meni se to resenje nerealno dopada.


Takodje, praksa koju mnogo automobila ima u zadnje vreme i koja me takodje odusevljava je postavljanje otvora ventilacije iza volana. Vrlo je prijatno kada se volan posle duzeg stajanja automobila na Suncu leti na brzinu ohladi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kažem, ne mogu da tvrdim da nije niko pre njega, ali on mi prvi pada na pamet... Još od '75
Jel vidite da su švabe pioniri u svemu lepom i korisnom

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, totti said:

Jel vidite da su švabe pioniri u svemu lepom i korisnom emoji3.png

Kao recimo svetski rat, sistematsko uništavanje jevreja, metamfetamin i tako...  B)

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isprobah i verziju 2017 excellence  i zakljucak je da mi je drago sto sam uzeo verziju 2016 FR.

Razlozi za to su:

  • Excellence dolazi sa 16" gumama sa kojima je jako tesko preneti snagu na asfalt u prve 2 brzine tako da pri jacem dodavanju gasa auto bas lako zaslajfuje
  • Volan i menjac su daleko lepsi na FR
  • Auto je dosta nestabilniji sa manjim gumama i bez sport trim-a
  • Nema modova voznje tako da je mrvu sporiji + volan se ponasa uvek izmedju sport i normal moda kod mene sto mi se ne svidja
  • Nova rucica tempomata je ekstremno nefunkcionalna
  • Nema panoramu :)

Ono sto su prednosti excellence opreme u odnosu na kod mene je:

  • Led svetla za maglu
  • Elektricna rucna
  • Start dugme

 

Takodje, prvi put da sam stvarno mogao da vozim Leona na punom gasu vise od 100km posto su uslovi saobracaja i ogranicenje to dozvoljavali. Po cajgeru auto hvata 230km/h, a ono sto me je vise odusevilo je koliko je opusteno kruziranje na 200km/h.

 

Evo kratkog snimka, 3/4 gasa, muzika dosta tiha i blaga kisa:

 

 

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...