Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Drazza

Fiat Brava - točak stoji ukrivo iako je urađen set ležajeva

Recommended Posts

Pozdrav drugari,tocak imam problem kod mene na Bravi je zamenjen taj set za torziju,ima poboljsanja ali je tocak i dalje kriv i ne ide za prednjim tockom,,da li je neko imao iskustva sa tim i kako je resio,i da li sam mogao ja neku vecu stetu napraviti ako sam u rikverc kad sam isao udario u ivicnjak,hvala unapred..

 

15034314_1198298123586650_1142989551_o.jpg15044794_1198306833585779_1182912257_o.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa jel ti krivo stajao tocak pre udarca? ima onaj deo odozdole sto drzi tocak i koji kada dobije lufta tockovi se iskrive ovako, zapravo ima dva dela za dva tocka sa leve i desne strane . meni kad je auto stajao na dizalici primeto sa  da je guma malo pojedena iznutra i pitam majstora zbog cega ovo moze da se desi, kaze verovatno ti je ovaj deo dobio lufta pa se tocak malo neprimetno nakrivio ali dovoljno da pojede gumu. medjutim taj deo kod mene nije dobio lufta a ja sam se u medjuvremenu setio da su mi te gume bile napred i da je pojeo tad to malo. kad bih imao sliku negde kola odozdo mogao bih da ti oznacim, ovako stvarno ne znam kako se zove ni kako da ti objasnim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ne znam to je problem,mislim da nije pre udarca,nisam siguran,jel mislis na ono dole sa onom gumicom,jel mozes sa ove slike da objasnis??

 

Fiat-Bravo-ZADNJI-TRAP-Trap-I-Vesanje_20079530691428764441_slika_1463256274.jpg

Edited by Drazza

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije odavde nista, to su neki delove kad dobiju lufta mora da se greju da bi se skinuli ili je tako lakse uglavnom je tesko skinuti tako mi je receno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto imao na multipli tocak isto stojao u krivini guma cesala o uutrasnji blatobran zamenjeni lezajevi i isovinica i plastike na zadnjem trapu oko 2000deo i ruke 3500

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prekljuce menjao lezajeve u viljuci isto mi tocak stajao "ukrivo" 50e..resen problem... E sad ja sam dugo vozio sa takvim tockom jedno god dana i sad kad sam uradio kao da opet malkice i dalje stoji ukrivo,gotovo neprimetno... Kaze majstor "dugo si vozio sa losim lezajevima pa zato :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ti je guma tosena iznutra usled duge voznje pa stices dojam da je jos u krivo....meni jetoliko stojao da mi je u krivini guma cesala u unutrasni blatobran isto 5000

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da znas da si upravu :) nisam ni razmisljao o tome :) Vozio sam tako godinu dana,sve dok nije doslo do toga da otpadne tocak nisam zamenio,hahaha :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predugo si vozio sa krivim tockom i otislo je nesto u  zadnjoj torziji.Ne verujem da bravo ima multilink.

Set za reparacuju nije pomogao.

Nekad davno sam isto to radio kao i ti,vozio sam oko godinu dana sa krivim tockom.Auto je bio fiat tipo zadnje generacije,sa dosta mehanike iz nasledinka bravo-brava.Koliko se secam morali su staviti polovno zadnje rame ili kako se vec zove taj deo.,jer se staro toliko pojelo da i posle reparacije,kad se auto spusti sa dizalice tocak je stajao ukrivo.

Nadji dobar servis koji ce ti sve to proveriti.

Gume nemaju veze sa tim,preveliki je nagib tocka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve je moguce,ma nije ni vazno  gotovo da se i ne primeti... bas ako se zagledas primetis(ja nisam ni primetio odmah tek kad sam se zagledao) vrlo malo odstupanje u odnosu na levi tocak i to kad gledas od nazad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...