Jump to content
FAS Goran
Majstor_Paja

Lancia Kappa 2.0 20v Turbo

Recommended Posts

On 2/9/2018 at 10:21 PM, Majstor_Paja said:
Sekvent je majka, ja sam se sad u to uverio jer retko kad sam imao dobar uređaj..Vlasnik pre mene je to sve sredio tako da sada stvarno lepo radi i lepo ide sa razumnom potrošnjom za tu težinu i snagu..Ovaj plin je tada koštao oko 1050 eura i ogromna je razlika od onog koji su mi nudili za 500-600e.


U čemu je razlika sem u parama? Plin od 1000€ je dizajniran za motore sa direktnim ubrizgavanjem u cilindar dok su ovi od 350-600€ sa ubrizgavanjem u usisnu granu. Kod prvog i benzin i plin idu kroz iste dizne a drugi imaju zasebne - plinske dizne...
Npr. U TSI (TFSI) motor ne možeš staviti taj plin od 500-600€ već mora onaj od hiljade pa naviše. A cenu samog uredjaja diktira brend stvari koji se stavljaju. Kad sam 2011-te ugradjivao u golfa 1.4 16V plin, dobio sam u jednoj kutiji Zavolli sve sto ide, jedino je boca bila neki poljski proizvodjac.. platio ga tad 550€ a za 450€ sam imao uredjaj gde su svi sastavni delovi razlicitih proizvodjaca. Takođe, BRC kad se uzima, placa se skuplje ali sve zbog kvaliteta uredjaja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj dobar prijatelj ugradjuje auto plin, i ne zeli uopce raditi TFSI motore. Prema njegovim rijecima, problem je u polozaju dizni koje se griju dok auto radi na plin. Zato je potrebno preogramirati komp da svaki 15 takt, ili cak i cesce ubrizgava benzin, da bi se dizne hladiile, jer ako krepaju, skupe su za zamjenu. A to usput znaci da auto trosi i benzin u raznim postotcima u odnosu na plin. Ljudi za taj problem ne znaju, i pojavljuju se sa reklamacijama, a kad im se objasni, naljute se, i obicno kazu da su za to znali, ne bi ni ugradjivali plin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, direktno ubrizgavanje mora strcati i benzin ali nije strasno. Može to da radi kao sat ako je uredjaj kako treba uz to da mora uvek biti benzina u rezervoaru. Mada, meni sa običnim sekventom nikad nije bio bez benzina a i tu postoji potrošnja plina na 100km kao i potrošnja benzina na 100km...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno su u pitanju jači i kvalitetniji isparivač i dizne..Kod mene su pinske dizne par milimetara od benzinskih, ne osećam apsolutno nikakav gubitak snage niti bilo šta dok to nije bio slučaj sa prethodnim uređajima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavolli recimo tvrdi da ne sme biti većeg ostupanja od +/-5% u snazi i potrošnji ako se sve uradi kako treba i auto ispravan. A i nema razloga da bude drugačije kod sekventa...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taman sam ga tehnički stegao da se vozim i jbg...Putare je opet iznenadio sneg ove godine.
Branik, hauba, oba hladnjaka i ne znam, nisam uspeo da dignem haubu.
Udarim u ogradu da izbegnem ženu sa detetom koja nije mogla da makne od leda, posle me čovek koji nije mogao da zakoči gurne i nabije auto 100 metara nizbrdo i sreća, nasuka se na betonu..Levi točak visi kao što se vidi na slici a da je pošao još malo napred : a u pm...Sreća u nesreći je da niko nije nastradao jer je večeras bilo oštećeno preko 20 automobila na ovom mestu.

 

0-02-04-9ce65dbe990b1d298778f23495085b1974343fffba3baac11334d57a4218c15d_full.jpg0-02-04-3350fd1f71c5a536534b039d72b7a2fe94cdc5fdd8627b4f0c0ab63c6381c26e_full.jpg0-02-04-ca34ed4775b58d4354eceb651dff8e6e07ee9bc35db468021cc89eb365f18a7f_full.jpg0-02-04-d4be988cbb10ed4a7d8203fed3a9eb3ccaaab29b15bf73df2242ca78a0c3aeff_full.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nek je zdravlja, srediće se i ovo..Sranja se dešavaju, važno je zdravlje..Sreća od svega ovoga mi fali samo branik koji nije polomljen već samo nagužvan prema unutra pa ako ne može da se spasi, kupim drugi..Nego eto, maler.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 17.11.2016. at 10:49 AM, Majstor_Paja said:

Primetio sam da drugaciji zvuk pravi..Ko da ima 5000 ccm3 :D
Stvarno je da kupis i da se kvalitetno voziš.

sad sam ovo procitao ja na mom kupeu imam duplo vecu granu, i vecu turbinu od subarua bez ijednog katalizatora.

(grana radjena od pocetka do kraja) u TC usce i jos par TC, ako potopim palim alarme i na kolima i u samom trznom centru osecaj je neopisiv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspeo danas da otvorim haubu , evo kako to izgleda.Sad mu nije ništa :D

Šteta :
Hauba, branik, vezni lim jedan i drugi, greda, oba hladnjaka i plastike oko njega, nosač interkulera (mislim da nije probijen) i oba fara pošto su popucali svi nosači.
Cena prava sitnica.

 

0-02-05-6dfb8c6aea6f5619067559698d1eb598e2f2b6e9692978d78c960901b2d55ac8_full_1519652535.jpg0-02-05-cf701d4740b310e1792069755789544e82450604568d064bf51e01e4f2f14638_full.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je popravljeno do poslednjeg šrafa i apsolutno nema nikakvih problema sa autom, šta više, sredio sam ga još bolje nakon te "havarije".

Auto i nije na prodaju nego ako neko da 2000e dao bih ga.Pošto je mene toliko izašao.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je kompletno sređen napred, vraćen mu je branik koji je već bio na njemu jer nije bio mnogo oštećen, zamenjena je kompletna prednjica, hladnjak klime, rashladne tečnosti, interkuler, protokomer, farovi i još dosta sitnica.Moja hauba je bila dobra ali je vezni lim blago pokrivio pa sam stavio drugu u istoj boji.

Uglavnom cela igranka je koštala cca 600-650e sa svim delovima i majstorom.
Sad leti :) 

 

0-02-04-01a2bdef11a58077eff6d2d6ae585559178c82948f3159aca3dd2b1d6a03b07b_full.jpg0-02-04-60c02e1c100a3caebed6b62b64e76afe1fc8b5f8af0f28a1b272c13a7cab236c_full_1521760105.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad bez zezanja, došla mi policija na vrata..To se tako nenormalno dralo da je ceo grad odzvanjao.
Pita me lik u fazonu pa šta radiš to.Rekoh pogledaj ispod auta, visi cev od auspuha.I stvarno je zalego da pogleda.I tu sam imao sreću, možda bi mi pisali nešto.Prvi put mi se ovo u životu dešava :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes probati. Srecom nije karavan pa ne bruji toliko. Da nije turbo bio bi bas glasan.
Kad odes u auspuh servis nek ti nastavi cev neku cisto da probas u mestu, pa ces znati sta ti je ciniti.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/11/2018 at 11:18 AM, Majstor_Paja said:

Sad bez zezanja, došla mi policija na vrata..To se tako nenormalno dralo da je ceo grad odzvanjao.

Taman htedoh da ti napišem da će ti doći Policija zbog buke, prijaviće neko. :D 

Ako je za utehu, i po Beogradu policija dolazi za ovo... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi ni došli nego je to bila ona ekipa koja je bila na uviđaju onog dana kada sam slupao auto pa su došli da mi kažu da "rade na slučaju" pa sva sreća, krivac zbog koga se sve to desilo je priznao i sada će postupak biti rešavan dalje.
Kad smo kod toga već, danas sam bio u MUP da popričamo, sve se poklapa a na kraju će se videti da li će naknada štete ići preko suda ili će to biti rešeno privatno odnosno preko osiguranja.Iako je sve popravljeno i dalje mi stoje svi delovi koji su zamenjeni pa i slike kada je rađen uviđaj..Nadam se dobrom :) 
Zbog svega toga mi je i otpao auspuh jer taj nosač koji je bio oštećen ne može da drži cev i sada se kida na tom mestu napred..Pa smo to tako i ustanovili kroz priču :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je što je krivac nađen, i što su policajci korektni, ako sam dobro shvatio. Treba nam više ovakvih slučajeva, ne mislim na lupanje, nego na ponašanje policije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo..Ja sam za sada jako pozitivno iznenađen a i toga nam treba dosta više...Ja sam odustao od toga, prošlo je dva ipo meseca i eto kad se najmanje nadaš..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...