Jump to content
FAS Goran
nstyner

Leto 2017 - Grčka

Recommended Posts

7 hours ago, Milutin-NS said:

Večera negde, pivo - dva, pa ujutru u 5 polazak...

 

Preporuka od mene restoran Groš u Leskovcu. Bio xy puta, dobra klopa, super restoran, dobra usluga, imaju žirafu (šta je to za 2 čoveka)....

Kad kreneš odatle ka Pirotu, nemoj tim putem preko Babušnice loš je. Uzak i kroz naselja/sela. Jeste bliži ali pitanje koliko je brži. Čak i Gmaps vraća na Niš. 

 

A da dođem do Leskovca, ne bih se vraćao za Pirot ka Grčkoj, veliki je krug. Bugarsku bih u povratku. A naš deo su fino ispeglali.

Što se Makedonije tiče, stvarno je prošle godine put bio blagi užas. Ja sam išao sredinom septembra i pola autoputa prokopano, kao rade, a druga polovina puna rupa. Mora polako, nikako drugačije. 

 

Ako hoćeš preko Bugarske i Banskog, razmisli o alternativi preko Vlasinskog jezera i Bosilegrada. Tu nije loš put, možeš se uključiti ka Banskom od Ćustendila. Prednost po meni je što se ne vraćaš nazad, ideš ka jugu, a i Vlasinsko jezero je jako lepo. Put nije opterećen...

Poznajem puteve po jugu jako dobro, radio sam dosta tamo i svim tim putevima sam išao stvarno veliki broj puta. A i za kafane,  mogu pomoći :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Andreja, ovo za taj Groš ću te poslušati svakako ;)
A ovo drugo BIH te poslusao, ali sumnjam da cu preko Bugarske, ne ide mi se (pogotovo sa malim klinjom) na jos +150km puta. Ispeglace makedonske neravnine i rupe bravac, nema mu druge... :)

 

Na Vlasinskom jezeru sam bio, i stvarno kakva priroda, prelepo, kolega mi ima tamo kucu pa smo svratili u povratku sa Halkidikija, secam se da je penjanje tamo haos, ne bih isao opet tamo :ph34r: valjda nekih 40-ak km koji traju sat i po kuku

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, Markobgd said:

Nije ni mala razlika u razdaljini...

A i ne znam šta je toliko strašan put kroz MK. Prođoh letos iskreno ni ne sećam ga se nešto posebno. 

Jel vam trapovi nisu u redu il vam ta spuštena ogibljenja ne prijaju al ja brate prođoh bez muke ikakve

;)

Spuštenim ogibljenjima nikako ne prijaju Makedonski auto putevi! Prošle godine na pojedinim deonicama nisam smeo da vozim brže od 80km/h (pogotovo u povratku), naš je u extra stanju naspram Makedonskog! Ove godine pauza na Dojranu i ujutru laganica do Flogite ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 za Gros!

Ja krecem za Sarti 20.juna, klinja tada ima 11 meseci. Idemo preko Makedonije, samo se razmisljam u koje vreme je najbolje krenuti iz Kragujevca. Uvek sam za Grcku kretao u 11 nocu, a sad razmisljam da pomerim polazak za 3 ujutru.Ne znam sta je bolje kad ides sa malim detetom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam kretao u 6 ujutru, klinja mi imao godinu dana ... Kad se uzvrpolji, stanem, iskuliramo pa teraj dalje.

Prija mi nocna voznja, ali zena moja ne voli, tako da uvek u svitanje ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Traje put, sigurno 45 min penjanja. Ima dosta krivina, prolazi se pored neke čini mi se hidroelektrane male... Ja sam išao tuda jedno 6-7 puta ako ne i više. 
Po meni je put jako lep za vožnju jer je stalno pod nekim drvećem, šumom. A i nije opterećen, nema toliko vozila.
I definitivno nije Venac :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uplatio isto Paraliju,ali 08.06,vec smo bili u toj vili pre par godina,nalazi se u mirnijem delu Paralije 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je izmedju Paralije i Katerini neko naselje ili deo naselja :)

Znaci lepo je tamo kad se opet vracate? Cujem razna oprecna misljenja o Paraliji i Olimpijskoj regiji uopste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnjih 10tak godina samo Grcka,Paralia vec treci put

Pa zivo mesto,ima svasta za videti,plaza onako,siroka,more plitko sigurno 50tak metara do pojasa,dobro za decu,ima trave...Cene povoljne....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam dve godine bio u Paralji, smestaj Niriides. Mesto jeste zivo, cene povoljne, uvece vasar, ali more lose! Voda se brzo zamuti, ali najveci problem su meduze, tako da smo se kupali u Leptokariji. Dobar je i Akrotiri beach bar, to je na 20 km od Paralije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 puta sam bio u Paraliji, jednom u Olympic beachu.

Korektno, nista vise od toga, lepo, fino mesto, ima sve sto treba. More je jedini minus, sto kaze Darko gore, zamuti se, nema onog plavetnila, cistoce, providnosti kao na Halkidikiju, pa zato i hocu da kazem...kad je vec slicna kilometraza...ma...nema veze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rezervisan smestaj - Grcka - Paralia za 22.jul  
 
Ako neko bude na toj strani u to vreme, vidimo se  


Nei Pori od 23eg Jula... Mozda se i vidimo

Sent from my E2105 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko se zaputi za Paraliju, na 2 km ispred Paralije tj.na samom ulazu, nalazi se Mediterranean Village Hotel. Krajem juna kad je u samom mestu bas guzva na plazi, kod ovog hotela je bilo bas prazno, cak smo mogli da koristimo i njihove lezaljke i niko nas nista nije pitao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krecem 22 Jula oko ponoci iz Smedereva pa kome bude trebalo drustvo tu sam... Zbog klincurije koju vozim sa sobom krstareca brzina se krece od 90-110 pa kome odgovara neka se javi...

Sent from my E2105 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Darko Kg said:

Strajk Grckih carinika 01.06.2017.

 


Da kazemo nesto opsirnije
 

Quote

 

Granični prelazi Makedonije sa Grčkom od sinoć rade delimično zbog jednodnevnog štrajka grčkih carinika. Kako je saopštio Auto moto savez Makedonije, granični prelaz Stari Dojran od 21.00 neće propuštati putnička i teretna vozila, a moći će da prelaze samo pešaci.

Na najfrekventnijem graničnom prelazu sa Grčkom, Evzoniju, od ponoći carinici počinju dvadesetčetvoročasovni štrajk, tako da će teretni saobraćaj biti u potpunom prekidu. Za automobile i autobuse će važiti režim povremenog propuštanja, odnosno 60 minuta blokada, pa 15 minuta propuštanja.

 

Na trećem graničnom prelazu Grčke sa Makedonijom, Niki kod Bitolja, carinici će štrajk početi sutra ujutro u sedam sati i taj prelaz će u potpunosti biti zatvorena za saobraćaj, a moći će da ga tokom štrajka prelaze samo pešaci.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za putnička vozila neće biti ograničenja na graničnom prelazu Kulata-Promahon. Moj drugar je jutros kasnio sa polaskom, pa je procitao vest i krenuo preko Bugarske, a ko nije ostaje mu da ceka svojih 15 minuta. 

Ko ide sa malim detetom, uopste nije prijatno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt, kakvi cigani. Sledeće godine ne idem na more autom. U crknu goru ne idem ni da mi plate, u muslimanske zemlje takođe, znači ili avionom, ili negde kod nas na odmor, na planinu, što bi mi više prijalo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto cigani? Nisu "zombirana" nacija za razliku od nas... Dok kazes keks izadje ih pola miliona na ulicu... Cak su nam i rumuni odrzali lekciju...

Sent from my E2105 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...