Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Veki

Fiat Punto mk.2b 1.3 MJet - curenje antifriza

Recommended Posts

Pozdrav svima na navedenom mestu mi pre par godina prokapao antifriz sipan aditiv moly stop leak i bilo dobro sad sa pojavom mrazeva opet za noc po desetak kapi kane dok auto stoji cim se malo zagreje prestane da curi pa me zanima savet.Da li moze da se gumica zameni nabavio sam je ali da se samo cev nekako izvuce posto ne bih skidao turbo hladnjak ulja pola motora da zamenim samo nju ili da vozim ovako a da pratim pa na leto al tad necuri pa da menjam.Da li je neko menjao ili skidadao slucajno pa na sta da obratim paznju?

 

Untitled.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mislite da moze sta da se uradi sa strane vodene pumpe da se odatle oko cevi ako se vidi osusi pa silikonom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa gubitkom antifriza. 

 

Kada sam kupio kola, kod termostata je je bila barica antifriza (istrulila plastična cev na kućištu termostata). Strugar je napravio istu cev i to je rešeno, na tom mestu više ne curi. Mislio sam da sam time rešio problem.

Međutim, i dalje gubim antifriz. Prvo nisam bio siguran a sada jesam. Dolio sam do max crte, prešao 200 km i nivo tečnosti u posudi je opao za cca 1.5 cm.

Optički se ne može videti da još negde pušta, sve je suvo, niti ima šta mokro s donje strane motora, ispod kola zemlja je isto suva bez ikakvih tragova neke tečnosti.

 

Ima li neko ideju šta bi mogao da bude problem i kako ga rešiti?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao isti problem. Stalno je cureo antifriz a majstor nije mogao da ustanovi gde tacno pusta. Na kraju se ispostavilo da je u pitanju neka gumica iznad filtera za ulje. Ne znam tacno kako se zove, imam zapisano u servisnoj pa cu pogledati ujutru. Prilicno nedostupno i zato se slabo uocava da tu pusta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gumica iznad filtera, na pumpi za vodu , eventualno mali hladnjak. Ne znam da li 1.3 ima i hladnjak egr-a
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je pustala ta gumica na pumpi za vodu, malo ali dovoljno da se spusti nivo antifriza u posudi za 1cm tokom 2 nedelje. Stalno sam dolivao dok nismo utvrdili uzrok. Gumica kosta 1200 din

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lufti Je li ti ostavljalo trag? Tu gde je curila, ispod kola... ? Ili je toliko sitno curelo da se sušilo odmah? Kod mene se ne vidi apsolutno ništa.

Edited by Laki21

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije postojao vidljiv trag. Tek kad sam oodvezao auto na mali servis, majstor je primetio antifriz na filteru ulja

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...