Jump to content
FAS Goran
nstyner

Leto 2017 - Grčka

Recommended Posts

Mico, lako je tebi, ali mi koji se ukljucujemo severno od Vrcina moracemo da resetujemo pokazivace nasih kilometar satova malo kasnije.

Zadnje mesto pre granice gde mozemo da natocimo tecni naftni gas je pretpostavljam ostalo isto :stuart: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

A 'de bi ti sipao TNG? A? U JTD ili HDI?

 

:P

 

Ma bre ljudi ne mozete da verujete kolika je gledanost tih patrola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sumnjam u to. Valjda generalno retko putujemo autom a da to nije kuca-pos'o svakodnevica, da je to pretvoreno u (po meni) preterano detaljisanje i ponavljanje identicnog sadrzaja, na istim relacijama, godinama. Daleko od toga da nesto kudim, ali to su toliko minimalne promene da staju u 2 pasusa.

Naravno da se treba informisati pogotovo kada se ide u inostranstvo, ali valjda je deo poente putovanja i u malo izazova i uzivanja, novih stvari, a ne da sve stane u tablet i GPS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A znas kako, ima nas raznih, ja to posmatram na potpuno isti nacin kao i ti. Jedne godine sam se probudio u Vranju, tadasnja devojka mi rekla da je odabrala Neos Marmaras, ja ucukao u navigaciju i stigosmo bez i najmanjeg problema.

 

Neko put smatra avanturom i jedva ceka da upali auto (npr. mi), a nekome je to jako veliki pritisak (znam takve ljude) i u patrolu gledaju kao u bibliju! Kupe reviju i prate tacke.

 

Ja licno, da ne moram da je gledam, verovatno ne bih, ali moram, sta cu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Licno GPS ne kacim i ne palim dok bas ne zagusti :D . Ali zato volim da prostudiram kartu i GMaps pre nego krenem, tako da ostaje cisto uzivanje u voznji.

Nevezano za Grcku, pre 2 godine pri odlasku na more, na GP Doljani (izlaz na centralni deo Jadrana, kuda ide 90% turista koji letuju u tom delu) cekalo se do 3h, kilometarska kolona, mozak kuva. Nalevo krug, odem lokalnim putem par desetina kilometara do GP Prolog - truba, otvoren samo za lokalno stanovnistvo. Bukvalno par minuta voznje odatle GP Crveni Grm, dvoje kola ispred mene na prelazu :) . Lokalni put, bez koriscenja GPS - samo pratio putokaze koje sam prethodno popamtio na mapi i ustedeo par sati cekanja i ludila na granici. Hocu da kazem da moze da bude bolje nego programirano do detalja, a ostalo mi u secanju kao lepa voznja kroz zaledje, bez guzve na putu, uzivanje u novim predelima, kada iznenada posle jednog tunela puce ovaj pogled :)

image.jpeg.6c3253d5432fad462e301fbd35c7b96f.jpeg.jpg.5f733bc501e2468865d7b50e1b88458f.thumb.jpg.05fb5ed12393f64a8c9629192cb6d665.jpg

Sry za off.

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Miloš Brkić said:

Može da se plati gorivo u evrima u Bugarskoj, jedino je kurs malo nepovoljniji.

Kurs u menjačnicama je 1e  1,92 leva , a na pumpi računaju 1,8 leva , otprilike ti je skuplje oko 7.5 dinara po litri goriva ako plaćaš u evrima a ne u levima. 

Cena goriva je bila 1.98 leva prošle godine

Hvala na odgovoru!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva je situacija na granici Mk-Gr,jel strajkuje carina jos uvek?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav je kvalitet disela na pumpama u Bugarskoj? MIrkas veli da je za 20ak din jeftiniji nego kod nas...

Strajkuju li GRci i na prelazu sa Bugarima?

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, Ivan said:

 

image.jpeg.6c3253d5432fad462e301fbd35c7b96f.jpeg.jpg.5f733bc501e2468865d7b50e1b88458f.thumb.jpg.05fb5ed12393f64a8c9629192cb6d665.jpg

 

 

 

Uuuuuu dobra slika :)

 

Ja nesto volim pred put da pogledam te patrole, znam put, znam sve gde je, sta je ali nekako ono...ej tu idem, tuda cu prolaziti, a to da li je kafa u MAK 100 ili 120 denara, pa dobro, mene ne interesuje ali celokupno...pogledam, zasto da ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

lukoil ecto diesel ista cena kao i obican, samo kod nas naplacuju vise goriva sa aditivima. Imas na u kumanovu odmah blizu granice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i u povratku ti je prva nakon granice!

Ja u zadnjih par godina sipam na Okti u odlasku (poslednja pumpa pre granice, kod kazina) i na Lukoilu taj ekto dizel u povratku! Cini mi se da Bravo vise voli Oktu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena gasa na ulazu u Mak je 28,5 denara  sto je u nasoj valuti 56,7din na izlasku 28 denara,cigarete u mak su dosta jeftinije nego kod nas npr Ronhil koji je kod nas 230din a u Mak je 75 denara ili ti nesto manje od 150din

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/5/2017 at 0:00 PM, Milutin-NS said:

Ooooo to to to :thumbup:

 

Izvinjavam se, ipak ide Sivota I Parga, Neos ostaje za neku od sledecih emisija

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9.6.2017. at 1:49 PM, milan81 said:

Cena gasa na ulazu u Mak je 28,5 denara  sto je u nasoj valuti 56,7din na izlasku 28 denara,cigarete u mak su dosta jeftinije nego kod nas npr Ronhil koji je kod nas 230din a u Mak je 75 denara ili ti nesto manje od 150din

Pošto vidim da si stigao kod braće grka,kakvo je stanje na putevima,radovi...?

Edited by nstyner

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Nista novo,ima radova kod nas oko Vranja do granice,sve je preusmereno na novi auto put,nije kao ranije da se kruzi oko okolnih naselja,kroz Mak isto ima par preusmerenja ali bema zastoja,guzve na granicama nije bilo,jedino na Grckoj smo cekali oko 15 min!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigoh na tasos. Preko bugarske. Ukoliko se postuju ogranicenja, nema nikakvih problema. Od granice do sofije su skoro neprekidna ogranicenja na 60km/h, uzasno zamarajuce za tecnu voznju. Iskreno, dok ne naprave auto put, ne verujem da cu ponovo ici tuda. I na auto putu posle Sofije su kamere na svakih par kilometara, pre i posle svakog tunela, u kom je ogranicenje 80 ili 90 km/h, pa polocija odvaja one koji su prebrzo vozili. Nakon toga magistrala do granice sa Gr, koja je prijatna za voznju i uglavnom je 90 km/h. U Gr je put preko Drame i Seresa fenomenalan za voznju, osim nekih 20 km lose deonice. Sve u svemu, ukoliko vam se ne zuri i ako ste strpljivi, vredi ovuda ici. Sto se goriva tice, od Bg-a do Tasosa 60 eura, 750 km, 1.2 motor 48kW benzin.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

23 eura trajekt za nas dvoje i auto, 800 din srbija, bugarska 15 eura mesec dana vinjeta, grcka 2.5 eura jedan smer

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Da, na granici izmedju sr i bg je bila ogromna kolona kamiona, tako da se valjalo probijati, uglavnom na iskustvo...mora da se vozi suprotnim smerom puna 2-3 km, ima mesta za ubacivanje izmedju kamiona ali nije za neiskusne vozace...

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj trajekt je za jedan pravac? Jeftinija varijanta je tzv povratna karta

Sent from my E2105 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...