Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?

Recommended Posts

YUgisa

Pa dok ne zaboli ili dok ne dotice niko ni nece pomisliti tako..zalosno ali je istinito. Ne pisem kao neko koga ce potresti poskupljenje teh.pregleda nego kao neko kome smeta nacin i obrazlozenje za tom gluposti.Kao do sada nisu bili u stanju da pregledaju vozila a sada ce biti...ovo ce kao resiti problem losih vozila na putevima...pa ko je citao,procitao je da emisija izduvnih gasova treba da bude po fabrickom propisu..tako da od toga da ce kola sa "cadjenjem" iz auspuha biti izuzeta ako je fabricki tako odredjeno..a opet tu je i kvalitet goriva koji je dno dna...i novija kola ce oko toga imati problema...kao sto i imaju zbog paljenja sp.greski oko smese i oko samog rada motora jer senzori daju informaciju da je smesa losa sto dalje vuce....kako god...ovaj zakon nema ni u Zanzibaru..ovo je samo izvlacenje crnog ispod noktiju...ono malo sto je ostalo

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, nek bude tehnički dva-tri...pet puta godišnje, ali....ŠTA KOI KRC DA KOŠTA 30E?????

 

Ako me razumete. ;)

 

 

Jel neko popunio peticiju što je kačena na prethodnoj strani?

Edited by Martin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu čuvenu agenciju za šatro bezbednost treba preimenovati u Agencija za raznorazne namete u saobraćaju..Od nje nikakve vajde..

Šta su sve ove godine uradili nešto pozitivno za vozače a da to debelo ne košta? Izdaju dozvole za folije za stakla? Tu treba jako biti stručan ..

Homologacije raznih gluposti..Pregledi kod uvoze gde slikaju točkove i pojaseve a uzmu 100 evra..Šta su samo napravili kod auto škola sačuvaj boze..

Kao da polazes da voziš avion a debelo košta vozačka..Bolje da skupimo pare da im damo za plate a da se ne bave uopšte saobraćajem pošto se u to najmanje razumeju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Spremite se biće još gorih i ludjih zakona...
Verujem da su svetla sledeca na redu... Ksenoni i tako to... Pu pu da ne ureknem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako ce oni da rese polisu osiguranja koja ide na godinu dana ako budu davali nalepnice na 6 meseci , ti uzmes polisu na god. dana jer sada ne moze drugacije i na 2 tehnickom npr. ne prodjes sta onda ?????? , jel treba da tuzis nekoga da ti tada vrati novac za polisu ili sta ............. :rant:.

 

ja koliko vidim to sve povlaci jedno drugo i na kraju to nece biti tih 30e nego mnooooogo vise.

 

eto koliko mozga imaju ljudi koji su to i smislili .......... :popo:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njima je prvo vazno da vide šta im treba od harača da popune budzet..Onda izmisle tobože zakon ,uredbu a kako će to da se sprovede u praksi i dal ima logike to njih ne zanima..

Verovatno se rukovode da smo narod koji će sve da prihvati i da proguta..Roman Polanski objasnio u filmu Pijanista.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, poglavica said:

 

Treba skloniti leseve od kola sa ulica...to podrzavam...ali to se resava i obicnim teh.pregledom

Ono što oduvek govorim!

Pravi tehnički pregled sve rešava a ovo što se zadnjih 25 god zove tako ne služi za ništa a plaća se!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/10/2018 at 9:01 PM, The Punisher said:

Dabogda svi pocrkali od gladi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su ljudi koji ne voze, ne putuju nigde, raduju se tudjoj nesreci...I raduju se kad im se poveca plata/penzija na nivo nizi nego sto su imali pre , a inflacija i cene pojele jos 50% :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kakav je to auto bez rđe.... ;)
E da mi je znati koji će to lik na tehničkom znati da ispregleda svaki auto, sem ako ovih 30e ne bude za dva vrsna mehaničara.
Izmenjao sam desetinu tehničkih, niti jednom svetlosnu grupu nisu pregledali, niko nikada u kanal nije sišao da vidi možda mi točkovi na kanapu stoje, jednom su proverili sirenu :o , i ovo što su radili, dva puta pogrešne podatke upisali, nisam kontrolisao, jedva policiji dokazao da je greška oko brojeva učinjena na tehničkom...stavili mi drugi put veću kubikažu za 400cc, o čemu dalje pričati, ovo će biti tuga u najavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da se nista u vezi tehnickog pregleda nece menjati osim cene...pa samo izduve da gledaju ko zna koliko nas ne bi proslo pregled.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, bit said:

E da mi je znati koji će to lik na tehničkom znati da ispregleda svaki auto, sem ako ovih 30e ne bude za dva vrsna mehaničara.
Izmenjao sam desetinu tehničkih, niti jednom svetlosnu grupu nisu pregledali, niko nikada u kanal nije sišao da vidi možda mi točkovi na kanapu stoje, jednom su proverili sirenu :o 

Meni su na proslom tehnickom dobro "pretresli" auto, a isti nisam mogao registrovati dok nisam zamenio jednu neispravnu sijalicu. Uvodjenjem slikanja, stalne konekcije MUP-a i servisa, najavljenih kazni i oduzimanja licenci... ispunice bitange svoju zamisao. Formiranjem centralnog registra i dostupnosti svih informacija svakom saobracajnom patrolnom gmazu na jedan klik, dosadasnje manipulacijie i propusti prilikom registracije ce biti svedene na minimum...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, problem je samo sto muvanje nije samo na nivou tehnickog pregleda. I dalje ce tamo neko da ima vezu, da inspekcija zna koju fioku da ne otvara itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav centralni registar, u ovoj banani jos nisu povezani sud-sup-mup...kamo li tehnicki pregledi jos :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa oni su u aprilskim izmenama  i dopunama zakona o bezbednosti saobracaja predvideli i usvojili? izmedju ostalog i mrezno povezivanje u centralni registar tehnickih pregleda, MUP-a i Agencije za bezbednost saobracaja, kao i kamere sa stalnom konekcijom na lokacijama za pregled vozila, tako da cenim da ce ovo vrlo brzo biti realizovano.

Natep je ovo pohvalio, verovatno i ucestvovao u izradi pravilnika. Licenciranje tehnickih pregleda i radnika smrdi na scenario sa podobnim notarima... - Sud-Sup-Mup verovatno nece ni povezati skoro jer to gospodi i vecini njihovih clanova moze samo da steti...

Edited by shell

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma može da ga umreži kad to niko ne gleda, ili će možda uposliti 10 000 ljudi da bleje u monitore, u najboljem slučaju jedan dule (iz teme o vraćanju) pratiće 30 monitora i rad servera, e to je srbistan.

Nema, kod nas diplomci sa 10tkom nemaju gde, tutanj, ostaje bagra da smišlja i čini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...