Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
marezos

Grande Punto 1.3 mjt

Recommended Posts

Nekoliko dana citam forum, vidim da ce mi dosta pomoci oko svog novog ljubimca. Prosle nedelje sam pazario Grande Punta 1.3 mjt. Nikad nisam vozio fiata i za sada sam prezadovoljan kako se ponasa.
Ono sto planiram prvo da uradim je zatamnjivanje stakala(eventualno i stop svetala), zatim kupovina felni. Vremenom i montiranje naslona za ruku. Takodje mi se svidja shark antena, da li je neko imao iskustva sa tim. Vidim da moze da se kupi za smesne pare pa se pitam kako to sljaka...

15145076_1015w4663669464266_1468081435_o.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja je imao na stilo karavanu preko 1 godine , meni je sasvim ok hvatala signal ali mi se ne uklapa u krov i eno je sada na K.P .......... daj jos neku sliku grandise ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam i mislio, nije dzabe toliko jeftina. No, vratimo se na grandisu kako kaze bole.
11.jpg

Slozicete se sa mnom da su prve na redu felne, 16ke bi mu legle, ali bojim se da cu uzeti 15ke zbog dobrog stanja guma... Jer jedno vuce drugo sto se finansija tice.
IMG_5297.JPG
 

Enterijer je sa tom plavom bojom kao sto vidite, i time nisam preterano oduševljen, ali za kupovinu su presudile neke druge stvari, ionako sam vec sam sebi postao tezak zbog visokog kriterijuma. Kako god prihvatljivo je, ne dreci mnogo.
 

IMG_5295.JPG
 

Volan ne deluje istroseno, samo oguljeno, to je taj lak koji se lako guli. Tu razmisljam o presvlacenju,ili o zameni volana, ni to nije iskljuceno slicna je cena. Na sledecim slikama se vide zenski nokti :@ Ne mogu da verujem da je to od toga ali nista mi drugo ne pada na pamet. No i to se resava kupovinom drugog dela.

IMG_5298.JPGIMG_5299.JPGIMG_5300.JPG
 

Sto se tice radija, i on ima vidne tragove koriscenja. I tu sam u dilemi... Da li je moguce samo te dirke zameniti ili komplet radio? Ako ga menjam celog onda cu uzeti neki drugi player koji podrzava mp3 i usb. Ali onda pretpostavljam da gubim komande na volanu (sa kojima nesto nije u redu, leva strana gde je volume + - i mute brljave i mesaju funkcije kad ih kortistim)

IMG_5296.JPG

 

11.jpg

Edited by marezos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radio mozes promeniti, da podrzava MP3 i komande treba da rade kao i do sada.

Komande moras izvaditi napolje, rasklopiti i ocistiti sve unutra kako ti ne bi brljavile. Bas to sto si opisao, vecina nas je imala problem.

 

Sto se tice rucica brisaca i svetala, ja sam od kolege ovde na forumu kupio polovne rucice, jer su moje malo bagovale zimi i ostale su mi moje rucice u super stanju.

Ne znam da li ti rucice dobro funkcionisu i da li imas ikakve probleme sem estetske. Ali mozemo se dogovoriti i za prodaju ovih mojih, jos ih nisam nigde olasio. Nisam siguran, ali mislim da taj prsten moze da se skine i zameni, ti prstenovi koji su ti ishabani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis da mogu promeniti radio, da stavim neki da nije original i da ce komande raditi i u tom slucaju?
Rucice funkcionisu bez problema, tako da je samo estetika u pitanju. Moze, sto da ne. Bicemo u kontaktu samo da ja bacim oko da li mora sve da se menja ili samo taj ishabani deo.
Inace senzor vozackog sedista je garant iskopcan, jer za pojas pisti samo suvozacko sediste. To mi ne smeta, naprotiv, ali sam se zapitao sta nije u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to mislis. To nece da ide bas, moras uzeti neki adapter da bi to radili, a ti adapteri su ti reda velicine od 40 eur navise. 

http://www.ebay.co.uk/itm/350814151741?clk_rvr_id=1128087104242&rmvSB=true

Mozes originalni radio uzeti sa MP3 CD plejerom. 

 

Senzor vozackog sedista ne postoji, jer se podrazumeva da auto vozis sa vozackog sedista :)))

Postoji samo na suvozackom. Ako ne pisti bez pojasa utaknutog, onda je neko cackao nesto oko tih kontakata na utikacu za pojas.

 

Sto se tice rucica, moje baguju, hteo sam da ih stavim na oglas, pa ko zeli da kupi ako njegove vec ne rade i ove su moje bolje. Vozio sam tako 3 zime sa njim. 

Kad je hladan auto, tj u kabini kad je hladno onda se gubi leva rucica zmigavca. Kad se ugreje u kabini, onda problema nema. Svetla i sve ostalo radi kako treba. Ustvari prskanje zadnjeg stakla nekad treba utrefiti, to kad je bas hladno. Ali ako ne mogu nekom da pomognem kome uopste ne valjaju te rucice, eventualno tebi mogu za te delice.

Edited by Bingodalton

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ostaje opcija da kupim isti, original radio, pretpostavljam da ce onda komande na volanu raditi... A za rucice cemo videti da li mogu od mojih izgrebanih a ispravnih i tvojih ocuvanih poluispravnih da se naprave jedne valjane :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, pravi izbor automobila...:D

 

Sto se tice rucica, ti delovi se mogu zameniti, problem je u tome sto moraju bukvalno da se iscupaju pa pazi da ne polomis nesto, ja sam to menjao kod sebe, tj drug koji ima vise iskustva sa tim plastikama, mada je kod grandea generalno sve na cupanje, manje vise...

 

Sto se radija tice, moj savet je da uzmes fabricki mp3 player, zvuk je mnoogo bolji od aftermarket varijante ukoliko zadrzavas fabricke zvucnike. Imao sam u pocetku odlican sony mp3 player za koji sam mislio da reprodukuje super zvuk dok nisam stavio fabricki blaupunkt mp3 koji je projektovan iskljucivo za grande punta, ne moze da se poredi kvalitet zvuka...

Postoji na polovnim automobilima oglas, ljudi vrse popravku dugmica, mada je po meni bolje kupiti mp3 player novijeg datuma, promenili su proizvodjaca koji je sa gumenih presao na plasticne dugmice koji se ne habaju, potrazi na oglasima, ima toga...

 

Senzor vozackog sedista postoji zbog vezivanja pojasa, bar kod mene, tako da tvoj iz nekog razloga ne radi, ili je prekinuta zica ispod sedista ili je prasina upala u utikac...

Edited by lufti

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pitanju je samo prekidač na bravi za pojas. Dve zice i to je to.

Airbag na sedalu ima 3 žice,grejač dve i lumbalna podrška isto dve žice.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdrav, pravi izbor automobila...default_biggrin.png
 
Sto se tice rucica, ti delovi se mogu zameniti, problem je u tome sto moraju bukvalno da se iscupaju pa pazi da ne polomis nesto, ja sam to menjao kod sebe, tj drug koji ima vise iskustva sa tim plastikama, mada je kod grandea generalno sve na cupanje, manje vise...
 
Sto se radija tice, moj savet je da uzmes fabricki mp3 player, zvuk je mnoogo bolji od aftermarket varijante ukoliko zadrzavas fabricke zvucnike. Imao sam u pocetku odlican sony mp3 player za koji sam mislio da reprodukuje super zvuk dok nisam stavio fabricki blaupunkt mp3 koji je projektovan iskljucivo za grande punta, ne moze da se poredi kvalitet zvuka...
Postoji na polovnim automobilima oglas, ljudi vrse popravku dugmica, mada je po meni bolje kupiti mp3 player novijeg datuma, promenili su proizvodjaca koji je sa gumenih presao na plasticne dugmice koji se ne habaju, potrazi na oglasima, ima toga...
 
Senzor vozackog sedista postoji zbog vezivanja pojasa, bar kod mene, tako da tvoj iz nekog razloga ne radi, ili je prekinuta zica ispod sedista ili je prasina upala u utikac...


Ja sam ubedjen da ne postoji.
Jednostavno ako se kreces a nije vezan vozacki pojas, on pisti.
E sad ako bas zelis da probas, ti kreni kolima pa se prebaci na suvozacko ;)
Mozes probati da se odignes od sedista i vidis da li ce pisati da li pojas treba da je utaknut ili ne, tj hoce li pustati. Ali pod uslovom da je zujalica upaljena. Kod mene nije, pa tako ni lampica ne gori kad sam sam u kolima bez suvozaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam na odgovorima i savetima. Onda vec znam sta mi je ciniti sa rucicama i sa radiom. Sto se tice pojasa tj sedista ne bih nista tu dirao jer mi je ok da ne pisti. Ali mi je zapalo za oko to sto reaguje na suvozacko a ne i za vozacko. Kada vozim sa odvezanim pojasem niti gori lampica niti se cuje zvuk upozorenja, dok zavozacko kad stavim nesto od 2-3kg on vec javlja za pojas.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, marezos said:

 

Volan ne deluje istroseno, samo oguljeno, to je taj lak koji se lako guli. Tu razmisljam o presvlacenju,ili o zameni volana, ni to nije iskljuceno slicna je cena. Na sledecim slikama se vide zenski nokti :@ Ne mogu da verujem da je to od toga ali nista mi drugo ne pada na pamet. No i to se resava kupovinom drugog dela.

IMG_5298.JPGIMG_5299.JPGIMG_5300.JPG
 


Ili je bila jako nervozna jer nije dobila dnevnu dozu, ili je ''in'' pa imala malog dzekija, pa on grizao na semaforu... :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, samo mora da pise mp3 na njemu, pogledaj nalepnicu sa strane, mislim da je grundig radio ali nisam siguran.

Ono sto je bitno je da svi izgledaju isto, i obican i mp3, ukoliko nadjes ocuvan mp3 player sa gumenim dugmicima, opet ces morati da ga nosis na reparaciju jer ce se izguliti sigurno posle nekog vremena

2006-FIAT-GRANDE-PUNTO-Petrol-Radio-CD-Player-7646329316-_57.jpg

I meni se cini da je Dzeki bio malo nervozan...:lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Posle nekog vremena red je da se pohvalim sitnicama koje sam radio na svom ljubimcu. 

Sto se cd playera tice naručio sam preko ali babe aux kabel za 3,3$ i povezao ga na isti za tri minuta i zvuk preko telefona i original playera je identičan. To mi se svidja izuzetno. Komande na volanu su proradile kada sam ih izvadio i očistio kontakte dugmića. Danas sam preuzeo auto od dečka koji se bavio zatamnjivanjem. Izgledom sam malo reci oduševljen (ukusi su različiti, bilo je i pozitivnih i negativnih komentara). Sledeće na redu su felne (i gume) 16ke.

IMG_6966.JPG

IMG_6967.JPG

IMG_6968.JPG

IMG_6969.JPG

IMG_6970.JPG

IMG_6971.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre felni obavezno makar promeni ratkape. Uzmi na otpadu orginalne ili za 2000din kopiju. Mnogo će lepše izgledati sa tim ratkapama.

Ostalo je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako se vide sad stopaljke? Jel su uocljive?

Izgleda super ovako zatamnjen, sad jos sportska sedista i felne i bice ko bombona...:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram i ratkapne da menjam, ove su bas penzionerske. Jedno po jedno, doce i to na red... zatamnjenje  stakala u ovoj radnji je 100e, po stop svetlu 10. Ja sam imao mali drugarski popust. Stopaljke se odlično vide, folija je 60%. Malo jeste prigušeno ali ne brinem se da nije dovoljno jako osvetljenje za bilo koga iza mene. 

IMG_6983.JPG

IMG_6991.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na silu :D 

uzeo sam veći srafciger, stavio krpu preko njega da ne oštetim plastiku i gurao od dole. Polako izlazi ali treba gurnuti. Kako sam ja već savetovan ovde 'kod fiata sve ide na cupanje'. Tako da nije teško izvaditi. Prašina medju kontaktima je vidna, ja sam je samo dobro izduvao na kompresor i vratio nazad 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...