Jump to content
FAS Goran
boki01

Fiat Seicento - letva volana

Recommended Posts

Imamo lupanje u letvi volana - Potrebno je zameniti čauru letve volana. Volan je običan, mehanički.

 

Da li je to neko od forumaša radio? 

 

Nigde nisam uspeo da nadjem čauru letve volana za Seicento. Za Cinquecento ima da se kupi čaura, ali da li su im iste letve?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@boki01

 

Čaura ti košta 50-ak dinara. Kupi dve tri veličine da imaš kod sebe kad rasturiš letvu da sigurno imaš odgovarajuću.

Ako se dobro sećam jeste kao kod Cinque a nije kao kod Punta i Stila. Samo ti je prečnik bitan i to je sva razlika.

 

ALI, da ti odmah pomognem i napomenem iz ličnog iskustva, čaure koje imaš da kupiš kod nas u prodavnicama su užasnog kvaliteta. Toliki posao oko skidanja letve, zamene čaure, vraćanja letve i posle manje od mesec dana će ti se ponovo raspasti nova čaura i lupaće kao i sada.

 

Najbolje je da napraviš čauru kod strugara od one tvrde plastike i kad zameniš da to traje... Ja imam samo jednu tako napravljenu za rezervu, da imam više vrlo rado bi ti dao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PremieRacing,  da li bi mogao da izmeriš dimenzije te čaure koju imaš:

- Spoljni prečnik

- Unutrašnji prečnik

- Dužina

 

Inače, ja se raspitivao na par mesta, za Seicento niko nema čauru letve volana??? A ni cene više nisu 50 din, čak ni za Zastavu ;) 300-400 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slava je prošla - Jel mogu dimenzije čaure ;)

 

 

On 12/17/2016 at 8:42 AM, Goran Zemun said:

Originalna biksna za Seicenta...

 

1481960403568-791814758.jpg

 

Jel originalna kvalitetna i koliko je para? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biksna je origininalna ali mi ne prodajemo delove vec servisiramo cele letve. Javite se na 063242007 nesto cemo se dogovoriti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javljam se Gorane ;) 

 

Da ne otvaram novu temu, zanima me zna li neko šta je na Seicentovom motoru od 900 kubika senzor temperature koji šalje impuls kompijuteru, a šta je prekidač ventilatora na hladnjaku? Jedan se nalazi na kućištu termostata i na njega idu 2 žice, a drugi je na glavi motora i na njega ide jedna žica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ;) 

 

Onda znači da za ventilator postoji i treći davač Ili ventilator pali kompijuter?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boki, sta si uradio sa caurom letve

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk

[mention=803]boki01[/mention]
 
Čaura ti košta 50-ak dinara. Kupi dve tri veličine da imaš kod sebe kad rasturiš letvu da sigurno imaš odgovarajuću.
Ako se dobro sećam jeste kao kod Cinque a nije kao kod Punta i Stila. Samo ti je prečnik bitan i to je sva razlika.
 
ALI, da ti odmah pomognem i napomenem iz ličnog iskustva, čaure koje imaš da kupiš kod nas u prodavnicama su užasnog kvaliteta. Toliki posao oko skidanja letve, zamene čaure, vraćanja letve i posle manje od mesec dana će ti se ponovo raspasti nova čaura i lupaće kao i sada.
 
Najbolje je da napraviš čauru kod strugara od one tvrde plastike i kad zameniš da to traje... Ja imam samo jednu tako napravljenu za rezervu, da imam više vrlo rado bi ti dao.
Jel mozes da je slikas i da napises dimenzije, posto se moja raspala,pa nemam pojma kako treba da izgleda.
Kupio sam novu letvu,ali bih voleo da imam u rezervi,jer kvalitet novih delova je verovatno krs, a sve je dobro na staroj letvi osim caure,koje uopste nema

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...