Jump to content
FAS Goran
ViktorBG

Toyota Carina 2 GL 1990

Recommended Posts

Došao i red da predstavim moju Toyotu..

Kupljen sa 150kkm pre 13,14 god, sada ima 230.000. Svi smo ga vozali do sada haha.

Od ulaganja osnovno filteri, remont karba, termostast,promenjeni prednji diskovi-plocice, uskoro kad nadjem vremena i paknove pozadi, trap sredjen. Amortizeri propali pa smo uzeli Optimal koji su naravno trajali 2 meseca, pa je stavljen Monroe pre nekih 15kkm i odlični su, nema problema za sada. Šolje su počele da se čuju pa će i one doći na red. Što se tiče estetike, felne alu 15tice umesto fabričkih čeličara stavljene, ofarban u crnu boju, bio je siv, branik prednji pravili smo lip, zadnji štopovi uradjeni led i neke gluposti još. Veoma je pouzdan, nije izdao do sada nijednom. Odlično se drži za auto star još malo 27 godina. Što se delova tiče malo je teže pronaći.

 

zza6500.jpgzza6501.jpgzza6502.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK

 

Al' zato čujem da je svaka Karina koja je htela tebe obišla... :D:D:D 

Mićo bre...šta da pričamo oko obilaženja kada ti nisi smeo ni da staneš sa mojim Stilom kad sam bio u NI...  B) :P:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se troumio između carine, corole i lancera. Carinu nisam našao u dobrom stanju, corola mi pobegla pred nosom, jedini dobar primerak i na kraju uzeo lancera.
Inače moj prijatelj ima Carinu II, automatik na TNG. Što se to vuče pa to nije zdravo . Ali zato neuništiva i pouzdana!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/10/2016 at 1:38 PM, neshaoct said:
...ooooooovaj, kol'ko može da razvije Toyota... ono na autoputu, je l može npr. jedno 130? default_laugh.png default_smile.png

 

Nešto si baš duhovit , da obožavaju presretači ovaj auto :D

 

On 12/10/2016 at 5:51 PM, knezevic76 said:
Ja sam se troumio između carine, corole i lancera. Carinu nisam našao u dobrom stanju, corola mi pobegla pred nosom, jedini dobar primerak i na kraju uzeo lancera.

Inače moj prijatelj ima Carinu II, automatik na TNG. Što se to vuče pa to nije zdravo . Ali zato neuništiva i pouzdana!

 

Nema ih baš puno, Lancer ti je dobar izbor što si izabrao, pouzdan takodje :D

 

Juče smo skinuli stari zadnji branik koji je bio ceo izlupan i kriv, ofarbao sam novi u pearl crnu i montirali, ostaje još prednji i hauba da se sredi i ofarba..

https://vimeo.com/195203082

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma te stare Toyote su nepoderive.Ima moj ćale Carina E, 1.6 16v, 1997g. Unakazio je venturi plinom na multipoint motor, održava je ono, samo da ide. Doduše, malo prelazi, ali taj auto ne staje. Detonirao mu je plin 2 puta, ali se ništa strašno nije desilo. I bio sam u šoku koliko malo troši, vozio sam je ponekada, ono po cca 250-300km, po gradu. Plina troši 10-12l, mada je to ćale tako naštelovao da jedva ide, pa sve i da hoćeš ne možeš da divljaš, tj ni da obiđeš nekoga. Ranije, kada sam je vozio kako treba, i kada je bila normalno podešena, trošila je 14-16l plina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio je i ovde plin ali neko biip pa je skinut, ovaaj na benzinu ide sasvim pristojno, lako ide u obrtaje :D I to sto kazees sa plinom jedva ide istina, tako je bilo i ovde..

 

~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Danas bacen spricgit na novi branik, posle toga ide farbanje u perlu kao zadnji..

 

15730870_10208256446949000_528520132_n.jpg15731415_10208256447189006_922528396_n.jpg15731527_10208256447149005_1285619965_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je auto koji mi se uvek sviđao, mada ga nikad nisam imao. Ovaj tvoj je posebno lep. :)

Edited by nesa 169

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana baš poteralo nešto, prekljuce me neko udario na parkingu u zadnji branik i slomio ga celog, tek ofarban.. :rant:

A večeras pukla opruga kod prednjeg levog, jedan krug otpao, našao sam ga i vidi se po koroziji da je odavno naprsla u sredini a po ivici svetlo gde se i držalo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maa da, otpale plocice na prednjoj levo celjsuti, zakovao klip u celjustima pokrivio se, karburator vrisnuo, razvodnik bio u problemu osovina sa bregovima se otkinula unutra pa smo to zamenili,

kapu, svecice, rotor pa evo  posle nedelju dana  komutator otisao u vecna lovista, anlaser na izdisaju hahah... Menjac  bušan, solje lupaju, opruga pukla, ventili zvekecu, bregaste lupaju, karike pocele i tako dalje... Biće da sam ga ureko hahahah...

Jedino sto valja trenutno su prozori, nove plocice i celjust, amortizeri, i nove gume :D Tako da ovaj da se proda u delove to sto moze pa na kilo nek ide.

Edited by ViktorBG

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/23/2017 at 7:37 AM, PremieRacing said:
 
Izgleda da jesi. Posle skoro 30god i 15god kod vas, ovde na forumu nije izdržao ni tri meseca.  

 

Izgleda hahaha..
Ne mora lock ipak :D

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/25/2017 at 6:52 PM, marko.jovanovic said:
Viktore, da nisi nedavno bio u kontaktu sa Ivanom Ledmasters-om

 

Nisam hahah, sredjivali smo ceo razvodnik, još bobina samo i da ga je... ima da radi bre Pa nek ide dok mu se motor ne razleti i otpadne

 

zza9704.jpgzza9705.jpgzza9706.jpgzza9707.jpg

zza9708.jpg

 

Sad je kao nov, treba ovih dana nosače motora ispunimo itd..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...