Jump to content
FAS Goran
Majstor_Paja

Lancia Kappa 2.0 20v Turbo

Recommended Posts

To je takozvano kmpenzaciono cevo,Njega ne moras da diras nista.Ono samo sluzi da kad turbo pocne da radi dodatno pogura membranu u isparivacu i doda jos plina.Ali poso ces ti voziti na benzin nema razloga da ga diras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moglo je to dosta srecnije da se uradi... Verovatno ti i nemas prave performanse sa tako ugradjenim plinom... Cak i na benzinu losije ide sigurno nego sto treba jer gubi boost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora je da i kad se ugradi i sekvent moze da bude problem zbog nestrucne ugradnje.

Jednostavno svako ko ima lap top i kabal misli da moze da podesi auto kako treba.:sofa:

To bas i nije istina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusali smo i nismo uspeli..Neki majstori su bili pametni i skratili creva od interkulera..I kad sam skinuo ono biiip za plin, ne mogu creva da dohvate..Pao mrak, sve sam ono ostavio pa cu sutra da sklopim i nadam se da cu neko crevo da nadjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas sam pokusao da namestim creva bez plinske instalacije (da skinem mesac plina)..
Bolje da nista nisam dirao..Prvo creva skracena za 5cm taman da ne mogu da izbacim mesac plina..Kad sam skinuo mesac, bilo mi odma jasno zasto nece da vuce..Rupa u usisu bila smanjena za 50% pored toga sto su lepili silikon okolo da ne vuce fals vazduh, vukao je po malo..Sad kad sam sve JEDVA nekako vratio, nece da ide uopste, vuce fals vazduh kao lud jer nisam hteo da lepim to silikonom..Da li postoji mesac plina sa vecim obimom ili da porucim komplet creva i otkacim se od ovog govna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To joj je :D Ide al nije to to, ne valja..Sutra idem kod plinadzije da vidim dal mogu da mi stave veci mesac i da ga naprave da bude to to i ako ne moze, cupam sve i na benzin..Ja sam je kupio da ide a ne da stedim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E moj druze ,nemoj se nervirati.;)

To su ti radosti nabudzenog plina.

U principu ako vec ne mozes da resis da bude bez mesaca onda ga vrati ali moras staviti silikon.

Auto ti ne ide dobro zato sto falsira vazduh.

Ukoliko to ne uradis,nema nacina da sprecis "boost leak".

Ukoliko se dobro secam ,dok je moj stari auto bio sa venturijem,rupa u mesacu je bila 40mm.

Isao je ekstra na plin ,a i skoro u fulu na benzin.

Neka te niko ne vara,sve dok imas mesac,neces imati ni fabricku snagu motora,jer je on smanjuje,time sto deluje kao restriktor.

 

Da sam u blizini rado bih ti pomogao je rimam prilicno iskustva i sa tim motorom a i sa plinom.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio sam da dosta znas oko njega :)
Skapirao sam o cemu se ovde radi..Malo sam se i plasio da nije nesto drugo u pitanju ali srecom nije.

Veruj mi da bih pre skinuo plin nego da ga gazim na benzin a da nema snage..Zelim da bude sve kako treba pa makar izbacio taj plinski sistem dok ne ugradim neki krsteni sekvent.

Za sada je to to, uzecu kompletna creva da isprobam kako to sve funkcionise ali skidanje mesaca i vracanje istog nazad je extremna glavobolja..Toliko je sve nabijemo da se jedva prilazi i odvrcu oni mali srafovi sto ga drze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, bojke said:

Ok druze ali ja sam trenutnp "nesto" severnije,u Skandinaviji.

vracaj se sto pre zime i velikog snega u Svedske,jos ako se grtalica zaglavi pa da se tvoj mali slabi:DFiat probija po snegu jos sa letnjim 19icama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha,Fiat je na sigurnom u Srbiji,a ja dolazim traktorom Pasatom 2007. nazalost.

Jedino sto je dobar mogao bih u gepek da ubacim Fiata "za poneti".:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji sigurno,a mozes da zamenis samo prsten u sredini nesaca. Otidji do nekog majstora i sigurno ce imati da ti daju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...