Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
ajdasoft

Fiat 500L - zadnji brisači

Recommended Posts

Pozdrav,

 

neko mi je na parkingu skinuo zadnje brisace, znaci ostao je nosac sa neka dva metalna "stapica" koja da nisam primetio verovatno bi otpala tokom voznje..

 

Moze li neko da mi kaze ako zna koje su dimenzije zadnjih brisaca kao i gde ih kupiti u Beogradu?

 

U pitanju je Fiat 500 L Lounge 2016.

 

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam dobro razumeo (ispravi me ako gresim) - ostala ti je plasticna ruka zadnjeg brisaca i metalne vodjice gumice brisaca?

Ako je tako, svrati do Auto Mike u Zemunu, imali su kvalitetne "Champion" gumice na meru, cini mi se da je bilo par stotina kinti za duzu gumicu od 60-70cm.

Jeftinija varijanta, isto to u Kit Commerce, "Lampa" oko 150 kinti za istu duzinu. Prethodno samo odmeri kolika ti duzina treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ostao je ceo onaj plastican deo + te metalne vodjice za gumicu koje bi mi ispale da nisam primetio, izgleda kao da nedostaje ta gumica samo..

Svraticu onda tamo pa cu pogledati sta moze da se uradi..

 

Inace, ako nekoga interesuje, cena zadnjeg brisaca u ovlascenom servisu je: 4.663,90 RSD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako tako moze da se kaze u ovoj situaciji, "najbolja", tj. najjeftinija varijanta... Pazari samo kvalitetnu gumicu brisaca, premeri, secni, montiraj u metalne vodjice i uvuci u plasticnu ruku.

Upravo zbog cene brisaca, koja je ekvivalentna cenama i za ostale Fiate kod ovlascenih, sam ostavio predlog.

Btw, da covek ne poveruje sta se sve skida i krade... Na stranu sto je neko "zaradio" pohabanu gumicu (koja nova vredi od 100-200 kinti za tu duzinu), nego sto ljudima cesto za sitnicu naprave dodatnu, vecu stetu...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, dakle zvanični servis bi prodao samo u kompletu sve? 

 

Javi ako si uspeo da rešiš problem samo menjanjem gumice. To će biti interesantno ostalim članovima foruma. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako su mu marnuli staru gumicu, tako ce ubaciti i novu :). Moze da se menja i na prilicno aero brisaca, a kamoli na klasicnoj varijanti, kao sto su ovi pozadi.

Srecom pa nije ostao bez cele ruke brisaca, ovako se resava za smesne pare.

A ovlascenima je, kao i uvek, cilj da uvale kompletan deo.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Deda Jung said:

zvanični servis bi prodao samo u kompletu sve? 

 

Zadnji brisači i idu u kompletu. Npr. kada sam kupovao za Stila (nije bilo u ovlašćenom servisu), isto je išlo sve u kompletu i cena je bila (ako dobro pamtim) negde oko 2.000 dinara. Čak nisu ni isti svi zadnji brisači, nego zavisi od verzije Stila.

Kontam da je isto i za 500L

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi put cujem da je nekome ukradena samo gumica brisaca??

Logicnije bi bilo da su ukrali ostatak brisaca nego gumicu...

Proveri da to nekako nije spalo samo od sebe, znam da je mala sansa ali je stvarno neverovatno da bi se neko cimao da ukrade samo gumicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

i meni je malo cudno da "ukradu" gumicu.....nije to od zlata pa da mu treba....ili se mozda deca igrala...sve jedno jeftino si prosao.

Inace kad sam pitao za prednje brisace u ovlascenom kaze seka za pultom 4200. Oba, zapitah, ne samo vozacki i jos 3500 suvozacki, malo smo skupi znate.

:lol::lol: malo da, rekoh.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/1/2016 at 10:33 AM, Deda Jung said:

Aha, dakle zvanični servis bi prodao samo u kompletu sve? 

 

Javi ako si uspeo da rešiš problem samo menjanjem gumice. To će biti interesantno ostalim članovima foruma. 

 

Zdravo svima,

 

resio sam danas problem sa brisacem. Naime gumicu nisam mogao da zamenim zato sto sam kasnije ustanovio da je deo na nosacu bio polomljen i da gumica nije mogla vise da se montira, mozda sam i mogao nesto da nabudzim, ali jednostavno nisam zeleo... :/

Tako da sam pravac ovlasceni po novi i tako se sve zavrsilo... da vam ne pricam dalje.. :)

 

@lufti da znam, i ja kada sam video nije mi bilo jasno zasto mi je uzeo gumicu, a ne sve. Mada mislim da je pokusavao da skine ali nije uspeo ili je video da je polomio plastiku pa je uzeo samo gumicu sledeci parolu "daj sta das" :) . Interesantno je da sam metalne vodjice pronasao maltene upetljane oko nosaca.. da je spalo samo od sebe, mislim da nije ali pitaj boga sta se tu zapravo dogodilo..

 

@Zhorz na zalost nisam jeftino prosao (cenu sam naveo u proslom postu), ali nadam se da ce me sledeci put vandali zaobici :) ako im trebaju gumice za brisace :)

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...