Jump to content
FAS Goran
nstyner

Leto 2017 - Grčka

Recommended Posts

Ajde da ne otvaram novu temu (a možda bih i mogli za leto 2017) da priupitam da li je neko letovao u mestu Nea Flogita,pa čisto neki utisak,savet itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nove teme, pa da počnemo i pre nove godine :D Ja se spremam na prvi-drugi prst ove godine, zbog klinca nismo za Lefkada/Tasos, već neko manje mesto, smeštaj na plaži...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako imate malu decu a hocete i da se odmorite, onda drugi prst, Sarti. Preporucujem komplwx apartmana Sarti In. Dve zgradice izmedju kojih je bazen i bar, ogradjeno, parking velikog marketa odmah pored. Do 15min voznje na obe strane imate plaze jednu za drugom, na pola sata voznje jednu bolesno dobru, ceo dan varijanta, extra uredjena.

4 minutes ago, skile86 said:

Sitonija. :-)

prestigo si me :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slozicu se sa kolegama.
Ne mora samo zbog dece, generalno ako hocete da se odmorite drugi prst je savrsen. Meni su se bas dopale plaze, mislim da cu i ove godine na isto mesto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio 2x u Sartiju i bas je dobar. Ove god cu opet na Sitoniju, samo verovatno neko drugo mesto. :-)

Mozemo skup da organizujemo na Sitoniji. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sitonija najverovatnije, ali Sarti nikako, bio sam tamo jedan ceo dan. Pre 4 godine, bili smo u Polihronu, a vise vremena proveli na drugom nego na prvom prstu :)

Trazim malo vise od samog mesta, neki urbaniji deo, vise restorana, kafica itd. Volimo zena i ja uvece i da sednemo i prosetamo i neki lep kafic...naravno sada to sa klincem i nije toliko moguce, ali nije mi se mesto dopalo pa da ga j... a i plaza mi se nije svidela...visoko pa strmo pa voda pa duboko :) ne volim to tako...

Kako je mesto pozicionirano je stvarno ekstra, blizu svih onih plaza koje se moraju obici, ali kad...

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Sasa_NS said:

Imaš na Cars forumu čoveka koji ide tamo već par godina i štaviše već jer rezervisao tamo i termin za 2017.-tu (nick Frodo). Evo ti i teme pa ga pitaj šta te interesuje: http://forum.cars.rs/forum3/viewtopic.php?f=18&t=14344

Hvala za info ;).Na Sitoniji smo bili tri puta i obišli gomilu plaža,moram da priznam da su extra i tako čisto i plavo more bih svakome preporučio.Jedino što je svake godine tamo sve više i više turista pa je borba za parking,mesto na plaži počela da mi ide na ... živac :lol:!Inače uvek idem kraj juna tako da mogu da zamislim koliki je krkljanac u full sezoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se toliko svidela Lefkada ove godine da mi dodje da je ponovimo, ali opet nismo u fazonu bas da ponavljamo a pogotovo dve godine za redom, pa ove godine verovatno Skijatos, ali tu sam vec u dilemi da li kolima ili avionom, dok platim trajekt i smaram se da ga cekam ili da stelujem vreme dolaska deluje mi da je bolja solucija da tamo dodjem za sat-dva, ali jos cemo da vidimo....

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako trajekt!!!

Preskupo je, mislim da je oko 300e samo za automobil + karte...

Nikako ne ici u sezoni, ostrvo je malo sto se tice puteva, svega 15 km asfalta tako da ti od smestaja koji se uglavnom svodi na glavni grad, do boljih plaza treba citava vecnost ako je guzva...

I ostrvo je preskupo u odnosu na ostala ostrva gde nasi uglavnom letuju, plaze jesu divne ali po meni ne vredi tih para...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Milutin-NS said:

Trazim malo vise od samog mesta, neki urbaniji deo, vise restorana, kafica itd. Volimo zena i ja uvece i da sednemo i prosetamo i neki lep kafic...

 

Znam da si napisao da ne bi, ali kad sam bio ove godine na Tasosu čini mi se da je baš za decu. Na većini plaža je plitko smorim se dok dođem do kukova u vodu, peščane i duge plaže. Bio sam smešten u Limenariji, čini mi se da ima više kafića i prostora za šetnju nego Limenas. Kad počneš od početka mola ima nekih 500m šetališta uz more sa kafićima i restoranima, kao i paralelna ulica od oko 100m koja je kao pešačka zona. 

U krugu od 10-15 min peške ima finih peščanih plaža, a čak i da si tu u Limenasu smešten, ima plaža koja je ok. Ostale dobre plaže su na 10tak min vožnje. Ne računam Marble i Paradise koje su malo dalje, druga strana ostrva. 

 

E sad, meni se to sve nije toliko svidelo. Ipak se vraćam na Lefkadu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, andreja.micovic said:

 

Znam da si napisao da ne bi, ali kad sam bio ove godine na Tasosu čini mi se da je baš za decu. Na većini plaža je plitko smorim se dok dođem do kukova u vodu, peščane i duge plaže. Bio sam smešten u Limenariji, čini mi se da ima više kafića i prostora za šetnju nego Limenas. Kad počneš od početka mola ima nekih 500m šetališta uz more sa kafićima i restoranima, kao i paralelna ulica od oko 100m koja je kao pešačka zona. 

U krugu od 10-15 min peške ima finih peščanih plaža, a čak i da si tu u Limenasu smešten, ima plaža koja je ok. Ostale dobre plaže su na 10tak min vožnje. Ne računam Marble i Paradise koje su malo dalje, druga strana ostrva. 

 

E sad, meni se to sve nije toliko svidelo. Ipak se vraćam na Lefkadu :)

 

 

Bio sam prosle godine na Tasosu, i meni se najvise od svega svideo Limenas, bas mi je gradic po meri, i njega ne bih menjao, ali to onda znaci da bih sa klincem morao paliti kola do bilo koje plaze, a to bismo bar prve godine sa njim da izbegnemo, zato kazem verovatno sledece godine Sitonija i nesto odmah na plazi...

Bio sam i u Limenariji, jedan dan ceo...nije losa :)
A ovo sto kazes Limenas i plaza, to je bukvalno usluzna plaza, gradska, cisto da se kaze da i Limenas ima svoju plazu, ali je meni smesno biti na Tasosu a provoditi vreme na toj plazi...

Inace super mi je i Tasos, ali Lefkada je Lefkada, prve godine cim malac poraste malo i budemo mogli da se vratimo na princip-letovanja-obilazak-plaza - samo LEFKADA

 

Citam pisanje by @Kuvalja vezano za Skijatos kolima, i sve je vec lufti rekao, jako malo puteva na ostrvu i verovatno je bolja varijanta otici nekako drugacije tamo, pa iznajmiti kola tamo...

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tako sam i kontao, hvala na savetima i jednom i drugom, videcu sta ce jos biti, mooozda opet lefkada :)

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošle godine sam bio na Lefkadi, a ove na Tasosu. I mnogo puta sam rekao, ko nije bio dalje od severne Grčke hvali Tasos. Generalno sam bio razočaran, tj očekivao sam više, očigledno. Daleko od toga da ne valja, niti da je loše ali posle Lefkade...

 

I na kraju, drugari bili na Kritu, mi na Tasosu i komentari posle koliko gde šta, pošto bih išao i na Krit. Kad smo poredili cene to je bilo tu negde, čak jeftinije na Kritu. Na Tasosu smo posle par dana skontali da je skoro isto sa cenama kao na Lefkadi, a mi ove godine ajde malo jeftinije letovanje, na kraju isto prošli 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, igor0511 said:

Zato stavis lezaljku 100m u vodi, pivo zabodes blago u pesak da ga hladi more i resen problem za sve :D

Ijaoo miline :lol:!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za decu pefkohori kida

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guzva brate, i ovako, a kamoli sa klincem...i na plazi i ovako kroz grad

Ja sam vise za ovako neku varijantu kada je takvo letovanje u pitanju...

 

http://www.booking.com/hotel/gr/vergos.html?aid=376439;label=bookings-name-uxw4Qc87q2ilQaMXo_aZJwS47495661544%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap21%2C093%2C000%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atikwd-65526620%3Alp21213%3Ali%3Adec%3Adm;sid=a100fcea161d902b5f5417ee3278d1eb;dest_id=3066;dest_type=region;dist=0;group_adults=2;room1=A%2CA;sb_price_type=total;srfid=66e894a19568ac3c8ac8343b91712ab3d7121067X1;type=total;ucfs=1&

 

ne nosis 5 torbi, suncobran i sve moguce, vec ti je sve tu, sta god da si zaboravio, vodu za malog, flasicu, nesto da pojede kada pocne da se dernja...a opet na dobrom si mestu, pa kada ta tu plaza dosadi u kola pa do neke plazi ispod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidimo se u Porto Karasu u junu-julu, jupiii. All inclusive baki, ima da se nagojim 5kg :P

Idemo sa klinčurijom, 3 para, biće haos. Zbogom vucaranje torbi za plažu.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, marko.jovanovic said:

Vidimo se u Porto Karasu u junu-julu, jupiii. All inclusive baki, ima da se nagojim 5kg :P

Idemo sa klinčurijom, 3 para, biće haos. Zbogom vucaranje torbi za plažu.....

Kvanto kosta? :P Dobar je ali je skuuup

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Kuvalja said:

Pa tako sam i kontao, hvala na savetima i jednom i drugom, videcu sta ce jos biti, mooozda opet lefkada :)

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 

Ako nisi bio nikad, preporucujem ti Kefaloniju...

Ogromno ostrvo puno razlicitih plaza, milina za obilazenje kolima, mozes i svojim pa trajektom koji nije skup kao za Senku Svete Gore...

Mnostvo interesantnih stvari za videti, ozbiljan glavni grad za nocni provod, po meni najlepse ostrvo od svih iz grupe Jonskog mora...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, aleksandar984 said:

Kvanto kosta? :P Dobar je ali je skuuup

Da se ja pitam išli bi na Taru, Kopaonik. Inače kada se uplati sada, tipa novembar, decembar, nije preskupo. Ukupno gledano potrošićemo nešto više nego da idemo u apartman, tipa 200-300€ plafon, ali zato ne razmišljam ni o čemu. 

A da idem na more i sam spremam hranu ne pada mi na pamet, to mi nije odmor. Išli smo tako pre, tipa snađemo se za doručak, prodavnica, pekara, ručak u restoranu, večera restoran, picerija, ili iz prodavnice. Pa plati piće u kafiću na plaži, ili ležaljke...I kada podvučem crtu, nema neke uštede (možda nisam u pravu, tj da mi znači ta ušteda vozio bi na TNG :P, ili punta 1.3mjet, a na ideu 1.3mjet, koja rasipa gorivo :P). Naročito me ubija u pojam odlazak u pekaru, kilo bureka 10€! Ej bre, hleb, peciva, kao da je od zlata. A da idem u Lidl i vučem pun gepek neću, to ni kod kuće ne radim često, tj skoro nikada, kupujem u lokalnom maksiju i slično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...