Jump to content
FAS Goran
igor0511

Seat Leon FR 2.0 TDI

Recommended Posts

Mocno, pogotovo mi se svidja izbor motorizacije, za nase puteve i vise nego dovoljno. Zabari u C klasi odavno kaskaju za ostalima, mislim da uopste nisi pogresio u izboru.

Slike sve govore, a meni se na prethodno navedeno svidja i jedan sitan detalj koji mozda neko i ne primecuje, a meni znaci - razmak izmedju papucica noznih komandi. Volim kad su kocnica i gas blizu za zustriju voznju, ali me uzasava kada na nekim modelima utrpaju sve jedno uz drugo pa jos sa malim gazistem, da nemas nikakvu komociju.

Retko i ja dolazim, ali se nadam da cu videti Leona na nekom skupu, a i mene zanimaju LED svetla u akciji.

Stari kolega ti zeli, pre svega, da proputujes sveta sa novom masinom, da te lepo sluzi i da ga zamenis za bolji !

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako bre da ga zameni, a jos ga, takoreci, nije ni kupio?!

Igore, ne obaziri se na Tottijev komentar o kvalitetu fotkanja :)

Zelim ti udobnu i sigurnu voznju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS: Mazda 3, probao, posto smo caskali na temama o kupovini?

Nazalost, nisam imao prilike da vozim poslednju generaciju, pa me zanimaju utisci.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitke za shopping, da gura brdo kilometara i da te služi što bolje.

Pošto sam bio danas u salonu VW-a da ga pogledam, mogu potvrditi da je autić baš, baš dobar. Išao da gledam 1.2 tsi. Oprema nije FR ali za te pare više no dovoljno. Pozicija vozača i sve oko njega je sjajna, suvozacka isto tako, udoban, kvalitetni materijali. Motor 1.2 za grad lepo vrti, kontam da s njim ne bi bilo problema na autoputu.

Mana mu je pregled unazad, senzori su obavezni, fabrički koštaju 300e tako da je bolje uzeti neke after market. Klupa nazad je onako taman, za moje MPV navike, skučena. Sportski nastrojena karoserija.

Sve u svemu, odličan pazar!



Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Markobgd said:

Đerdan kad? 

I mene ovo zanima, pogotovo ljute papričice. :D

 

Naravno srećno i čestitke i ovde Igore. Ne znam zbog cega ali jos od pre 6-7 godina Leon mi je lepsi od A3 i G5/6.

A sad ono glavno pitanje prosecnog srbende što nisi sačekao 20-ak dana pa da auto bude 2017. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvanredan auto, a paket opreme je baš impresivan. Teško da ti nešto bolje u životu treba. Neka te služi lepo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, srdjos said:

Pošto sam bio danas u salonu VW-a da ga pogledam, mogu potvrditi da je autić baš, baš dobar. Išao da gledam 1.2 tsi. Oprema nije FR ali za te pare više no dovoljno

To je onaj na snizenju sa 19 na 14 soma?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ljudi svima :) 

 

Koliko je VW 150ks u praksi ne znam, ali zaista baš lepo ide.

Doduše nije više raspored obrtnog ni blizu 1.9 PD. U prvoj brzini se baš oseti da je zavrnut auto i nema nekog cimanja pre 2000 obrtaja.

 

@Sava baš bih voleo da vidim 159. Super si primerak uspeo da pronadješ i koliko sam ja ispratio oglase verovatno i jedina dobra 2.0 u tom periodu.

 

@Ivan nisam probao Mazdu 3. Ne znam ni sam zašto. Nisam se baš uklapao u ona njihova dva nivoa opreme, a i dobijam redovno iskustvo iz prve ruke o njihovom G165 motoru i sve zajedno mi je 2.0 tdi delovao kao bolji izbor.

 

@srdjos Ima taj baš lepu opremu. Zanimljivo je da kod mene ne dolaze grejači sedišta,a u Style opremi su standard. Imao sam taj motor, doduše u 125ks verziji da probam na Autobanu i ide baš lepo, do 160-170 bez muke dolazi.

Zbog elektro serva, malog motora i dobre izolacije malo ostavlja utisak kao da igraš neku igricu, ali mislim da je za te pare vrh ponuda s obzirom da mu je konkurencija Focus ecoboost i 100ks i Tipo 1.4, oba u dosta goroj opremi.

 

@Axic hteo sam za Novu Godinu da putujem novim kolima, a i dobio sam insajdersku informaciju da skače debelo cena od 1.1. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci mi molim te koliko mu treba da dodje do radne temperature? Meni po gradu nema sanse :( na putu relativno brzo uhvati 90 stepeni. A i ovaj dsg ne doprinosi tome, salta na 1600rpm

Sent from my SM-A310F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko sam ja tu referentan jer ujutru krene iz tople garaze, a popodne idem u 6. brzini na 2000 obrtaja gotovo cim izadjem iz firme.

Recimo da je za nijansu bolji od Stila. Posle nekih 10ak minuta voznje je na radnoj temperaturi.

Kada idem lagano i bez mnogo saltanja razvuce se zagrevanje i na 15 minuta.

 

Jedino dobro je sto krene jako brzo da greje. Vec posle 3-4 minuta krece mlak vazduh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke i svako dobro za novi auto, nek te sluzi koliko god nameravao da ga vozis...;)

Sto se tice rasporeda momenta na nizim obrtajima, to je tako i kod mene, jednostavno nije auto za od 0-100.... ali zato verujem da su ti medjuubrzanja fenomenalna, to je izgleda namerno zbog emisije gasova, a i duze bi trebalo da traje sklop kvacilo- DMF. Ja sm se kod mene vec navikao na to mada mi ponekad nedostaje eksplozivnost Stila...

Pisi malo kad ga provozas o karakteristikama 2.0tdi da vidim sta sam propustio....:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahvaljujem :)

Sve mi se cini da ce biti bas lep naslednik Stila jer po svemu podseca + ima jos po nesto sto mi odgovara.

 

@hansf Moje iskustvo sa 1.6 tdi je da jako rano povlaci, ali rano i prestane da vuce. Golf 7 koji sam relativno cesto vozio je bukvalno ostajao bez daha na 3000 obrtaja, ali vukao dotle kao sumanut. Zbog toga je ostavljao utisak po gradu kao da puca od snage.

2.0 tdi je tu dosta ugladjeniji i najvise mu prija voznja od oko 140km/h navise. Mada sve je stvar navike. Napisacu iskustva, ali jos je rano. Samo sam 500km presao, nisam jos ni gorivo dosuo od provg sipanja :)

 

@aleksa_indjija Po meni je to kao da na E klasu stavis manuelni menjac. Jednostavno mi nikako ne ide uz ovakav automobil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore sa srecom i da te lepo sluzi, bas lepo izgleda.


Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar :thumbsup: Sa srecom da vozis.

I ponuda je bas dobra. Ibiza u Style paketu za 11k mi je bas interesantna, jos da je onaj noviji tsi bila bi top.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ljudi :)

 

@aleksa_indjija Nije zbog divljanja, stavise i nisam bas neki divljk za volanom :)

Vise mi je zbog toga sto, po meni, svaki automobil sa sportskim karakteristikama treba da bude tezak i naporan za voznju, da ima tezak volan, tvrda sedista, relativno neudobno vesanje,..ne ide mi na sve to da levu nogu ne koristis u voznji.

 

@Dukadin Imao sam priliku taj 90ks tsi da provozam i sasvim lepo nosi Fabiu, racunam da bi se i u Ibizi lepo snasao. To je automobil sa kojim sam imao najmanju potrosnju na Autobanu :D

A ponuda je bas dobra. Mislim da niko drugi ne nudi za te pare alu felne, automatsku klimu, mf volan, tempomat, media sistem i jos dosta sitnica.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa kolega, osurio si sa izborom automobila. Svaka ti cast i da te sluzi kako dolikuje. Stvarno odlican izbor, nemoj nista da diras :D Osecam da si sada srecan kao kuce u liftu, kako i da ne budes :D

 

I daj neke junacke slike, sta je ono kao sa polovnih automobila :D

Edited by m1hajlo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...