Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Stariji od 15 godina dva puta na tehnički pregled!?

Recommended Posts

Ma samo pre merenja izduvnih dobro usijati izduvnu granu i prolazice se i bez katalizatora.....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1

Sve je i imalo, samo treba neko da primenjuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, DraganUS said:

Ja iskreno jedva cekam da uvedu zakon za ksenone i obicne farove. Iskreno jbt nema vise smisla koliko to zaslepljuje.

Ne samo ksenone svaki drugi auto ima rastelovane farove po tome se vidi da retko ko ide na tehnički a ako i neko ode onda neko neradi svoj posao,realno na našem tehničkom traže se samo 2 stvari da auto može da ukoči i da mu neotpadnu točkovi pitanje koliko bi auta i to moglo da prođe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi realno nemaju para ni za onu redovnu registraciju,nego idu na rate.Svi bi vozili novija i ispravnija vozila da mogu.
Drugo više sam nego siguran da bi 50% službenih državnih automobila palo na tehničkom,plus javno saobraćajno,policija i ambulantna vozila...Vatrogasci sa 30+ god voznim parkom....
Nije samo BGD Srbija!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi automobili stariji od 15 godina moraće dva puta u toku godine na detaljan tehnički pregled - to su novine pravilnika usvojenog 5. maja, a koji stupa na snagu 5. jula. Statistika pokazuje da je u Srbiji oko 30 odsto automobila starije od 15 godina.

 

Na tehnički pregled mora se doći čistim automobilom. Pregled traje do 35 minuta i sve se za sada snima foto-aparatom. Novost je da će automobili stariji od 15 godina morati dva puta na tehnički pregled tokom godine. ''Novi pravilnik o tehničkom pregledu vozila počinje da se primenjuje 5. jula 2018. godine. Odredbe zakona koje se odnose na vršenje šestomesečnog tehničkog pregleda vozila, kao što su vozila starija od 15 godina, primenjivaće se na vozila kojima se nakon 5. jula 2018. godine bude izdavala registraciona nalepnica, tako da će prvi šestomesečni tehnički pregled vozila, u skladu sa novim propisima, početi da se vrši nakon 5. januara 2019. godine'', kaže Stojan Spasić iz MUP-a Srbije.

 

Do sada mnogi nisu naplaćivali usluge tehničkog pregleda jer su to pokrivala osiguranja prilikom kupovine polisa. Po novom, cenu tehničkog pregleda propisaće zakonodavac, ali u Udruženju tehničkih pregleda imaju već neku osnovu za razmatarnje s obzirom na angažovanje prostora i radnika. ''Iz udruženja postoje naznake da će ona biti negde oko 30 evra plus troškovi koje imaju Tehnički pregledi ka Agenciji za bezbednost saobraćaja'', rekao je Marko Manolović, rukovodilac tehničkog pregleda.

Vlasnici automobila starijih od 15 godina moraće da plate oba obavezna tehnička pregleda jer će oni morati takođe dva puta da provedu po 30 minuta godišnje na liniji pa tu, kažu vlasnici tehničkih pregleda, nema popusta.

 

Nema gledanja kroz prste

Nadležni tvrde da više neće biti gledanja kroz prste mnogima koji misle da će zaobići zakon tako što će pronaći vezu. ''Vozila koja imaju oštećenja na šoferšajbni, koji imaju koroziju, neće moći da prođu tehnički pregled'', ističe Boris Borović iz Tehničkog pregleda 10 plus. Na tehničkim pregledima meriće se izduvni gasovi. Svako će morati da zadovolji bar onu emisiju koju fabrički ima to vozilo. Oni koji su skinuli katalizatore moraće da ih vrate ili ugrade nove. Tehnički pregled neće više biti samo formalnost, već ozbiljna provera vozila, a ove mere odnosiće se i na autobuse i kamione.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuo sam da je i obavezno da se na tehnički pregled doveze oprano i čisto vozilo?! Valjda se to podrazumeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li da se smejem ili da plačem?

Danas pregled traje 3 minuta i slikanje još toliko a sutra će trajati 30 minuta?

Hoće li ga pregledati tih 30 minuta ili će stajati kao da ga gledaju?

Da se počne normalno vršiti tehnički pregled malo vozila bi prošlo što zbog poskidanih katalizatora, DPFova..... I odličnog domaćeg goriva!

 

Od te priče će samo biti da se mora više plaćati i gubiti vreme.

Ako se auto normalno pregleda svake godine apsolutno nema svrhe svakih 6 meseci a kako se sada gledaju isto bi bilo i da se tehnički pregled vrši dnevno.

Dakle još jedan namet za vozače!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je istina da ce biti 2x godisnje i da je cena 30e + onda je to propast. Do sad je bio tehnicki 1500din...to znaci da ce i tehnicki poskupeti sa dosadasnjih  "1500" na 4 soma

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece sa 1500 na 3000, nego na 3500 plus dodatni troskovi partijskom kadru. Tako da ce biti verovatno 6000+din. Sto mi je cista budalastina, za obicnog Yuga ce trebati godisnje preko 150 evra da se registruje. Opet kazem, ne vidim poentu uvodjenja minimalne cene. Ako postoje propisi koje treba tehnicki pregled da sprovode, kakvu ulogu ima cena na to, valjda inspekcija treba to da proverava, a nek oni sami sami odluce da li ce raditi na svoju stetu ili ce da deru musterije. To sto ce neko da trpa sebi u dzep 30 evra, uopste ne garantuje bilo sta, kad bi tom logikom isli kako su zamislili, onda bi nasi ministri bili najvredniji i najposteniji ljudi...

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, neshaoct said:

Svako će morati da zadovolji bar onu emisiju koju fabrički ima to vozilo. Oni koji su skinuli katalizatore moraće da ih vrate ili ugrade nove.

:lol: Znaci oni koji nisu u euro numeraciji mogu da cadjave kolko oce....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ko je zainteresovan može da sa uključi u peticiju!:
https://www.peticije24.com/ukidanje_duplog_tehnickog_pregleda_za_vozila_starija_od_15_god

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba jedan veliki protest da se organizuje, vidim jutros taksisti odma na ulice zbog car:go, dok se puštaju da ovo rade ima sve više i više ovakvih gluposti da izmišljaju. Umesto da jure one koji stvarno stvaraju problem i one prave lopove, oni lupaju pošten narod po ušima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno isto mislim.
Ali mislim da je to teško organizovati,pogotovo što mnogi imaju putera po...razmeš?



Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taksisti su izgleda jedina grupa ljudi u ovoj zemlji, koji umeju da se udruže kada štite svoje interese (uopšte ne ulazim u to da li su im zahtevi opravdani i da li je njihov način opravdan, akcenat bih stavio na efekat koji uspevaju da postignu). Ostatak nas je po forumima.

Obiljno udruženje vozača, moglo bi efektno da štiti zajedničke interese i da bude ravnopravan učesnik u donošenju svih odluka koje se tiču vozača. Za svako ishitreno rešenje  vozači bi slali vlast mnogo češće na ,,vanredni tehnički pregled".  Ali, bojim se da su to samo moje lepe želje...

Edited by Fiat Iustitia

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, neshtry said:

Potpuno isto mislim.
Ali mislim da je to teško organizovati,pogotovo što mnogi imaju putera po...razmeš?
 

Razumemo se, zato ja volim ovaj klip

 

1 minute ago, Fiat Iustitia said:

Taksisti su izgleda jedina grupa ljudi u ovoj zemlji, koji umeju da se udruže kada štite svoje interese (uopšte ne ulazim u to da li su im zahtevi opravdani i da li je njihov način opravdan, akcenat bih stavio na efekat koji uspevaju da postignu). Ostatak nas je po forumima.

Obiljno udruženje vozača, moglo bi efektno da štiti zajedničke interese i da bude ravnopravan učesnik u donošenju svih odluka koje se tiču vozača.svako ishitreno rešenje  vozači bi slali vlast mnogo češće na ,,vanredni tehnički pregled".  Ali, bojim se da su to samo moje lepe želje...

Oni imaju mu*a, dok smo mi na tastaturama :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taksisti samo štite svoj način krađe, ništa više. I moram da priznam da imaju mooda, za razilku od drugih koji se (ne) bune. Umesto da oni sami uvedu sličnu aplikaciju kao što je Car Go ili Uber, ali kako bi onda proizvoljno lupali cene van taksimetra....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oni imaju mu*a, dok smo mi na tastaturama  

Lako bih ja sa tastature u stvarnost,ali mnogi su u sistemu "ja ću da se uvlačim,za svoju korist,a vi ostali jbt se" ....

Starije dete mi je dijabetičar,pa smo se nešto bunili i to je otprilike rezultat....

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa forumi su dobar primer stvarnosti u nasoj drzavi, svaki forum ima 5 do 30 aktivnih clanova, nekoliko foruma za isti brend, 90% prazne price i svi u svemu najpametniji. Taksisti se mogu udruziti jer je njima isti cilj, dok je "ljubiteljima" automobila najbitnije da dokazu da ne mogu da se sloze oko toga da se ne slazu. Kad se javi neko iz profesije onda je taj "dosadan" i slicni fazoni, puno vaznije je sta osetis nego sta objektivno izmeris.

 

I da odgovorim Martinu, ne vidim nikakvo iznenadjenje da bude realno, mislim da je vrlo realno da ce tehnicki pregledi iskoristiti priliku i dodatno nabiti cenu pravdajuci se raznim troskovima na godinu dve dok se situacija nestabilizuje.

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

YUgisa...pricam sa nekim mojim prijateljima i misljenja su im podeljena..zavisno od dzepa i starosti auta koji imaju...tako da i ovo pisanje i stavovi su sareni..mislim po slicnom principu...ja sam prodao auto 2009 god .da bi kupio i sebi spakovao po svojoj zelji Puntica 2000god.

Verujem da svi koji podrzavaju 2x god.tehnicki i ostala...pratece troskove docice i sami sa sukobom licnog misljenja kada im na reh.prospu pricu da nesto moraju da poprave a to "nesto"ima cenu koja ce im u nekoj meri poremetiti kucni budzet.Radim limariju i farbanje kola pa znam da kada mi dodje auto 2007..'08 i mladhe da je uglavnom pogadjanje oko cene kao na pijaci...i takvi kada budu vraceni prvi put...kmecace i pljuvati..buniti se zbog istog ovog sto se vec par dana pise ovde...samo sto njih to ne kaci ili jos nisu imali teh.po novom pa su jos u talasu starog zakona..

Treba skloniti leseve od kola sa ulica...to podrzavam...ali to se resava i obicnim teh.pregledom

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Poglavica

Da su hteli da sklone leševe sa puteva,imali su i drugačije načine,ima različitih praksi i iskustva diljem Evrope(napr. Britanski M.O.T.)...Ovo je udaranje po džepu narodu sa platom od 30000 do 35000 rsd,koji su i tog 15 god starog auta kupili na oooruk.

Kao da ne bi ljudi vozili novija vozila.I same popravke su često luksuz(limar si pa znaš bolje)...

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvar je da su nasi ljudi puni sebe i zamisljaju da se ceo svet vrti oko njih. Kad se pocne razmisljati o tome kako bi meni bilo u situaciji onog drugog, e onda mozda se nesto i desi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi smo duboko poltronska populacija(valjda nam ostalo od Turaka Otomana),svako uvek gleda "šta ja imam od toga" i "neću da se zameram pa da nahebem" ...

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...