Jump to content
FAS Goran
nstyner

Leto 2017 - Grčka

Recommended Posts

@beli_Punto ako odeš na Kubu ne možeš da se žališ na loše ljude u Paraliji :D 

 

Šalu na stranu ako nešto cenim kod Grka to je mentalitet. Slični su nama, a život na moru ih je naučio da sve ide polako i bez nervoze. Gde god da smo bili lepo sam se sprijateljio sa meštanima. Hoće da pomognu, znaju i po malo srpskog, a kada im kažete neku reč Grčkog to automatski znači duplo bolja usluga (pod uslovom da reč nije gamiso :) )

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor0511
Dežurna drukara dežurnog hejtera. Ja malo pišem, ali činjenica je da kad napišem to ne bude neka pozitiva. Jbg ne gledamo svi na svet oko sebe vedrijim očima. U slučaju Paralije za koju je čovek pitao samo sam rekao istinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina je da su turisti iz Srbije najgori (u smislu nekulture, ponašanja i slično)....al realno me zabole. Smatram da su Česi takođe klošari....;)
A Grcima skidam kapu na tome što trpe takav ološ, jer i pored toga su i dalje ljubazni prema nama. 

Olimpijska regija i nije nešto posebno, dakle, ne treba imati neka velika očekivanja u lepoti obale, mora i slično (za to se ide na Sitoniju, Lefkadu i ostale "egtozičnije" krajeve Grčke). Ali ako ti ne smeta navedeno i nisi pri nekom većem novcu (600e i više za porodicu), Olimpijska regija je pravi izbor - jer blizina (do Paralije iz BG-a stižeš za 7-8 sati), jeftiniji smeštaj, klopa i sve ostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja poslednje 3 godine idem u Nei Pori... Samo zbog dece jer se njima svidja... Plaza ogromna, peskovita, bez prirodne hladovine, more podnosljivo cisto, za klince plitko pa ne moram non stop da buljim u njih kad su u vodi, cene smestaja i klope podnosljive, Grci sa kojima sam bio u komunikaciji prijatni, relativno brzo stizanje od granice do letovalista...

Sent from my E2105 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su reperi za letovanje da je mesto relativno blizu, da ne moram dugo da putujem i mnogo da potrosim na putarine, gorivo... zatim da bude lepo, bistro more (dosta mi je HN i plaze Igala 5 godina), ali i da nije malo mesto, selo, vec da ima prodavnice, kafica, ne trazim neki ludi nocni provod, ali da nije mrtvo mesto... do sada sve sto sam gledao, a tice se Grcke, bila su mirna, porodicna mesta, za porodice sa decom... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti u tom slučaju predlažem:

1. Leptokarija,

2. Paralija.

Olimpik Bic je vise ako imaš klince (mada to isto vazi i za gore pomenute lokacije).

Nei Pori je fin, bio sam jedan dan prošle godine....samo je ogroman, širok i imaš osecaj da nema nikog.

U Platamonu nisam bio, samo sam prolazio.

Uglavnom gde god dođeš posle CG bice ti dobro. :D

U Leptokariji ti je more najlepše.

U Olimpik Bicu i Nei Poriju je plicak pa je voda mutnija (zbog peska, nije prljava).

 

 

 

 

Edited by Martin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ove godine imam samo dilemu da li Lefkada ili drugi prst Halkidikija :)

Lefkada mi deluje lepse, ali ne vozika mi se previse kolima na moru, a to uz Lefkadu ne ide, a Sitonija je meni prelepa.

Mirno mesto, lepo more i uglavnom su pescane plaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I bre Igore sa ovom prangijom od Seata ti je svaka destinacija blizu ;).I po Sitoniji moraš malo da se vozikaš do lepih plaža,dva puta sam tamo letovao i svaki put spržio oko 300-400km.Plaže su vrh,plava čista voda ali sve više turista i gužvaje su neminovne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to sto kazes, kada sam sa Stilom prelazio i po 1400km u jednom smeru moracu vise uz tempomat da izdrzim :) 

 

Meni se dopala Sitonija zbog mogucnosti odlaska do Soluna. Isli smo 3-4 puta za Solun i posetili 2-3 okolna mesta. To mi je bas odgovaralo, ali nisam siguran koliko bi mi se dopalo da moram svaki dan na plazu kolima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
@igor0511 - Lefkada.

+1
Isto mi bio malo smor kad sam kretao, reko vozicu se kao majmun po ceo dan, medjutim, to te ne zamara ni najmanje, cak uzivas u putu i prelepim predelima, bukvalno mi prijao taj nacin letovanja, nisam siguran kako bi podneo sada da se stacioniram na jednu-dve plaze.
Sto se tice cifri, 2800km i 160€ na gorivo da kuci ispred zgrade budem sa punim rezervoarom kako sam i krenuo.
Lefkada za svaaaaku preporuku, jos ce ove sezone put do egremni i gialos plaze biti sredjen.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ju ja jedva cekam da klinja malo poraste da opet mozemo na taj tip letovanja. Naravno Lefkada prvo.

 

Ove godine moramo na smestaj na plazu i ne znam kako cu to. Navikao sam sada na karte, planiranje, oblizaske, koliko cu preci, gde prvi dan, gde drugi, gde poslednji itd :)

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postao si pravi porodicni covek, olimpisk regija, dizel.....

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da, samo se nadaj. Što si proživeo - proživeo si. Spremi se malo bolje za ulogu prevoznika, nosača... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

:thumbup:

Dajte neki predlog za mene, trazim nesto negde na plazi da je, blizu nekog veceg mesta, da ima parking i svoju plazu a da uvece mogu bez kola da prosetam klinca jer po meni more bez veceg mesta i nije more, volim restorane, kafice itd, pivo na plazi....

Prvi/drugi prst, pada li nekome nesto na pamet? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milutin-NS Nikiti mozda? Malo mi deluje kao Grcka Budva, ali u offseason-u racunam da nije toliko velika guzva, a mesto je prelepo, sa pescanim plazama i vrlo zivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde ovako :

 

Asprovalta = Stavros

Nea Vrasna je izmedju. Tu se ide kad imas bebu :D a u Asprovaltu i Stavros kad ti prvo dete malo odraslo.

 

Bio u Leptokariji, meni bilo ok.

Paralija je premala za moj ukus, Nei Pori mi je skroz dosadan da sam jedva cekao da odem ... Prednosti ove regije su te sto si za cas do Soluna i mozes da ides iz mesta u mesto, jer je sve na pola sata voznje.

 

Sitonija mi se za sada najvise svidja. Bio sam u Sartiju, ove godine Neos Marmaras :)@MilanJTD, jbga ja idem kasnije, nista od piva.

 
Sledece godine, klinci veci pa ce moci da visr izdrze u autu, tako da je cilj Parga pa onda i Lefkada i skroz na jug :)
 
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...