Jump to content
FAS Goran
igor0511

Seat Leon FR 2.0 TDI

Recommended Posts

Danas montiran zimski set.

 

Mogu da vam kazem da je prilicno lep trening zamena 18" felni u kucnoj reziji, pogotovu ako jos drugi set drzite na potkrovlju :)

 

Ono sto me je iznenadilo je koliko mi se drugi set vise dopada na kolima. Mnogo se lepse ove felne uklapaju uz ostre ivice kola iako ne deluju lepse na prvi pogled. Takodje gunmetal siva bas fino ide uz led farove i crnu karoseriju.

 

Zanemariti blato na kolima :)

 

 

20171105_161507.jpg

20171105_161530.jpg

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno tako.

 

Cena guma je poprilicno niska u odnosu na dimenzije. Prosle godine sam jurio da sto pre uzmem gume zbog puta i nasao samo Winteru i to za oko 6000din po komadu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno je vecina guma jeftinija nego ranije, ukljucujuci i premium. Kad se samo setim koliko su bile npr. 17'' pre 10-ak godina, ovo sada je jos i jeftino. Plus sto se pojavilo prilicno proizvodjaca u mid-range segmentu tako da za korektnu cifru mozes da dobijes solidne gume.

Modeli automobila u istim klasama nose sve vece felne iz generacije u generaciju i pojedine dimenzije se izdvajaju kao standard, brojnije su i jeftinije (225/45/17, 225/40/18)... Pogledajte evo recimo bas C klasu, sta je pre 3-4 generacije bilo "klasika". Maltene svaka generacija je povecavala tocak za po inch.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima razlike i u vesanju tako da ne mogu tek tako da uporedim Stila sa 16" i Leona sa 18", ali sa ovom dimenzijom guma je stabilnost ekstremno dobra.

 

Posledica toga je sto se poprilicno osete lezeci i rupe.

 

A sto se cene tice ja sam se iznenadio koliko je mala razlika u odnosu na 205/55/16 s obzirom da je u premium varijanti razlika do 5000din,  za budget proizvodjace po 1000-2000din po gumi.

 

@Ivan meni je bilo totalni sok sto Leon Cupra dolazi na 19" felnama, a FR na 18". A nekad je Stilo za 16" felnama vazio za auto sa velikim gumama :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor0511

Za Stila je recimo set Miselinki u 215/45/17 svojevremeno bio 600-700 evrica :) .

Imaju sad ove Tigar i Riken, svaka dimenzija 5 'ljade, ceo set kao nekad jedna krstena guma :lol: .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno, idu od pomenutih 5 'ljade (kod ovih sto je ista cena za sve dimenzije :)), do preko 20 soma za vrhunske premium.

Ali isto tako moze da se nadje korektna mid-rangde za oko 100 evrica, a vec za malo preko idu i premium modeli.

A solidna 17'' moze da se nadje za 70-80 EUR sto je ranije bilo nezamislivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan kupovina guma za Stila su bile slatke muke. Najjeftinija oko 6000din, a premium modeli oko 8-10 000din. Nacitao sam se testova samo tako, ali na kraju naletese tvoje Dunlop i Formule skroz slucanjno :)

 

 

Meni je na Leonu letnji set Bridgestone Potenza koji je kada sam poslednji put proveravao cenu bio oko 32 000din po gumi. Jeste vrhunska guma i prilicno sam zadovoljan, ali ne opravdava mi skoro 10 000din razlike u odnosu na druge premium modele tako da tretutno nisam ubedjen da ce ponovo ici na letnji set kada dodje vreme za zamenu. Mada ako izgura svaki set po 50ak hiljada km pitanje je da li ce i docekati zamenu :D

 

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites
Danas montiran zimski set.
 
Mogu da vam kazem da je prilicno lep trening zamena 18" felni u kucnoj reziji, pogotovu ako jos drugi set drzite na potkrovlju
 
Ono sto me je iznenadilo je koliko mi se drugi set vise dopada na kolima. Mnogo se lepse ove felne uklapaju uz ostre ivice kola iako ne deluju lepse na prvi pogled. Takodje gunmetal siva bas fino ide uz led farove i crnu karoseriju.
 
Zanemariti blato na kolima
 
 
20171105_161507.thumb.jpg.1041ce1646e3073936fe87211d1b16da.jpg
20171105_161530.thumb.jpg.7a5df3ffe090ae6117eae5ac15d8b973.jpg
Stvarno mnogo dobro izgleda na ovom zimskom setu, blago tebi. Najvise mrzim kad vidim da stave celicne pa jos i bez radkapni :D
Inace kad vec spomenu Dunlop i Formulu, ajd za Dunlop je ocekivano sve naj ali za Formulu jos ne mogu da se nacudim. Tiha, mekana, drzi dobro, ne mogu nista lose da kazem a ne znam ni ko ni gde ih pravi :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se felne nisu mnogo dopale na prvi pogled, ali uzeo sam ih jer  su fabricke da ne bi bilo lupanja glave oko velicine celjusti, et,.. ali sam se danas bas odusevio kako stoje na kolima. Cak su mi sad mnogo lepse nego set na kome je stigao auto.

 

A Formule redovno imaju super rezultate na testovima, ali su bas retke kod nas. Ja sam ocekivao barem da izgube nesto performansi kad ostare, a sad stvarno ne znam cemu takva cena guma :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to, i ja sam na toj dimenziji :D

 

Ustvari nisam, al mogla  bi i ta umesto 245 45, male razlike

Edited by stefankmn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ću ipak na 45 svakako.

 

Što se tiče polovnih ako su mlade i sa šarom 7+ zašto da ne. 

Eno jedan kolega sa foruma se ponovio sa mojim letnjim setom sa Delte. 

Dve gume 8 a dve 7,5mm... Odlična kupovina:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...