Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
ГоранР

Fiat 500L - mešanje motornih ulja različitih proizvođača?

Recommended Posts

Pozdrav forumašima.

Došlo mi je vreme za redovan servis pa vagam opcije i dilemu mi prave cenovne ponude za motorna ulja. Konkretno Kastrol i Šel jeftiniji, Selenija skuplja. Do sada sam sipao Seleniju pa mi je ostalo skoro litar ulja koje sam kupio za dolivanje. Pitam se da li bi bio problem da ga koristim za dolivanje ako sada na servisu sipam Kastrol ili Šel? Ulje iz servisa (trebalo bi) kao i ovo moje su po Fiatovoj klasifikaciji 9.55535-S2. Motor benzin 1,4.

Pozdrav, Goran

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako već troši ulje (fabrički) slobodno sipaj bilo kakvo. Bilo kakvo kršteno ulje je bolje od starog.

Pošto je auto nov ili relativno nov gledaj da bude iste specifikacije kao i ovo u motoru čisto reda radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/24/2016 at 3:09 PM, ГоранР said:

Ulje iz servisa (trebalo bi) kao i ovo moje su po Fiatovoj klasifikaciji 9.55535-S2.

 

Po tome ja se ne bi uopšte mislio, tj. slobodno bi mešao ulja kad već oba imaju isti Fiatov certifikat. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/24/2016 at 3:09 PM, ГоранР said:

Ulje iz servisa (trebalo bi) kao i ovo moje su po Fiatovoj klasifikaciji 9.55535-S2.

 

15 hours ago, neshaoct said:

 

 kad već oba imaju isti Fiatov certifikat. :thumbup: 

 

velika je razlika izmedju klasifikacije i certifikata......narocito fiatovog 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora biti istog viskoziteteta...ali se savetuje i isti proizvodjac zbog razlicitih aditiva koje stavljaju i razlicitog baznog indexa....znaci moj savet ako vec toliko jede onda na zameni kupis jos 1 l tog ulja i taman ga potrosi go sledeceg servisa.  Inace svi ovi "noviji motori"jedu malo vise ova "nova sintetička  ulja" nego sto smo navikli.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 27.11.2016. at 9:12 AM, Zhorz said:

velika je razlika izmedju klasifikacije i certifikata......narocito fiatovog 

 

Ne razumem?

Znamo da su nekada svi veliki proizvođači ''vukli za sobom'' i jednog velikog proizvođača ulja i ostalih tečnosti kao svog zvaničnog snabdevača i tražili od vlasnika svojih vozila da sipaju samo taj brend.

Onda su im iz EU rekli da to tako više ne može, nego da se mora ostaviti sloboda evropskom kupcu da sam bira brend, a da proizvođač automobila može samo da propiše tehničke specifikacije ulja. Tako su nastale sve te Fiat, VW, BMW, Mercedes i ostale oznake na bilo kom ulju koje možemo da kupimo po prodavnicama (kako bi znali može li to ulje u naš auto ili ne). Kad dva ulja, tj. ulja dva različita proizvođača imaju istu Fiat oznaku, nema tu mesta za sumnju u pogledu njihovih svojstava jer i Fiat i svi ostali daju te oznake tako što veliki proizvođači ulja pošalju uzorke u laboratoriju Fiata, Mercedesa, BMW-a i ostalih, plate ispitivanje i dobiju oznaku u skladu sa izmerenim svojstvima koje ulje ima. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...