Jump to content
FAS Goran
aleksa_indjija

Rosso corsa - Alfa Romeo 166 FL

Recommended Posts

Aj malo utisaka...B)

 

Eksterijer... po meni ne moze bolje, i boja i felne su pun pogodak, da ima siber jos lepse bi izgledala, al nema veze. Jedino sam se razmisljao da stavim neki drugi zavrsetak auspuha, ali sam odustao, sve ostaje fabricki.

 

Enterijer... najbitnije da je kozni i crne boje, nema teorije da bi svetao enterijer ja uspeo da odrzavam da bude uredan, inace sve je cvrsto, masivno, plus vidi se odrzavano, negovano... sedista su stvarno fotelje. Takodje nista se nece dirati ni unutra, sve ostaje fabricki.

 

Voznja... jos bolja od svega navedenog.  Polozaj sedenja extra, volan, nozne komande, menjac sve zgodno, dosta prostora za vozaca, a opet imas osecaj da si ususkan. 

Sto se tice same voznje, za moj pojam udobno i tiho, ima snage uvek, stvarno stabilna na drumu, i to je bas dobar osecaj.

Za gradksu voznju nije, pogotovo nesto ostriju, mislim moze, al je to realno mucenje, na otvorenom putu je svoj na svome.  

Potrosnja bas prijatno iznenadjenje, u proseku se vrti oko 6.5 litara.

Od sitnica me je odusevio senzor za kisu, odlicna stvar.

 

Mane... jedina prava je jos za sad registracija, al videcemo sta ce se desavati sa tim u skorije vreme.

Moj subjektivan utisak je da je kabina mogla biti i prostranija, doduse nije ni auto nesto prevelik po dimenzijama.

Voleo bi i da imam full elektricna sedista, sto zbog komandi, sto zbog grejaca koji ovde nemam, to bi se lako i jeftino moglo resiti, ali mi nekako zao da menjam i verovatno ni necu jer su ova sedista bas bas ocuvana.

Nemam shuspleh, to vijam original po otpadima, oni zamenski su krs.

 

Eto ukratko...:D

 

Neko je trazio felne, za sad nema bolje, a i prelazimo na zimski set....  sa 235/40 R18 na 215/55 R16.

 

IMG_20161101_164233[1].jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast na makini! Prava motorizacija, tj može i 3.0 V6, samo da nije TS :D

Elem, kakav je auto u odnosu na lybru? Ne mislim na performanse, nego na opšti utisak, znači udobnost, položaj za volanom, nivo buke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljao sam o staklima, najvise zbog koznih sedista i vrucina, ali ipak nee.B)

 

@marko.jovanovic dobro pitanje, po meni razlika u klasama je ocigledna, plus nekako na prvi pogled mislis da je Alfa u svemu tome i mnogo bolja, od zvuka i tisine kad zatvoris vrata do koznih fotelja, a opet kad se malo bolje pogleda i oseti Lybra je skroz konkurentna po pitanju udobnosti i buke, nece ona nikad biti bolja od Alfe, ali nije za potceniti npr. volan i nozne komande su mi mozda i "mekanije" kod Lybre,

 

Polozoj sedenja i taj "osecaj" za volanom... tu Lybra nema sta da trazi, po meni ubedljivo najpozitivniji utisak kod Alfe.

 

Od sitnica sam jos zapazio super ventilaciju, bas radi nekako efikasno i ugladjeno, a i komande su jednostavne, krupne, lepo kliknu.

Prskalice za farove bas fino trose tecnost za stakla.

Zvuk motora i nije los za dizela, nista speltakularno, ali zanimljivo.:D

 

Edited by aleksa_indjija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, na Alfi je super, al ne i na KIA Rio, kao što sam slikao pre neki dan, opalio Baki zastavu preko celog auta, od nosa do dupeta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha ali i ja kazem da je lepa. Ima zanimljivu boju. :)

Secam se jedne rozikaste od taxija ili je to mozda ta, secanje me izdaje po pitanju boja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za zimu odlicne, iako mi se vise svidjaju one 17tke , nekako su izrazenije, imaju vece krugove i lepsi oblik :) 
One 18tke su brutalne, najlepse felne po pitanju dizajna za limuzine.

Edited by Majstor_Paja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobre su, sve je mekanije, "lakse", opustenije... nego sa 18-kama.

 

Ali sad kad pogledam imam osecaj da mi fali pola auta.:D

 

Za zimu bi voleo da nadjem ove 17-ice, ali su bas retke... sto je doduse i dobro.

 

zza7052.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih sad, pa koji je u toj klasi tih godina bio atraktivniji?

 

Po meni privlacniji od A6 i E klase, plus tad nije bilo Ghibli-a ili Jaguara, ostali kao sto su Lexus, Volvo nikakvi, azijati tuga.

 

Jedino Thesis ostavlja jaci utisak.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thesis...sa onim buljavim farovima...jaguar je jaguar i po meni van vremenski. Kao neko ko je vozio 166 a sada e39 i dalje tvrdim da je Italijan bolji.Pojma nemam koji kriterijumi su bili kada je bmw-ova ova serija 5 proglasena za najbolji poslovni automobil na svetu.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, zunto said:

Gde nadje ovo rugobu od auta...50 alfi da stane pored e60 on ce i dalje biti ruzan
 

 

Jao molim te, evo, usrao sam se u stolicu upravo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brutalan auto. Licno mi je malo zao sto su vecina 166-ica koje vidjam na putevima u sivoj boji. Crvena mu tako dobro stoji, uhh :)))
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...