Jump to content
FAS Goran
Majstor_Paja

Lancia Kappa 2.0 20v Turbo

Recommended Posts

Pa taj prsten hocu da zamenim.Stavljen je neki unutra i zalepljen crnim silikonom..Taj mesac nije skup, oko 500-1000 dinara od prilike..Najveci problem je naleganje metala na metal, u ovom slucaju mesaca na klapnu i tu dosta vuce fals..Moracu da vidim da to adekvatno resim dok ne smislim sta cu dalje da radim jer auto jedva ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ona je na benzin ispravna samo ta creva da ubacim i probam..Ne sumnjam da ce osetno bolje da ide..Ali problem kod plina je sto ja ne zelim da ga vratim jednom li ga skinem :D

Edited by Majstor_Paja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari jel zna neko uzrok belog dima?
Pocela je od skoro da mi dimi belo i to dosta vise nego ostali automobili..Mislio sam da je kondenzacija ali nije bas..Sta moze da bude?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Majstor_Paja said:

Pocela je od skoro da mi dimi belo

 

Od skoro počeli i mrazevi. :) 

Vidim da si gore napisao da smatraš da nije to...ali barem je lako proveriti nivo vode. Ako je tu sve ok, onda je ipak samo hladnoća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To da, nije mi dimila kad sam je uzo..Ali tada kada smo je kupovali je bila temperatura oko 3c i bilo je 8 ujutro..Jako hladno a nije ni malo dima izbacila..Moguce je da i turbina tu malo radi svoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes uraditi proveru tako sto ces skinuti svecice. Ako je neka cistija od drugih ili ti isprana, vrlo je moguce da u tom cilindru prodire rashladna tecnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad bi prodirala tecnost motor ne bi mogo lepo da radi dok se ne zagreje..U ovom slucaju motor radi savrseno pa sad ne znam...Jedino mozda ako nije to sto mi je iscepan zadnji lonac pa da mozda voda neka prodire unutra, nemam pojma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budimo realni, kupiš nešto staro 10+ godina i očekuješ da bude kao novo, ne ide prijatelju

Znam šta u današnje vreme znači 120 evra, ali tako je kako je nažalost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne.Ja sam imao odlicne amortizere i opruge sa auta koji sam rasturio pre 2 godine..Automobil je na sebi imao Monroe Reflex amortizere i  opruge i nismo imali podatak koliko su stari vec smo ih odmah na autu probali i ustanovili da su dobri..Opruge su bile takodje dobre i imam slike tog auta..Dakle i dan danas se proizvode nove opruge i amortizeri koji ljudi kupuju, voze par godina i rasture auto u delive ili prodaju auto za delove zbog drugih kvarova..Sa takvih auta se skidaju delovi i prodaju..NE MOZES  da prodas NEISPRAVAN deo za jedan dinar a kamo li 80e.Zasto bi neko davao te pare za nesto sto je NEISPRAVNO? Niko.Prema tome nije ti na mestu konstatacija..Ja znam sta sam prodao a sta sam bacio jer je bilo neispravno i imao sam iste takve amortizere i opruge koje sam bacio u gvozdje jer to NIKO ne bi kupio..Da sam znao ne bih ni ja..Spremio sam 20i kusur hiljada da kupim komplet nove amortizere na akciji ali su mi rekli da za Kappu nema na stanju.Ni opruge ni amortizeri..

I opet kao zakljucak navodim, ne mozes da prodas neispravan deo ni za 1 dinar vec ili u gvozdje ili po nizoj ceni..Ja sam za 150e prodao i prednje i zadnje amortizere zajedno sa oprugama pre 2 godine, covek se i dan danas vozi i auto nije legao 1mm.

I dao sam 80e da mi auto stoji kao da mu je pukao gibanj?

Edited by Majstor_Paja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Epa hvala bogu, docekah taj dan da izbacim ono go*no od plina i vratim staru fabricku sirinu usisa..Kako da objasnim promenu, prvo odu tockovi pa onda ostatak auta..Nema vise vracanja na plin..Jedino ostaje briga oko troskova voznje :D 
E sad sta se desava, auto se bas razdimio, ima dosta veci boost i sad sabija dosta vise i moracu to da sredim u skorije vreme..Ali sam se slatko navozao juce kao da sam kupio drugi auto...Razmisljam o tome da ugradim neki sekvent ili neki jugo 45 .

0-02-04-2121212bd14d4c133c3018c2441182518403d3dfd7356c6262465ae8d8e6d499_full.jpg

Edited by Majstor_Paja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo je sto auto ponovo radi kako treba.:)

Osecaj kada krene da puni je nezamenjiv.

Ja ne bih odustao od plina tako lako u svakom slucaju jer je trosak za gorivo dosta manji.Ukoliko nadjes dobrog majstora za ugradnju veruj mi bices vise nego zadovoljan.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina, stvarno neuporedivo smanjenje troskova i razmišljam o tome..Ali ne može se dobiti dobar uređaj za 400 do 500e i da se to isplati..Ja realno godišnje pređem između 5 i 10k kilometara pa i ne znam da li se to nešto isplati..Dosta vozim tu u lokalu a Kappa em nije auto za lokal em je samim tim i češće habanje vešanja i kvačila..Pa sam razmišljao da uzmem neki jugo 45 sa gasom i da vozim tu a Kappa da mi ostane na benzin pa da se vozi za uživanje ili kad se krene na otvorenom..Ne mogu da krijem činjenicu da bih pre za ove stvari voleo da imam Fiat Coupe jer je za 20vt motor ipak bolji on..Kappa je limuzina, ne oseća se to kod nje kao u coupea :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi imam ozbiljan problem..Danas sam skinuo crevo da ga oblepim keper trakom i nasao sam mnogo opiljaka u crevu za interkuler..Posto je biiip vec ispalo zelim da znam u kojoj je meri? 

 

20170708_115513.jpg

20170708_115522.jpg

To jest, nije imala juče ove opiljke kad sam nameštao crevo..Nakon jednog dana, odnosno danas, skinuo sam to jedno crevo gde je bio boost leak i našao sam ove opiljke što po mojoj nekoj pretpostavci može da bude oštećenje samo od oslobađanja snage iz turbine koja je oštetila ili kućište ili propelere..Pretpostavljam da od ležajeva u turbu nema ništa..E sad je pitanje da li ova turbina može više da se remontuje kad se ovako nešto desi? Da ne gubim vreme nego da tražim drugu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje remontuj tu turbinu, kostace te oko 250~280 evra. Nego da kupis polovnu a ne mozes znati kakva je, turbina lako moze da ti osteti motor kad potera opiljke u usis.

Sent from my F3111 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmišljao sam o polovnoj ali sam odustao nakon kraćeg vremena upravo iz tog razloga..Remontovaću svoju, nadam se da sam na vreme video situaciju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...