Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
sibisi666

Bravo 1.2 16v 2001 - konačno :)

Recommended Posts

Pozdrav, iako sam vec duze vreme na formu , pratim i citam, (posto sam imao i sportinga mk2 i bravo ranije_) resih da predstavim auto koji sam pazario pre desetak dana :)

 

Trazio sam vec neko vreme bravo u dobrom stanju, i naizgled se cinilo kao jako tezak zadatak posto sam pogledao vise od 10tak komada ...becej, zrenjanin, kikinda, ns, bg ..senta i subotica...i svega sam se nagledao naravno i cifara naslusao :)

I onda drugar naleteo na bravo  u oglasima PA i ubodem plavog brava vredan paznje , enterijer izuzetno ocuvan na satu 112k...uvezen pre 5 godina iz nemacke :)

Planiram da mu sredim limariju, i prednji most, koji je truo, kao i kod vecine i idu neke felnice :)

Evo slika: iz oglasa i nekih par sto sam napravio:

 

2547c25ae9e6-800x600.jpg6780e63f6d56-800x600.jpg449764faf701-800x600.jpg

a3fc2a166bb1-800x600.jpgphoto_2016-11-02_15-26-04.jpgphoto_2016-11-02_15-26-07.jpgphoto_2016-11-02_15-26-11.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, ljudi

Evo zamenio sam mu prednji most i reostat, posto ventilator hladnjaka nije radio, i uzeo sam mareine farove sa socivima ( ne mogu da nadjem na forumu kako se povezuju, a znam da ima jedna zica da treba drugacije...dzaba kad ne nadjem tu temu), ako neko zna pa da mi baci link... :)

hvala

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, sibisi666 said:

i uzeo sam mareine farove sa socivima ( ne mogu da nadjem na forumu kako se povezuju, a znam da ima jedna zica da treba drugacije...dzaba kad ne nadjem tu temu),

 

Evo:

 

Quote

razlika je samo u poziciji jer se na Bravu nalaze u kratkim svetlima, a u Marei pošto ima sočivo tu ne može da stoji pa stoji ispod migavca. Potrebno je prevezati žicu za poziciju sa glavnog konektora na Bravo-u na migavac

 

Quote

...ako kupujes farove sa socivom potrebno je samo naknadno izvuci 2 kablica za pozicije jer su na farovima sa socivom pozicije ispod migavaca a na obicnim ne. ako kupujes farove sa socivima obavezno gledaj da su svi dzekovi tu...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, hm, stigli su mi farovi od marea-e, i slomljeni su mi drzaci na 2 mesta... smorio sam se...moram da vidim sta cu i kako dalje, da li da lepim popravljam, ...posto treba i da rastavim far da bi ih ocistio iznutra, cak razmisljam i o morimoto projektorima, da li ih neko stavljao na mareu?

uskoroo kacim slike, problematicnih farova.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok se odlucim sta cu raditi sa ovim farovima, uzeo sam zimske gume...dvoumio sam se izmedju klasike 195/50/15 ...ali sam ipak uzeo 55 umesto 50, da imam malo vise mesa i udobnosti s obzirom da ide zima...a na leto cu vec neku 16ku nabaciti :)

evo slika felni koje idu na njega i gume, nokian.

nadam se da nece izgledati ko balonke ..zapravo ne znam ni kako ce izgledati sa ovim sporting felnama :)...za koji dan se vraca auto sa farbanja, posto je lak i farba bila dosta ostecena...

felne.jpg

gume.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne, uzeo sam 195/55 , jbg sutra mi je gotov auto od farbara, i onda stavljam felne sa gumama...huuuh nadam se da nece kaciti...ako bude kacio popizdecu :)

nesto sam gledao po kalkulatoru i nije mi se cinila prevelika razlika na fabricke...videcemo sutra :)

kacim i slike

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo  ga bravisa konacno doteran u red i sija :) 

Farbar je odradio dosta dobar posao....a i felne su mu fino legle, gume 195/55/15 ne kace na srecu i koliko vidim ima mesta :)

i optiku sam odradio...posto je prednji most menjan sa sponama, sto se mene tice zima moze da pocne :)

..da..i imam mareine farove + morimoto...to moram da vidim sta cu i kako cu jos da srediim i da iskombinujem.

f1.jpg

f2.jpg

f3.jpg

f4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, neko vreme nisam postavljao slikice, odradile su se neke sitnice, zamenio sam farove sa mareinim, ( kupio i morimoto prvo pa zavrsili na oglasima ) imao sam srecu da nadjem u dobrom stanju farove i stavio sam neke led pozicije koje dosta dobro izgledaju :)

Evo par slika farova, i par slika sa kupanja :)

photo_2017-03-01_20-06-12.jpg

photo_2017-03-01_20-06-27.jpg

photo_2017-03-01_20-06-31.jpg

photo_2017-03-01_20-06-41.jpg

photo_2017-03-01_20-06-44.jpg

photo_2017-03-01_20-06-48.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

da da, mnogo bolje se vidi, progledao , takodje se radi i  o eu regulativi da ne mozes imati xenone, ako nemas sociva, ja cesto idem u madjarsku, uvek pogledaju da li su sociva u pitanju ako imas bela svetla.

 

Edited by sibisi666

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, evo odradjena i klima konacno, najvise zalim da dam pare na klimu, na gumice, zaptivace, ventile, vakumiranje i ponovno punjenje :) , Bez klime se moze, ali dobro je imati, i volim da sve radi i bude ispravno na autu :)

To zadovoljstvo me kostalo 95 eur, jbg, nije jeftino, ali sad cu bitti  " cool" ;)

A legle su i folije, na to mi nije bilo zao para posto su mu legle perfektno, ...istina, ne znam  sta ce mi strumfovi reci na tu, valjda cu se provuci nekako :)

evo slikica, stari fiat je ali jos ima sjaja :)

fried-banana-split-from-fantasy-concessions-arkansas-state-fair.jpg

photo_2017-06-03_18-56-10.jpg

photo_2017-06-03_18-56-14.jpg

photo_2017-06-03_18-56-44.jpg

photo_2017-06-03_18-56-51.jpg

folija 4.jpg

folija2.jpg

folija3.jpg

 

e, da prvih nekoliko slika je bez folije,  a poslednjih par komada su sa folijom.

Edited by sibisi666

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ima da ti kazu strumfovi kad vec vozis strumfa :lol:. Inace folije su mu super legle 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...