Jump to content
FAS Goran
nstyner

Leto 2017 - Grčka

Recommended Posts

Pa na stilu pogotovo 3 vrata je sus pleh bas nisko i cesto sam drljao a ostao je na mestu, sa bilo kojim za nijansu visljim autom neces imati nikakav problem, ako je nizi bice napeto. Drugar je bio sa astrom j i nije mu bio nigde problem.
Vodite racuna da su tamo putevi radjeni od morske separacije pa kad padne kisa zna da vas prevari krivina i da proklizete, pa dok ne naucite puteve ne divljajte, normalnom voznjom je sve ok.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to, tako je i meni na Bravu. Kada pogledaš odozdo izgleda kao da ispod prednjeg dela ima "stomačić".

Nemoj da mi baksuziraš kišu :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nocu je velika vlaga na ostrvu, pogotovo u ovom.mestu gde sam ja bio, pa je nocu znao da bude vlazan put.
Evo jedne slike pa zumiraj put, nemam pojma do koje je ovo bese plaze ali to je u principu prosek.
93bb71f234013b406b1bde967ec0cc84.jpg

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari dilema.

Da li je bolje preko Bugarske ili ici na Dorjan, inace se ide u Polihrono?

Gde je manja guzva, manje cekanje na granici, lepse za putovanj, lakse, sigurnije...

Kontam da je preko Bugarske, ali da cujem i vase misljenje.

Inace idemo supruga, klinac(3 god) i ja.

Hvala.

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti @andreja.micovic ,ako se resim za lefkadu poslacu ti por :cheers: Inace to za lose puteve na  Lefkadi sam i ja cuo,pa sam se premisljao,jer ipak ne bih da unistim nov auto :D:D
Pronasao sam neke snimke na netu ,nas covek je snimao. Moram prziznati da im putevi i nisu bas nesto,mislim na ove do plaze.

 

 

Edited by VladaG9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sa slike nije strasno, ako je staza utabana, ako nije onda jbg, do asfalta pa dalje pesice :D

 

Ovo sa snimka je skroz korektno i deluje ravno, jeste da je svuda usko ali sta je tu je, ne vozim hamera pa da ne mogu da se mimoidjem sa nekim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam video da sam ubacio do Kathisma plaze,kolko sam imao prilike da vidim ta plaza ima najbolji pristup. Evo npr do Porto katsiki plaze kakav je put ,i takvi su manje vise i ostali  

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Mislim da je ovo najekstrmnije što ima od vožnje po Lefkadi. I kad sam voziš nije toliko strašno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne deluje mi nesto specijalno strasno, jedino sto je mimoilazenje tamo pred kraj klipa maltene nemoguce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda niko nije isao po Velikoj plazi u Ulcinju i po Adi Bojani, pogotovo posle kise, ovo je odlican put ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, dusman13 said:

Drugari dilema.

Da li je bolje preko Bugarske ili ici na Dorjan, inace se ide u Polihrono?

Gde je manja guzva, manje cekanje na granici, lepse za putovanj, lakse, sigurnije...

Kontam da je preko Bugarske, ali da cujem i vase misljenje.

Inace idemo supruga, klinac(3 god) i ja.

Hvala.

 

 

 

 

 

 

 

 

Mislim da je kolega pisao o putu kroz Bugarsku,ima dosta ogranicenja od 60km/h,a i duze ti je za 50km,jedino sto ne treba zeleni karton ali zato trebaju 2 vinjete,po meni je bolje preko Makedonije,mislim da se brze stize!E sad guzve na granicama,to izgleda kako te uhvati talas!Isto vazi i za Bugarsku granicu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mislim da je kolega pisao o putu kroz Bugarsku,ima dosta ogranicenja od 60km/h,a i duze ti je za 50km,jedino sto ne treba zeleni karton ali zato trebaju 2 vinjete,po meni je bolje preko Makedonije,mislim da se brze stize!E sad guzve na granicama,to izgleda kako te uhvati talas!Isto vazi i za Bugarsku granicu

Hvala na odgovoru, gledao sam jos i prijatelji koji krecu sad u petak, takodje ce ici kroz Bugarsku, pa cu da cujem i njihovo misljenje i jos nekih prijatelja koji krecu pre mene a odlucili se za Bugarsku.

Verovatno cu i ja tu, sad sam na 99,9% da cu ici kroz Bugarsku, cekam jos njihove izvestaje pa cu def odluciti gde cu ici.

Inace i oni su sa decom od 3 godine tako da to ce mi jako znaciti kad budem donosio odluku.

BTW, nije problem ogranicenje od 60, ne zurim idem sa detetom i idem da se odmorim, mene ubija stajanje u koloni a voznja u koloni od 60-70km/h mi nije problem, cak je i prednost, nema potrebe da sa detetom jurcam kao nekada kad sam sa drustvom picio i po 170 kroz Srbiju i Makedoniju, sad se omatorilo, deca...

Hvala u svakom slucaju na odgovoru.

Pozdrav.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12.6.2017. at 7:23 PM, lufti said:

Stigoh na tasos. Preko bugarske. Ukoliko se postuju ogranicenja, nema nikakvih problema. Od granice do sofije su skoro neprekidna ogranicenja na 60km/h, uzasno zamarajuce za tecnu voznju. Iskreno, dok ne naprave auto put, ne verujem da cu ponovo ici tuda. I na auto putu posle Sofije su kamere na svakih par kilometara, pre i posle svakog tunela, u kom je ogranicenje 80 ili 90 km/h, pa polocija odvaja one koji su prebrzo vozili. Nakon toga magistrala do granice sa Gr, koja je prijatna za voznju i uglavnom je 90 km/h. U Gr je put preko Drame i Seresa fenomenalan za voznju, osim nekih 20 km lose deonice. Sve u svemu, ukoliko vam se ne zuri i ako ste strpljivi, vredi ovuda ici. Sto se goriva tice, od Bg-a do Tasosa 60 eura, 750 km, 1.2 motor 48kW benzin.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

S nase strane granice je ogromna kolona kamiona koja zauzima citavu desnu traku u duzini od par kilometara sto moze da predstavlja potencijalan problem. Bugari odvajaju sva nasa vozila u stranu i prilikom ulaska i izlaska iz zemlje tako da tu moze da se ceka od 5min do koliko hoces u zavisnosti od broja nasih vozila. Odvajaju i Moldavce, kojih ima u povratku iz Grcke. Iskreno, mene zbog toga vise videti nece, cist bezobrazluk. Kao da nije dovoljno skeniranje pasosa, mislim 21. vek i to...

Ogranicenja brzine su im nebulozna,  20km ispred Sofije put u 2 ili 3 trake i 50 km/h a kamera koliko hoces. Lakse bi bilo da je ogranicenje celom duzinom puta nego ovako, cas 90 cas 50, nije tecna voznja, pritom sam ja pecaros, dakle strpljena na pretek...

Jedina pozitivna stvar je sto ne potrosis nista benzina...

Edited by lufti

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Evo me.na Limnosu, isao preko Dojrana, tamo prespavao, ujutro laganica , kupanje u ASprovalti, u Kavali trajekt i evo me na ostrvu. GUZVE NIJE BILO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice puteva na Lefkadi, realno su bolji od nekih delova Ibarske magistrale, znaci sasvim ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Putevi su odlicni daleko bolji od Ibarske, ali realno da putevi koji su prilazi plazama nisu bolji od Ibarske.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde je vise bilo reci o putevima do samih plaza,a glavni putevi na Lefkadi su poprilicno dobri :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4.7.2017. at 4:10 PM, Kuvalja said:

Ako nekog zanima vila Timoklia u Tsukoladesu je za svaku preporuku, sve lepo, cisto, domacinski (i pre vise)

Pozdrav, koje su cene smeštaja? Kojeg ste verovanto direktno rezervisali? 

 

Mi smo pre 4-5 godina bili u Nidriju, i sve je tačno što si napisao, posle Lefkade sve je svodi samo na to kad ćemo ponovo na lefkadu, čak smo jedne godine kad smo bili u Pargi išli na kupanje na jedan dan da osetim Lefkadu..............  Ali sad mala deca pa dok ne porastu ništa.....

 

Da ne odem u off.. Ja sam tad sa stilom prešao 1000km na lefkadi i nisam imao problema, ali naravno iščitao sam neke savete i gde je pisalo da baš i nije dobar put nisam išao. I naravno treba biti oprezan, ima uskih puteva, može neko da naiđe sa druge strane. Jedan od takvih primera je prečica ka zapadnoj strani (ako je smeštaj u Nidriju) ta prečica je lepa krivinice ali može čovek da se opusti i da neko naiđe u susret, isto opušen... 

 

Takođe na jednom mestu smo, sada se već nesećam gde, pošli da tražimo neku plažiu, ušli u neke raskrsnice, neobeležen put, nedovršene puteve i mostove koji ne vode nigde, sve golo nigde orijentira... i samo se lagano okrenuli i pokušali da se vratimo nazad istim putem... Tako da ne trebamo mnogo ekspreimentisati, bolje na vreme odustati. 

 

Tako je isto jednom bilo i na skijatosu, tražeći neku plažu, put se spušta sa serpetinama, uzak, makadam, samo na krivinama betoniran, pa kako je voda nosila, na kraju betonaže (izlazak iz krivine) stpenik 10cm... i svaki sledeći je bio gori.. .bolje da sam se na vreme vratio (gde ima mesto za okretanje), poslednji ''stepenik'' pre plaže je bio sa iskopanim kamenjm posle njega (od šlajfovanja), tako da kad sam i njega prešao nije mi bilo dobro kako se vratiti... dole je bila lepa plaža i dva kamioneta parkirana :) nisam mogao da se opustim i da se kupam, nagurao sam kamenje posle stpenika da mogu malo da zaletim jer ako stanem kopaće kamenje, prekrstim se, zaletim i prođe.... tako da opet kažem treba imati meru i nekada bolje se na vreme vratiti

 

Ali opet kažem 1000 km dole, sve vreme na zapadnoj obali, do svih poznatih plaža nije bilo većij problema. Vratio sam šus pleh kući iako je žicama vezan.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da direktno preko mail-a, pa preko westerna uplatili depozit 50€, prosle godine 8.09 bilo 38€ ali je spustila na 30, a ove godine za 11.08 60€ a posto smo mi bili i prosle dala je za 50€, ima i fora da dnevno doplacujes za dorucak ali mi to nismo uzeli ali je zena svakako nam spremal i terala nas da uzmemo, skoro svaki dan, retko kad smo uspeli da je eskiviramo, i to naravno sve je bilo gratis, a obroci su stvarno fenomenalni....
Ja sam presao 800km po ostrvu, verovatno si ti vise zato sto su ti sve dobre plaze bile sa druge strane ostrva, mislim obilazio sam ja celo ostrvo vise puta ali sam vise bio sa ove strane je porto katsiki, egremni, milos, megali petra.... svako vece sam isao u Lefkas i on je 7km od smestaja....

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je ok cena za sezonu... memorisaću ovu lokaciju.  Znači zadovoljni ste tom lokaciju za smeštaj? Kakvo je vreme u septembru na lefkadi?

 

Pa da, Iz Nidrija na zapadnu obalu ima da se ide, za plaže na početku zapadne strane (Agios Nikitas..) smo išli odozgo a za Egremni, Porto Katziki preko Vasilikija pa posle malo se skrati nekom prečicom... ali jeste malo daleko ko želi zapadnu obalu da obilazi, vraćali smo se u 22h uveče u smeštaj :), zato sledeći put planiramo negde bliže zapadnoj obali. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prezadovoljan, kad opet budem isao na lefkadu (verovatno sledece sezone) opet idem na isto mesto. Cisto da znas ta vila je na izlazu iz tsukoladesa i nemas pored nista, cak ni radnju, za sve palis auto... ne znam koliko to svakom odgovara, pogotovo nekom ko je prvo bio u Nidriu.
Vreme, hmmm, ja osmog dolazim a ono namrceno i tmurno, ma odvratno ali istog dana se razvedrava i postaje fenomenalno, i zadnji dan krecem kuci kad opet pocinje da se mrci, ljudi koji su dosli pre nas su tri dana sedeli u smestaju i bas taj dan je krenulo lepse vreme, znaci mene je svih deset dana posluzilo, i jos jedne godine mi je bilo isto bas kad dodjem krene lepo vreme i pocne lose taj dan kad krenem, mene je vreme u septembru uvek lepo posluzilo, ali velike su sanse da ima par dana kisnih.
Jedan dan se bas vracam tamo negde sa juga preko nidrija i pocinje katastofalno nevreme, medjutim kako sam se priblizo Lidl-u primetim da sa druge strane sunce bije, i kad smo dosli sa druge strane ostrva vidimo da nije pala ni kap...

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuvalja jel mozes da mi posaljes mejl ili neki kontakt te vile ? Reci mi jel hoce da spuste cene ako se pogadjas ? Ja sam slao mejlove ,nasao sam samk jedan studio za 25 u vasilikiju,a gore na severu nema nista ispod 40. Pa sam mislio ako su voljni da spustaju cene da pitam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze uvek maloda se cenka, ali npr ovo sto je sad spustila u sezoni (avgust) na 50€ to je minimalno i to na osnovu toga sto smo bili prosle godine, ostali smo u kontaktu,malo malo pusti neku poruku na fejsu...
Evo ti sajt, pa tu imas mail i telefon, a taman da vidis slike apartmana http://www.timoklia.gr/contact.en.html

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

50 E je ok u sezoni,ali je npr trazim za septembar smestaj,mislim da je ipak malo mnogo od 40e pa navise :) Hvala ti :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazem ti u septembru sam placao 30, a pocetna cena je bila 38, drugari u centru tsukoladesa placali 25 u istom trenutku, ali ne bi se menjao nikada sa njima.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...