Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
nemanja1

Audi 80 1.8 1987. - zapalio se ispod haube

Recommended Posts

poz prolazio sam kroz mnogo foruma i niko da mi odg kako treba sve nesto preko ... ovde jedini kamatni forum juce mi se zapalio audi 80 1.8 1987 
samo sto sam skrenuo u ulicu ugasio se verglao sam 2-3 put nije hteo da upali, i aj prebacim na benzin iz drugog puta upali nekako pod gas do kuce samo sto sam ugasio auto beli dim i vatra od jednom, e sad da l prokuvao pa se zahvatila trava od ispod i plamen ili instalacija nesto?

 

kanalni kais nije da se istopio ali izgleda kao da je puko pa sad mozda nije imao hladjene mada ako je kais puko tu pred ulicu nije mogo da prokuva valjda posle 60m?
ugasio sam ga nekako posle 20-30min nisam smeo dici haubu da ne bi buknuo plamen sve sto je bilo plasticno izgorelo ispod e sad me zanima da l je to motor izdrzao kako to da proverim? neki majstori kazu ulje zagorela ovo ono nema leba i td sad sem tih kantica i instalacija hoce li morati da se menja i kocioni dobos i cilindar posto se istopila kantica na njemu? probacu slike da posaljem sutra mada. a auto samo sto sam uzeo ni pola sata upali se svadjao sam se svlasnikom on kaze dao sam ti ispravan auto briga me a ja normalna voznja do kuce skroz? :(
treba mi sema el instalacije i neke slike ispod haube tog 1.8 da vidim gde koja creva idu i td?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi je puklo crevo od benzina garant i zapalio se ispod haube. Idi na otpad kupi sve sto treba, za njih je to jeftini i menjaj redom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitanje je da l je motor izdrzao toplotuu

 

dole nije upaljeno kod poluosovina zupcasti nije izgoreo samo kanalni kao da je puko

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja letos menjao jednom na Puntu 1,isto tako buknuo,creva od benzina istrulela posto se vozi na plin i bila neka kineska,zamenio mu izgorenu motornu instalaciju,kuciste filtera,karb-monopoint,creva za benzin i auto radi kao sat,verujem da je i kod tebe ta prica,to mozas da sredis za 50-100e ako bas nije sve upaljeno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko je goreo taj ovaj moj sigurno 20-30 min nisam smeo haubu da dignem da ne bi buknulo jos jace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odvezeš kod majstora da rastavi sve, napravi spisak i u potragu za delovima. Ovako mi nagađamo zato što nema slika i ti zajedno sa nama jer se ne razumeš.


Share this post


Link to post
Share on other sites

ja razmisljam da ga bacim na otpad za 150e mora se menja instalacija to niko nece da radi ispod 100e plus alternator zupcasti creva od benz pa kuciste filtera one bocice kocioni cilindar sa dobosem i td ne vredi ulagati ?

a iso ko zmaj :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ja bi tog predhodnog vlasnika što ti je prodao auto za muda obesio na sred terazija za primer drugima, mogo je da te ubije

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto je izgorelo izgorelo je, promeni sve redom. Ako nije istopio nijedan aluminiumski deo (alternator, dekla alnasera, vodena pumpa, pumpa za benzin) onda je motor ok nema potrebe da se otvara.

 

Ako nije topio pomenute delove onda nije bilo temperature koja bi naskodila mehanickim delovima motora.

 

Ovo ti napisah iz bogatog iskustva bilo je u proslosti svakakih slucejeva

Share this post


Link to post
Share on other sites

a da l je moguuce da je motor prokuvao naime tempometar nije radio vozio sam ga i palio ono vent pa ugasi pa nakon nekog vremena upali onako normalno i samo mi se odjednom ugasio i probaj da upalim nece prebacim na benzin nekako upali posle 60m se upali nije bio vozen na benz dugo pa verovatno to vi sto ste rekli creva benzin isparenja toplota vatra i td istopilo je kuciste filtera kantizu za antifriz creva sva skoro poluosovine citave ventilator citav kocioni cilindar istobila se bocica i ono crevo sto viri iz serva cocionog istopilo se mada servo je mozda ispravno ne znam kakve su mu one membrane unutra cilindar verovatno istopile gumice unutra. plastike farova citave ne znam sta da radim ovi moji zapeli na otpad tamo mi daju za ceo auto 150e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...