Jump to content
FAS Goran
nstyner

Leto 2017 - Grčka

Recommended Posts

Samo da se zapljunem i ja u ovu temu.
Rešismo na prečac da skoknemo do Grecije.
Sada smo u "Star Dojran" na konaku.
Sutra malo u obilazak pa za neku Paraliju.
Starkelja se otima ali ga već godine stižu.
Brzi ovi mladići ...
Eto, pa čujemo se i kuckamo!
Pozdrav!

Послато са ентузијазмом

Share this post


Link to post
Share on other sites

Starkelja se otima ali ga već godine stižu.
Brzi ovi mladići ... emoji6.png

 

Nije to što je starkelja, nego bemzim+plin. :D

 

Srećan put!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega Mijailoviću, uživajte na moru i nemoj starkelju da forsiraš previše. 

Nije problem što je benzinac na plin, nego odnos snaga / težina, kao i kriva razvoja snage. Da bi pratio nekog klasića starkelju traktora mora da gazi do crvenog. A većina mladića benzinaca je turbirana, pa imaju lepšu krivu razvoja snage i momenta, pa ne moraju da se patosiraju. 

Ništa nije crno belo, moj auto je turbo dizel, ali kilav, i ne može uz Bubanj Potok ka Beogradu da izvuče više od cca 115km/h. Jednostavno je pretežak za 70ks i kraj priče, pa me pretiču i starkelje i mladići.  A starkelja od Mijailovića bi po meni tu izvukao sigurno 140, pa makar bio na plin i sa malo dunutim motorom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ste vi traktorđije pogrešno razumeli, cccc...

Inače, sa turbacima iz svog vremena, sasvim se solidno nosi/odmerava.

Ajde bre , nemo' mi vređaš mezimca.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta da vam kažem.
Zaglavio sam u Gevgeliji u servisu.
Stara boljka Fiata, pukla opruga a druge nema.
Sreća pa nije gumu pocepala.
Ako neko može pomoći , bio bih jako zahvalan!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf koji smor za oprugu....al bitno da je sve prošlo ok.

A sad kući, samo polako i bez nerviranja. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motel Predejane trenutno...

Ostadoh nadomak Ezonija u nedođiji. Kontaktiram dobre ljude iz Star Dojran, Andrej Angelovski, te me spoji sa AMSM i pokupi me šlep za nekih dva sata i spasi nas od sunčanice.

Moram da spomenem Darka iz BG koji se nesebično ponudio da me pošlepa, i da mu se ovom prilikom zahvalim iako nije bilo moguće to izvesti.

Za to vreme niko od naših ni da zatrubi pa čak ni zemljaci iz ZR.

Momci iz Fors Plus su na izmaku snaga ali su istrajno podneli navalu vozila sa problemima.

Kada sam video Panameru 2012-.. nekako mi je bilo lakše.

Stala i muerto. Šta da kažemo ja i moj krnjo.

Opet da se zahvalim svim ljudima i da im poželim što manje posla a više odmora.

Sad odoh dalje ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emisija SAT: Kako stići do Grčke bez gužve?

 

Mnogi gledaoci su se pitali da li je moguće izbeći ogromne gužve na granicama, kao što su makedonski prelaz Bogorodica i grčki Evzoni. Ovoga puta ekipa emisije SAT vas vodi do Olimpske regije, gde će obići Paraliju, Leptokariju i Nei Pori, kao i Volos za sve one koji vole odmor na nekom od popularnih grčkih ostrva. Pravac koji su izabrali vodi preko Preševa, ali će u Makedoniji koristiti manje opterećeni prelaz Dojran. Po ulasku u Grčku idu prema Kilkisu, a zatim ka Polikastru, gde se vraćaju na put koji vodi od Evzonija ka Solunu. Iako je taj pravac malo duži, ne očekuju se gužve, pa to putovanje može da bude i brže i jednostavnije. Naravno, po svom proverenom sistemu, pokazuju sve što vozače može da zanima. Od stanja kolovoza, radova na putu, dobrih odmorišta, snabdevenosti gorivom, do kazni i propisa u državama kroz koje prolaze. Posebna zanimljivost je potpuno novi auto-put sa tunelom dugim 6 kilometara, koji su Grci nedavno pustili i kojim se izbegava kanjon reke Potamos koji je bio izuzetno opasan i komplikovan za vožnju.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima li neko od nasih odavde u blizini neos marmarasa ili Lagomandre,vidjam svaki dan na Lagomandri crnog Bravo parkira tik 

kraj mene Bg tablica...ps Bravo 6 brzina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Debeli salje pozdrave sa Kathisma plaze na Lefkadi :)

 

Krenuli u cetvrtak oko 23:00 iz BG stigli u Nidri u petak oko 13:00, ukupno 13 sati puta sa odmorom oko 20min - pola sata sve ukupno (pauze za wc i gorivo). Na granicama se ceka minimalno, bukvalno i na MKD i na GR granici po 5-10 automobila ispred, obe granice ukupno pola sata cekanja, ako i toliko...

 

Sto se tice puta, presao sam 1005km od Bubanj Potoka do ovde, prosecna potrosnja 4.9l po bordu, mislim da je prilicno tacno i da sam potrosio 50ak litara sve ukupno. Primera radi presao sam celu MKD sa oko 7L sto je meni nerealno malo ali ajde (Sipao na prvoj u MKD pun 53L (41eur) i na izlasku dosuo 7.1L samo)..

 

Put kroz MKD je generalno zabavan zbog krivina ali je pred sam kraj bukvalno uzasan kao i deo u Grckoj do Soluna dok se ne izadje na Egnatia Odos - on je perfektan.

 

Putarine su otprilike 1100 din u Srbiji, 4.5e u MKD (3x1.5e, izadje malo jeftinije u Denarima ako se placa) i oko 11e u Grckoj.

 

Ako nekoga zanima nesto za put nek pita, pisacu verovatno na kraju puta utiske za svaku plazu ponaosob i koliko je komplikovan pristup..

 

I da, generalno nas kao naciju vozaca treba istrebiti. U sred krivina u Grdelickoj klisuri, u pola 3 ujutru, preko duple pune, me pretice kamion pun plinskih boca. Prvo mi blica i svira da ubrzam jer mu je ocigledno 80kmh sporo a onda covek krenuo u obilazenje... I dalje sam frapiran..

IMG_20170729_154042.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, takodje! :)

 

Da li smem da se usudim da idem na Agiofili kolima, cim nas je vodic upozorio da mozemo da ostavimo karter negde usput kontam da je zajebano..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stigao u Neos Marmaras, preko Dojrana, bez čekanja na granici, bukvalno! Potrošnja 4,4 po bordu, nije bilo divljanja. 

Valjda ce kvacilo da preživi ovaj odmor ☺

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hvala, takodje!
 
Da li smem da se usudim da idem na Agiofili kolima, cim nas je vodic upozorio da mozemo da ostavimo karter negde usput kontam da je zajebano..

Mozes ali ne putem gde te navigacija salje nego idi na setaliste vasilikia pa preko setalista imas put, isto je zljani put ali prohodan, ovo je info od prosle godine.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Agiofili kolima najnormalnije. Taj koji je rekao za karter je verovatno probao Ferarijem. Za nas obicne smrtnike sa normalnim klirensom je opusteno. Prodjes kroz setaliste u Vasilikiu i samo pravo. Na kraju izlazis na zemljani put i ides par km. Prodjes kroz plavu kapiju u posle par stotina metara dolazis na parking. Parking je 5 evra a lezaljke 10.

Izbegavaj Agiofili vikendom jer je ko u guzici.

Info od odma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako dodje ranije pa parkira pre kapije levo uz brdo ne placa nista, a taj lik je verovatno mislio da ne ide kroz setaliste nego kad ides od nidria malo pre vasilikia ima put levo e taj put je skoro pa neprohodan, ali sam ja uspeo i tuda da se probijem, ali kad se spustis i pogledas gore deluje da neces ni sa biciklom koju guras pored sebe proci....

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj probacu to onda od ponedeljka jedan dan :)

 

Danas je na tapetu bio Milos - isao sam kolima do Agios Nikitasa i onda 3e brodic u jednom pravcu. Nisam hteo da se zajebavam sa pesacenjem kroz brda za te pare.. Utisak o plazi je pozitivan, more je lepo ali kamenje ubija dok ne udjes u neku dubinu da mozes da podignes noge, izlazak iz vode mi je bio agonija (ko ima one nindza patofne on je Bog). Sveopsti utisak je da sada kada bih opet isao tamo nema sansi da bih se zaputio bez dva suncobrana..

 

Sutra su na tapetu Kavalikefta i Megali Petra, videcemo, mozda i odvojimo to u dva dana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, milan-jtd said:

Ja stigao u Neos Marmaras, preko Dojrana, bez čekanja na granici, bukvalno! Potrošnja 4,4 po bordu, nije bilo divljanja. 

Valjda ce kvacilo da preživi ovaj odmor ☺

koleza, koliko si putovao? Kakav je put kroz mkd?

ja sam patosiran, pa razmisljam da idem preko bugarske. (takodje idem u NMarmaras)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svuda nosi suncobran osim na katismu.

Megali petra je po meni bolja, moze obe u istom danu, budi 2 sata na jednoj pa predji na drugu pa vidi da li da ostajes ostatka dana ili da se vracas na prvu, mozes preko obrusenog kamenja (plazom) 5min planinarenja laganica.

Iznad kavalikefte ima parking a parking za megali petru je dve krivine pre kavalikefte, ima nasut tucanik sa strane i onda ides puticem peske kroz zbunje malo zemljanom stazicom....na google maps je ucrtan isprekidana crna linija.

Po meni je megali petra mozda cak u prve tri najbolje plaze.

 

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, Kuvalja said:

Svuda nosi suncobran osim na katismu.

Megali petra je po meni bolja, moze obe u istom danu, budi 2 sata na jednoj pa predji na drugu pa vidi da li da ostajes ostatka dana ili da se vracas na prvu, mozes preko obrusenog kamenja (plazom) 5min planinarenja laganica.

Iznad kavalikefte ima parking a parking za megali petru je dve krivine pre kavalikefte, ima nasut tucanik sa strane i onda ides puticem peske kroz zbunje malo zemljanom stazicom....na google maps je ucrtan isprekidana crna linija.

Po meni je megali petra mozda cak u prve tri najbolje plaze.

 

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

 

 

 

 

 

Nosim jedan uvek u gepeku, nego sam mislio da je taj jedan malo :D

 

Bolje onda na Kavalikeftu pa planinarenje sa friziderom na ledjim :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...