Jump to content
FAS Goran
nstyner

Leto 2017 - Grčka

Recommended Posts

Sto se tice puta kroz Bugarsku, nije tacna informacija o stalnim ogranicenjima kao sto je neko spomenuo.

Do Sofije imate dva mesta gde je ogranicenje 50km/h, jasno su obelezena mesta znakom za radar, na prvom

mestu uvek stoji patrola, na drugom ne. Ostatak puta do Sofije se bez problema vozi 100km/h iako je ogranicenje od 70 do 90. Ogranicenje na autoputu pre tunela nije problem, smanjis na 100 i prolazis.  Autoput posle Sofije je oko 100km,

posle toga je dobra magistrala. 

Iz Pirota sam i bas cesto idem do Sofije, a pre nedelju dana sam preko Bugarske i stig'o do Grcke. Putevi kroz Bugarsku su bolji od nasih, gorivo dosta jeftinije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hvala puno na ovoj informaciji, to sam trazio da cujem.
Po tebi bolje da idem preko Bugarske nego preko MKD?

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja godinama nisam prolazio kroz Makedoniju, pa ne mogu da uporedim, hteo sam da istaknem da ko ide na tu stranu Grcke, nema razloga da izbegava put kroz Bugarsku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se juče vratio iz Bugarske, za put do Sofije potvrđujem  to što kaže Milan1979, svi voze oko 100 i pratiš kolonu nije bilo problema ni u odlasku ni u povratku.

Najgore je kad si prvi u koloni pa neznaš šta te čeka, ali kad je desetak automobila ispred voziš opušteno, pogotovo što Bugari obilaze non stop sa minimum 120-

 

Na granici nije bilo gužve čekao sam oko 20-25 minuta ukupno za oba prelaza, oba puta.

Uopšte nije bilo kamiona na granici ,kao što je bio slučaj prošle godine i Bugari nikog nisu odvajali sa strane....

To su ti najsvežije informacije od juče :)

 

Edited by Miloš Brkić

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hvala, sad i definitivno idem preko Bugarske, nadam se da 22.08 nece biti guzve uopste i da ce sve proci glatko na svim granicnim prelazima.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se prikljucim utiscima sa Lefkade. Ja sam preko bookinga unajmio smestaj u Vasilikiju. Lepo mestasce. Plaza je divna i po ceo dan duva vetar.
Mi smo svaki dan isli autom, nasim, na neke od ovih najlepsih plaza, put je sasvim ok. Uzan ali dobar.
Ono na sta mene asocira lefkada je uzasan napor, stalno u autu i stalno gore dole. Zapadna obala je bas visoka. Plaze na zapadu su fenomenalne. Ima i par lepih na jugu.
Moz zet je bio u Tsukolades i utisci su mu suprotni mojim, kaze da jedva ceka da se vrati na Lefkadu. Tsukolades je inace na brdu, malo van glavnog grada. Taman gde treba :-)

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel bi mogao da ostavis link ka smestaju u kom si bio? Jel pescana ili sljunkovita plaza u Vasilikiju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje ja sam na forumu dobio preporuku za vilu timokliu,slike,prvi utisci su bili fenomenalni,kontaktirao ih preko mejla,od 1-og septembra studio za 2 osobe 35 eura dan,rezervisao sam tako sto sam uplatio 70 eura preko western uniona..nisam se cenkao jer realno smatram da je za takav smestaj 175 evra po osobi  za 10 dana skroz korektna cena..pogledajte temu grcka-lefkada,tu je malo komentarisano o smestaju I mestima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam gledao za period od 10-20 septembra. I sve cene su se kretale od 40eur pa navise,jedino sam u vasilikiju mogao da nadjem za noc 25eur,sto smatram korektnom cenom. Ipak je to postsezona. Za te pare moze da se ode u tursku u hotel sa PP,a ipak je turska stabilnija po pitanju vremenskih prilika. Ali necu da zurim ,sacekacu jos malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!Vratih se u ponedeljak iz Grčke,letovali u Nea Flogiti.Putovanje prošlo skroz ok,išli smo preko Makedonije i u odlasku kao i prošle godine noćili na Dojranu za male pare,pauza legla samo tako ;)!Pošto smo uboli radni dan i u odlasku i u povratku,zadržavanja na granici minimalna,bukvalno po 5 min.,jedino u povratku smo na našoj granici čekali nekih 20-tak min.Stanje puteva u odlasku su ok,jedino u povratku jedan deo auto puta kroz Makedoniju je još gori nego prošle godine,ali na svu sreću ne traje dugo.Makina dobro služila,vreme extra,društvo još bolje,svi zdravi....šta ćeš lepše :lol:!

060.thumb.JPG.6934dce02df7d8105512f419e1028505.JPG061.thumb.JPG.bf6e1bc2c57319e4c412c3ffe154d89c.JPG065.thumb.JPG.4738db103380b124e31fcc64342151b3.JPG084.thumb.JPG.87b95b905f6b8593a6774a84d93d8146.JPG

Evo par slika predivne Lagonisi plaže na Sitoniji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Flogita nije losa,bili smo mi pre 2 godine tamo,negde na ulazu 2 ili 3 ulica,kad se spustas ka plazi ides direktno na igraliste!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad sam usao u Srbiju doslo mi sa izadjem i da poljubim autoput.

Ubedjem sam da imamo bolji put nego grci i makedonci (bar to dole prema granici).

 

Jos zelenilo pored autoputa. Jes da sve uraslo i nepokoseno, ali je zeleno.

 

U Grckoj jedino sto sam video od autoputa to je ona nova deonica na Kasandri - stvarno kvalitetan put. Ova ostala deonoca pored Soluna i ka Mak. granici da places.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo taj detalj kad god se vraćam kući ,posebno sa tih južnih destinacija je to što i da nema prelaza znao bi po zelenilu , i još po nečem usput, da sam u Serbiji.
Ništa lepše !

Послато са ентузијазмом

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja kad sam usao u Srbiju doslo mi sa izadjem i da poljubim autoput.
Ubedjem sam da imamo bolji put nego grci i makedonci (bar to dole prema granici).
 
 
 

Isto tako.
Jedino u Grckoj taj novi auto put ka Atini je bolesno dobar

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prvi put sada kolima u Grckoj. Isli smo u Kaliteu.

Smucilo mi se, majke mi. Jos me sacekala neka kolona kod Soluna, sigirno 2 sata kreni-stani.
A gde god pogledas sve zuto...i Srbi :)



Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grcima taj deo puta nije prioritet, prvo sto vodi ka Makedoniji sa kojom su u svadji zbog imena, drugo sto im najveci broj turista dolazi avio prevozom. Od granice do Soluna i nije auto-put, vec neka vrsta polu auto-puta. Makedonci ce napraviti normalan auto-put isto kada i mi, znaci nikad. Dok se izgradi ovaj deo kroz klisure, morace da se popravlja severni krak, tako da to nece  u skorije vreme moci da se nazove auto-put. O obilaznici kroz Bg da ne govorimo... Inace, Grci imaju perfektan auto-put od Soluna do Atine, bez ijedne rupe, jer sav teret prevoze brodovima, tako da nema potrebe za kamionima, a nema ni soli i rizle u toku zimskih meseci. Nov auto-put je i ka Krfu, a i ka Tasosu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niji im prioritet ali su zato na pragu da postave naplatnu rampu odmah posle granice. :D

Kad sam usao kod nas iz Makedonije imao sam osecaj kao da sam u Nemackoj.

Onaj nazovi auto-put je sramota zvati tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi put sam isao u grcku kolima, kroz Makedoniju.. Majko moja mila. Evo me vec 3 dana placem za kolima od kako sam izasao iz Srbije. Znaci nas put je za ovo pista. One puteve kroz Mkd i Grcku ne zelim da zovem putem. Ono je nesto jezivo. Al koliko sam uzivao kroz Srbiju do granice, toliko sam plakao kroz Mkd i Gr. Ajde ovde na drugom prstu su dobri putevi manje vise, sve ostalo ne daj boze nikome.
Inace u Mkd gorivo kao da je dzabe naspram nas i Grcke.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Makedoniji... pa nije baš toliko loš autoput, bar ne do izlaza Rosoman. E sad, ne znam za dalje :)

Naravno da je kod nas daleko bolje, ali nije toliko loš da bi morao trećom brzinom da ideš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo se pazi kad se vracas kuci kroz Makedoniju. Ja sam 140-50 presao preko nekih neravnina, dobro da nisam poleteo. I to u brzoj traci. Samo polako i oprezno

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, u Mkd nisam vise of 120 vozio jer ne znam sta me ocekuje. U Srbiji sam ga peglao 150 bez problema i uzivao sam.
Elem paznja za sve one koji dolaze na Sitoniju. Ovde gde mi je smestaj nema asfalta u dve ulice, nego je onaj beli nabijeni sljunak. Isto sam zatekao i kod nekih plaza. Danas kad sam krenuo prva druga pun gas, poceo da proklizava i da pali asr. Gledam posle gume kao da sam ih namazao necim, povuces prst onog kliza ko po ledu :D

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kroz Bugarsku smo isli do Kulate, put je solidan, a posto smo se tuda i vracali , uzeli smo mesecnu vinjetu 15e. Gorivo jeftinije, ali treba obratiti dobro paznju na kurs i to kako placate, metal/papir. Oganicenja su po nas. mestima 50, magistrala 90 , stim sto nema znakova, Bugari voze 120, a ima dosta patrola, ali tad /polovinom juna , su cukale poruke i nisu imale radar, bar da se vidi...NA par mesta imaju i fiksne kamere/merace brzine na ovoj deonici, u Tomtom navigaciji su bile upisane... Sledeci put kroz MAkedoniju, pa cemo uporediti utiske :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...