Jump to content
FAS Goran
nstyner

Leto 2017 - Grčka

Recommended Posts

Problem sa kamionima ispred naše granice kada se izlazi iz Srbije je bio i prošle godine kada sam se vraćao sa mora,  oko 14h sam bio na granici ,bila je kolona od  2-3 km,a bilo je jako puno voyila iz oba pravca  pa je nastao zastoj jer su kamioni i autobusi zauzeli celu desnu traku a samo u levoj traci je bilo nemoguće mimoilaženje. Ja sam imao sreće i čekao sam nekih 45min, a za to vreme se napravila kolona vozila iza kamiona minimum 7-8 km dužine, jer je neverovatno koliko je ljudi išlo tog dana(9 jul) ka Bugarskoj, pomislio sam samo nek im je bog u pomoći.

Kada sam bio pred kraj kolone stigla je policija i verovatno puštala vozila naizmenično sa obe strane.

Kada sam išao na more bio sam na granici oko 2 noću i bilo je mnogo manje kamiona, kolona od par stotina metara, ali nije bilo gužve iz pravca Bugarske jer se većina verovatno vraća danju, tako da sam lako obišao kamione i čekao sam  pola sata na granici.

 

Sada sam u velikoj dilemi šta da radim, krećem 26 juna  ponovo za Sunčev Breg i ne znam šta da radim, hteo sam da putujem danju, da prespavam posle Sofije i nastavim ujutru, ali me plaši ta kolona kamiona i moguć zastoj, ili da opet idem noću i propadne mi prvi dan , jer sam mrtav umoran i moram da spavam čim stignem...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, dellas said:

Zna li neko da li se placa putarina ako se ide ka Jonskom, tj Lefkadi, pre par godina se nije placalo?

 

Ovo zanima i mene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da sad ima jos jedna rampa na par km od Evzonija kako citam po internetu ali izgleda da jos nije pustena u rad
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/13/2017 at 1:31 AM, dellas said:

Zna li neko da li se placa putarina ako se ide ka Jonskom, tj Lefkadi, pre par godina se nije placalo?

 

Plaća se sigurno, ja sam prošle godine išao na Lefkadu, ima jedna sigurno, ali nisam siguran da li postoje dve naplatne rampe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na zadnjoj alvirkovoj patroli su do sivote i parge išli.
Vidim da su imali tri naplatne od Soluna do tamo i nešto oko 8€ ih je koštalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cim se predje granica Mak I Gr kod Evzonija ima nova naplatna rampa ali jos uvek nije u funkciji,do Paralije ima 2 naplatne rampe,do Leptokarije jos jedna od 1.8e,autoput je odlican!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je informacija bajata ,al ja sam je cuo tek pre neki dan.Za Grcku vise ne trba medjunarodna vozacka dozvola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno, niko je ni ranije nije trazio ali je sad bar zvanicno.

Nesto su kakili da odredjena osiguravajuca drustva nece da isplate stetu u slucaju sudara, ako se nema MD...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emisija SAT - Patrola do Grčke preko Makedonije

 

Ekipa SAT-a putovala je do mesta Sivota i Parga preko Makedonije i pokazala koliko radovi u Makedoniji stvaraju probleme putnicima.

Pogledajte nove deonice auto-puta kroz Srbiju i šta vas čeka na graničnim prelazima, a šta je potrebno poneti od obavezne opreme i dokumenata. Otkrivamo kakve su cene goriva i putarine, gde vredi svratiti, a koja mesta obavezno zaobići na putu dugom preko 700 kilometara. Proverite gde su važna isključenja za Lefkadu i Krf. Ekipa SAT-a kratko je obišla i malo mesto Metsovo, u koje mnogi turisti svraćaju radi odmora ili čak noćenja.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Republici Srpskoj prošle nedelje evrodizel5 (imaju i onaj malo jeftiniji evrodizel4), koštao 1.59KM, tj. 102 dinara. Tako daaaa...sipati u BiH ako se kreće negde iz zapadne Srbije, i onda u Makedoniji...i extra. :D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo su cene derivata u Grckoj,mada su na svakoj drugoj pumpi negde vece negde manje!

 

20170617_134028.thumb.jpg.84643bacee4a50e6d83d75bc9f350e91.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koju navigaciju ste koristili ili nameravate da koristite? Ja sam mislio da koristim google maps do i na Lefkadi, kao sto sam na Tasosu, ali ne znam da li mozda ima nesto pouzdanije za slucaj da zalutam negde :/

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/25/2017 at 0:59 PM, dekirs said:

iGo sa mapama iz 2017 :D


Budi drug pa mi posalji link :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po Lefkadi mozes bilo koju navigaciju,ima sad novi auto put koji jos nije zvanicno pusten ali radi,od Janine jedno 15 km kad se krene uzbrdo skrene se levo,ima mala tabla pise Patra, ides kud te vodi put i skrenes za Filipiadu i Prevezu.Mnogo brze nego starim putem i nema putarine,za sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Here maps imas kompletne mape za ceo svet, radi offline zaista sjajna navigacija imas je potpuno besplatno na google play store...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/25/2017 at 9:06 PM, shomispc said:
Budi drug pa mi posalji link


Ako može i meni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala baki, jedino me 'ebe sto ne mogu da ukucavam ime ulice, nece da mi ponudi tastaturu :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno je gboard zabo, probacu da skinem drugu tastaturu :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...