Jump to content
FAS Goran
Danko77

Fiat Punto mk.2b 1.3 MJet - prezupčio na verglanju?

Recommended Posts

Pozdrav drugari

Juce odem sa drugarom na pice, da odbacim coveka kuci okrenem kljuc auto nece da upali samo zavergla, tako probao par puta vidim nece i batalim, pozovem amss slep posto sam clan i oteram auto kod majstora na slepu bez vucenja.(Popeli ga na kamion i ostavili ispred servisa).

 

Danas mi kaze majstor da mi je auto prezupcio e sad pitam se da li je senzor neki radilice ili je auto stvarno prezupcio? nece da upali samo vergla a pri tome se ne cuju cudni zvuci.

Inace cuo mi se lanac na vecim brzinama na 120km/h, i jako malo se cuo kad je u bio u leru.

Ono kao pocetna faza zvuka lanca.

Inace auto je sa placa uzet nemam poima kad je menjan lanac na km satu pise oko 190.000km

 

Kontam sta moze da bude,nikakvu lampicu nije upalio na tabli, palio je sto se kaze na pola kljuca, zanima me Vase misljenje sta moze biti i jel skup kvar ako prezupci prilikom paljenja?

 

Inace jako sam pedantan vozac ne silujem kola? ne mogu da verujem da se to meni desilo isao sam na srecu ono kao zamenicu ceo set pred novu god posto necu da idem van grada?

 

Pozdrav.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovao ili ne jako cesto prezupce na kljucu.Ja licno znam za dva slucaja.

U najboljem slucaju..Set lanaca i lancanika (Od 6000-13000 din,taj od 6000 ne bih ni razmatrao)

Klackalice 350-400 dinara..( ja bih zamenio svih 16,a mozes i samo one koje su pukle,mada nije najsrecnije resenje)

Novo ulje,filtere,a greota ne promeniti i vodenu pumpu.

Plus ruke majstora...Jos ako gadno zapeknu dizne..Uff...

U najgorem slucaju dodas na ovo vetile,vodjice,obradu glave,bregastu....

Nema to veze sa srecom...Cuo se i trebao si jos tada da odradis zamenu lanca,sada nazalost ide skuplja varijanta..Inace cudnih zvukova sada nema,bilo ih je kao upozorenje pre prezupcenja..

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da nije velika steta, ipak auto nije bio u voznji vec je na kljucu prezupcio.

Ulje i svi filteri su menjani pre nego sto je prezupcio Selenia WR. Nisam silovao auto bas sam ga lagano vozio, ali sad je dzabe, posto ga je ovaj pre mene lepo izvozao ;) i ostavio sve servise.(Italijan).

E sad koja je razlika kad prezupci u mestu i kad prezupci u voznji ?

Uzecu sve najskuplje u Kit Komercu jer sad i nemam opciju da mrdam auto i da biram majstora koji ce to da odradi da me ne boli glava. 

Verujem koliko toliko ovom majstoru i smatram ga za boljeg u gradu, jer svi drugari rade kola kod njega, nadam se da nece da ispadne djubre da me osisa i odradi preko tukija.

Jbt i ovi kako rade auta kad ti prezupci mora da menjas pola auta ... I to mi je napredak u auto industriji ???

 

 

 

 

 

 

 

 

14799805_1412609572097560_1821904273_o.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni jedan 1.3 mjet ne prezupci u voznji zato sto je tada zatezac lanca na svom mestu, kad ga palis ne stigne dovoljno brzo da zategne lanac i eto... ne verujem da je ista sem klackalica tu stradalo ali videces, svakako ja bih porucio original set u ovlascenom servisu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obicno tako prezube motori koji su na lancu.

A razlika u steti na verglanju ili u voznji..tesko moze da se kaze, pogotovo sto si bio uporan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bio uporan na kljucu niti nervozan zvuk je bio isti uvek kad sam okrenuo kljuc, tako da sam znao da je to,to  okrenuo sam ga jedno 4-5 puta i osetio da nema sta da pokrene u motoru. (u sebi sam znao da je prezupcio).

Pri tome nije bilo nikakvih neobicnih  zvukova normalno zavergla, i uvek je isto verglao bez promene zvuka znao sam da nije akomulator posto je odlican. I nikad me nije zezao na paljenju.

E sad ne znam koliko ga je majstor verglao kasnije, jer je auto bio otkljucan ispred servisa kad sam dosao?

Inace cim sam kupio kola promenio sam ulje filtere, ocistio usisnu granu i EGR, ulje novo za kocnice i antifriz, a lanac ostavio za "pred novu godinu" jer nisam planirao voznje van grada. (sve sam to radio kod istog majstora)

Lanac se jedva cuo kad je auto radio u leru. I to je bila kao pocetna faza lanca, citajuci druge forumase pisalo se da moze auto da predje jos dosta od te pocetne faze kad pocne lanac da se cuje na leru.

Zato sam se bio i prokurazio da ga kao teram do nove godine za najosnovnije i najnuznije potrebe po gradu.

E sad kako su pisali gore niko zapravo nije ni video kako izgleda taj originalni set iz delte i koja je razlika u odnosu na kit komerc ali posto se bavim rekreativno biciklizmom znam da lanac od 350din i onaj od 1350 nije isti i po boji i po izdrzljivosti.

Ovi momci iz kit komerca kazu da su to lanci renomiranih proizvodjaca i da tu nema greske, mogao bih tu i da im verujem koliko toliko jer i oni nisu budale da prodaju neko smece inace taj set kod njih kosta od 9000-13000 din u zavisnosti od proizvodjaca. Normalno ja bih uzeo skuplji e sad videcu sa majstorom sutra on mi kaze da uzmem kod njegovog pajtosa. 

 

P.S (Odes kod majstora onaj kez na licu kad ti prezupci auto, generalno i otimanje ko ce da ti ga radi sto preko telefona sto face to face.)

 

 

14799805_1412609572097560_1821904273_o.jpg

Fiat-Punto-Classic.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 18/10/2016 at 8:07 PM, werp690 said:

Verovao ili ne jako cesto prezupce na kljucu.Ja licno znam za dva slucaja.

U najboljem slucaju..Set lanaca i lancanika (Od 6000-13000 din,taj od 6000 ne bih ni razmatrao)

Klackalice 350-400 dinara..( ja bih zamenio svih 16,a mozes i samo one koje su pukle,mada nije najsrecnije resenje)

Novo ulje,filtere,a greota ne promeniti i vodenu pumpu.

Plus ruke majstora...Jos ako gadno zapeknu dizne..Uff...

U najgorem slucaju dodas na ovo vetile,vodjice,obradu glave,bregastu....

Nema to veze sa srecom...Cuo se i trebao si jos tada da odradis zamenu lanca,sada nazalost ide skuplja varijanta..Inace cudnih zvukova sada nema,bilo ih je kao upozorenje pre prezupcenja..

Samo za delove 28.000 + ruke 150e ništa mi nije pominjao majstor klackalice kaže da su ok, nešto je radio oko glave motora e sad promrmljao mi nešto da je radio oko glave, jedan grejač je navodno zapekao i to je to.

Uzeo sam najskuplji set u Kit Komercu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam dobro razumeo... Majstor je rekao da je lanac prezupcio,klackalice su ostale citave,a on je radio nesto oko glave motora i pritom je ostavio grejac koji je zapekao?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 22/10/2016 at 7:15 PM, werp690 said:

Ako sam dobro razumeo... Majstor je rekao da je lanac prezupcio,klackalice su ostale citave,a on je radio nesto oko glave motora i pritom je ostavio grejac koji je zapekao?

Kaže da je radio ventile, a kao klackalice ostale sve ok, jedan je grejač kao bio zapekao pa navodno nije mogao da skine, mislim da je nekom nosio glavu na obradu? Ništa mi nije pojasnio? Još kad sam video da curi antifriz iz hladnjaka plašim se da ga nisu probili kad su skidali motor , pravdali su se time da su navodno proveravali antifriz??? A antifriz sipan kod njega pre mesec dana. Stavio šipku preko motora i neku krpicu i prilikom vađenja motora ogulio lim . 7 dana mi auto kod njega i traži 150e za ruke a stalna sam mušterija???

IMG_20161018_173110.jpg

On 22/10/2016 at 8:02 PM, MS PK said:

De ga ostavio? U glavi? Nije skidao glavu il jeste?

Skidao glavu i nosio na obradu, koliko sam ga ja razumeo.

Edited by Danko77

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Još je auto kod njega neka ga bar odradi kako treba kada već čekam ovoliko.

P.S bolje da sam uzeo benzinca ova svemirska tehnologija nije za naše majstore ! Čast izuzecima.

Edited by Danko77

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm, vrlo čudno, radio ventile a klackalice ostale čitave. Stvarno čudno.

Kolege forumaši, iz iskustva, šta prvo strada, ventil ili klackalica.

Koliko se sećam iz škole, klackalice se i upravo projektuju da budu slabije i puknu pre stradanja ventila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije samo senzor radilice stradao kad nije hteo da upali? pa čovek rešio da odradi i veliki servis pošto je znao da mu je vreme za veliki servis?

I tako sebi nabacio posao?

Ovaj manji zupčanik lanca koji su mi pokazali  bio je nagrižen ali viđao sam i gore koji su kao šuriken.

Primetio sam da je jedan šraf menjača čist a drugi su prljavi? Što je taj čist a drugi prljavi stvarno mi nije jasno? Hvala Vam svima na savetima uzgred.

Evo 8 dana čekam da završe auto on i njegov čikica u gužvi su malo i sa drugim autima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovako mojoj agoniji sa majstorima nema kraja, platio sam delove oko 30.000 din i ovaj mi kvazi prevarant majstor uzeo 180e za ruke. 

Uzeo auto vozio par dana opet isti problem auto neće da upali niti da zavergla, mislim da auto uopšte nije ni prezupčio što se vidi iz komentara forumaša. Isti je sindrom akumulator je odličan 12,3v ovo je nešto sa  strujom Anlanser možda četkice. Sutra ga šlepamo kod drugarovog zeta pošto još u njega imam poverenja.

IMG_20161029_132907_224.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

auuu... brate :huh: koliko sam shvatio, majstor te je odrao, kupio si "mozda" nepotrebne delove i auto opet ne radi :blink: :angry: 

Ja bih otisao kod njega, ostavio auto i rekao da za dva dana dolazis po ispravan auto(posto je vec 10 dana bio kod njega), da radi kao sat i da ne bude "drzi bure vodu dok majstori odu" . Ili da spremi i vrati sve pare, za ruke i delove :angry: 

ps. nadam se da imas sve racune, i ladno ga prijavi u policiju za prevaru (prelazi 15k din.) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

otisao je bio automat anlansera a majmun mi rekao da je prezupcio auto nisam isao kod njega jel bih ga ubio na mesto iz momenta !

Da me je zajebao jeste definitivno odradio veliki servis i papreno ga naplatio.

Dragan Stosic staro groblje Nis eto da se zna, cuo sam kasnije kakve je sve prevare radio ljudima sa kolima !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...