Jump to content
FAS Goran
Majstor_Paja

Lancia Kappa 2.0 20v Turbo

Recommended Posts

Smorio sam više sa kolima :D
Te ovaj te onaj..
Ali ovaj mi je ono što sam hteo..Nešto poptuno drugačije od klasične Kappe..Nisam verovao kako ide onaj auto, kako se ponaša i kako KOČI ( :thumbsup: Brembo )
Danas sam ceo dan išo tamo ovamo, nisam stigo da ga slikam, tako da će sutra slike da budu..Mogu samo da kažem da je auto mehanički SAVRŠEN.
Pokušao sam da mu nađem manu, nisam uspeo, osim vizuelnih stvari oko nekih sitnica po enterijeru i exterijeru..Ovo je ono pravo što sam oduvek želeo od Kappe i nadam se da će dugo da ostane kod mene..Al stvarno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti bude trebao auto donor, za bilo sta, javni se...moj drugar ima tu Kapu u kompletu, cuci mu u dvoristu neregistrovana!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko o mom poznavanju automobila...drugar ima Themu, 2.0 16v...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo slika :) Nisam uspeo vise da se potrudim ali bice i toga :D Verujte mi da sam vec par dana u ludilu oko svega pa i oko samog auta, svi hoce da se voze da vide kako ide itd :D

 

20161116_133709.jpg20161118_160553.jpg20161118_160611.jpg

20161118_160624.jpg20161118_160634.jpg20161118_160645.jpg20161118_160712.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi odlicno, lepo drzi ler, ne trosi uopste puno..Povlaci odlicno do 3.000 obrtaja i odjednom se ugusi a kada ga polako gazis onda predje 3000 i onda povlaci do kraja..Ne znam šta tu ne radi kako treba, pitam se da li pritisak iz turba vraća plin u isparivač...Ugalvnom izbaci mi engine check kad prebaci na plin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo malo tih motora radi bas ok na plinu.B)

Ja sam prvo imao venturi sistem na predhodnom 20vt a na ovom sad imam "nabudzeni" sekvent.Radi ekstra. Cak i sa preko 400 ks.:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, bojke said:

Cak i sa preko 400 ks

Brate odakle ti 400ks? :D Oću i ja :D Ne baš 400 al jedno 260-300, ipak je težak auto :D

18 minutes ago, nstyner said:

Eto,pa nek sada pričaju kako plin ne valja a kod Bojketove aždaje vrti za sve pare

Vrti vrti, al mora ipak sekvent :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo skines venturi da bi vratio snagu motora na standardnu jer ti je auto sada ugusen zbog ploce koju imas.

Onda ces se prvo oduseviti kako auto ide na benzinu jer ti je razlika noc i dan zbog toga sto plin nije ugradjen po propisu..

E pnda odes kod nekog "pismenog " majstora da ti napravi sekvent kako treba.

Dobro razmisli gde ces otici jer svi kazu kako nije problem a posle ugradnje nazalost problemi.

Ako ti treba preporuka mogu ti pustiti na pm da ne bude da reklamiramo nekoga.

 

Stose tice snage,igre bez granica.

Samo zavisi koliko love imas da ulozis.B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene nema nikakve ploce vec je crevo plina zakaceno direktno na crevo interkulera..Vidi se na slici gde ulazi..Ali verujem da ga to mnogo davi.


Nista skupo, samo jedno 300 konja :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi i lici na "majstore".

Ne bi me cudilo da je ploca u crevu.

 

A za 300ks ce ti trebati prvo veci turbo,a onda sve ostalo.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da poskidam sad to, lepo je vreme..A ocu da stavim drugo crevo i mislim da se pase od JTD-a (donje crevo interkulera) .Taman ima duzinu a nadam se i sirinu pa cu da vidim sta se tu desava..Cim stavim crevo tad ce da se vidi sta je dobro a sta nije..Znam samo da je turbo dobar i da tu nema problema.

Znam da za dizanje konjaze ide drugi turbo samo ima jos dosta stavki koje treba da se ubace itd..Mozda veci interkuler, blow off ventil, drugacija creva, menjanje mape itd..Ako imas korisne informacije i neki "cenovnik" pusti mi na inbox :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

20161118_160716.jpg20161119_123235.jpg20161119_123252.jpg20161119_123327.jpg20161119_130152.jpg20161119_130153.jpg
Ovde na slikama se vidi gde ide plin..Na isparivacu pise TURBO ispod ove crne plocice ali ne znam da li e vidi na slikama..Nisam mogao da nadjem koliko je KW pa se pitam moze li se on iskoristiti za sekvent?
Druga stvar sto sam sad tek vido je ona flandja od plina navucena odmah ispred same klapne gasa a ovo crevo sto ide u crevo interkulera ne znam cemu sluzi, kao dodatni gas mozda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isparivac ne moze za sekvent.A ovo zguzvano crevo vazduha i ta ploca samo smanjuju performanse auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi koliko je veliki precnik mesaca u ploci.

Lako moze biti znacajno.

Najlakse ti je da skines plocu sa usisne grane i vratis crevo.

Onda isteras kola na put i probas.Ali bi valjalo i da skines klemu na 15min do pola sata da resutujes ECU.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da radim sa ovim crevom sto se bode u crevo ispred interkulera? Nasao sam neko ali nije taj precnik..Dal moze da se privremeno zalepi necim i proba? I da pitam da li mozda znas gde mogu da se kupe dobra creva, moracu da kupim jedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...