Jump to content
FAS Goran
Majstor_Paja

Kupi i ja tenecku - Fiat Tipo 1.4 i.e

Recommended Posts

Nisam mogo nikako da ga izbegnem jer je auto bio "na poklon"
Platio sam ga 26.000 dinara a tolko vrede samo gume i felne na njemu..Inace jedina mana sto je motor procukao i ceka se kad ce da izdahne pa je zato i bila ta cena.Kad sam otisao da ga gledam mislio sam ko zna o kakvom krsu se radi kad ono, ganc nove prednje gume 195 50 15 Sava MS
Alu felne petokrake 15" i trap nema da susne nigde..Auto je toliko stegnut da ja nisam verovao a jednu jedinu limarijsku manu sto ima je prag koji je malo pokazao i vozaceva vrata malo zakacena..
Kao sto kazem, nisam mogo nikako da ga izbegnem za te pare jer samo gume i felne na njemu vrede koliko ceo auto..Evo par slika, danas sam kupio sprej da omandam ove branike.

Jedno pitanje imam : Posto je motor pred izdisajem ubacio bi makar 1.6 i dodao servo jer je ovo smehotres voziti bez serva sa ovim gumama..Jel moze da se ubaci 1.6 ili 1.8 a da se ne ide na atest jer je fabrika vec ugradjivala te motore u tu sasiju? Znaci nikakva budzevina vec samo ono sto je fabrika vec ugradjivala?
 

20161015_101559.jpg20161015_132623.jpg20161015_132640.jpg20161015_132650.jpg

20161015_133001.jpg20161015_133011.jpg20161015_133025.jpg20161015_133037.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka je sa srećom i da te dugo služi s što se tiče motora hmmm proveri dobro da li možeš da ubaciš neki jači od onog koji je bio mislim da atest izdaje Fiat a jedan ovde kolega sa foruma nije mogao za Punta mk1 sa 1,7 d na 1,4 turbo da dobije,možda grešim ,javiće se već neko i reći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno :) Nece mnogo da me sluzi dugo sa ovim motorom haha :D AL zato sve ostalo ko pucka..Uglavnom mislim da ima neka zajebancija ali ako ispadne i najmanje komplikovano, ubacujem mu fabricki 1.4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka sluzi dugo, a sa motorom gledaj dobro sta ces, ako ces 1.6, ramisli da li ces sa 1 ili 2 bregaste, za 2 bregaste nista od delova nije po katalogu, sve se po uzorku bukvalno trazi, jedino sto sam za taj motor cuo da je jako zahvalan. Imam tu "srecu" da ga posedujem :-)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da vam slikam motor da vidite kakav je , nema gde ulje ne izbija :D
Lampica za ulje treperi ko bozicna jelka a pod haubom pera detlic :D
Nema nista od ovaj motor to sve otislo u pm samo drugi da se ubaci ili nesto drugo..Kupio sam ga tu da ga teram po grad eventualno nekih 30-40km oko grada i to je to.JeVtini delovi nije skupo nista, registracija pogotovo zato sto je 88 godiste.Buco ce da izvines za tenecku, mnogo me podseca na onu tvoju haha :D

E sad ako se delovi stvarno pasu od Juga onda nije lose i da se napravi..Ali kako 1.4 , kam gi klipovi, karike..Sve mora se radi..

Share this post


Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, Majstor_Paja said:


Lampica za ulje treperi ko bozicna jelka a pod haubom pera detlic :D
Nema nista od ovaj motor to sve otislo u pm

Buco ce da izvines za tenecku, mnogo me podseca na onu tvoju haha :D

Lele...:rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dal se pase unutra nesto ne znam ali od floride 1.4 bi trebalo :D

A da je jeftin za odruavanje tu si se zeznuo malo. Buca kad je radio trap i sl.bogami delovi ko za stila :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
I ja mu to reko. Ali kaze da mu to skupo. A delke pasu od yuga. Jel tako@dezurni ?

Paše na šraf.

Stvarno bi mogao makar da ga otvori i da premeri radilicu. Ako je ona ostala čitava, za male pare može da se osposobi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pricam ja al ne slusa nista.

A trapovi su bas jeftini :D recimo ko za alfu. Jedina sreca je sto su jeftiniji amortizeri u odnosu na alfu / stilo :D

Pajo tenecka je nesto posebno. Da bi bila ko ona ima mnoooogo da radis. Ili poseti limara i farbara prvo :D 😂😂😂

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je trap skuplji malo al ovo ostalo dzabe, sta sam sve naso za po 500-600 dinara al ono 500,600,500,600 i ode u 100e :D 
Sala mala, dobar je Tipson, dosta ovako stegnut tako da molim boga tu malo vise da me posluzi.

Evo sad cu da vam opisem tacno sta se desava pa ako neko imao takvu situaciju i ako to moze da se popravi, onda cu ga popravim..
Motor je masan CEO..Znaci slini na poklopac, isteruje ulje na iberlauf i na merac za ulje..Ovako standard cuka al ja sam ga tako doterao iz Krusevac, evo i dalje ga tu vozim i nista se ne desava, ima onako solidno snagu posto se vozi na plin..

Sta podrazumeva osposobljavanje ovog motora? Komplet sve karike, klipovi, klipnjace, lezeci, obrada? 
Mom drugaru Brava 1.4 12v bila pred crkavanje, decko naso polovni klipovi stavio, uzeo nove karike, sredio ventili i auto prede.

Ja sam naso polovan motor bez glave za 5000 dinara :D Da se on iskoristi a glava stavi od ovog.

Edited by Majstor_Paja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam malo nesiguran zato sto mi niko ne preporucuje da kupim taj "polumotor" koji mi se nudi za 5000 dinara..Ja sam za Kappu kupio sjajan motor za 120e i dobio jos dosta delova gratis kad je motor kostao 300-350e...Tako da cena ne mora da diktira nista.Moze ali ne mora.

Mene samo strah koliko je taj motor stajao i dal nije zapeko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa cim duva i izbacuje ulje i na iber onda podrazumeva sve to sto si napisao. Mozda je pukla i karika il klip..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polumotor kada se kupi se lepo rastavi, ocisti i proveri, mada ima ljudi koji ih ubacuju i na rec, ma full je, presao 50.000 samo...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 15.10.2016. at 3:52 PM, totti said:

Skini ti te felne sa gumama i prodaj za 100-150, ostatak na kilo i izvlači svoje pare...

 

+1

 

A ako baš hoćeš da radiš i popravljaš, onda zaboravi promenu motora na jači - papirološki mnogo komplikovano i skupo. Mora atest bez obzira što je 'iz grupacije'. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navodim kao mogucnost ubacivanja jaceg motora ali posto je to sve tako ide standard..Auto vozim vec par dana, isao sam kod majstora da ga generalno proveri i neverovatno sta sam dobio za 26.000 din...Hocu da mu zamenim taj motor i da teram dok se ne raspadne kod mene.Znaci nema prodavanja.Treba mi tu za lokal da me malo kosta a kad dodje vreme da vise nije rentabilan, otpad..Jer ce kad tad da krene da truli tako da je ovo u ovom stanju best buy..Probacu sa tim motorom od 5.000 dinara, necu mnogo da puknem s'obzirom da ako bas bas ne valja, na otpad cu pola para da vratim..Vido sam neke motore od Floride 1.4 , orginal isti motor ko u Tipa pa i to resenje uzimam u obzir..Majstor trazi 100e da ubaci taj drugi motor, napakuje glavu, dihtung zameni + da kupim kaiseve, vod. pumpu i te neke sitnice..Dodje negde oko 200e komplet sve da bude "ko nov"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paaa i nije bas 200e. Malkoo vise ce ds bude. Ravnanje glave 30-40e.

Gumice ventila 10e

Diht poklopca 3e

Stelovanje ventila 10e.

Dihtung glave 15e

Dihtung grane oko 15e

Menjaj semeringe 3x5e okvirno

Kais kanalni, roleri, pumpa, zupcasti, spaner blizu 130e. Silikoni i ostala cudesa xx e.

Pa kad radis to jos dihtung kartera i silikon izadje oko 11-13e.

Ima se nabere blizu 300 ako mislis kasvetno da odradis sve to.

Pricam iz iskustva.

A delovi za prednji trap sitnica.

Viljuska 3400

Stabilizator 900

Krajevi spone 850

Spona oko 900

Gumica b.stangle 400

Caura za letvu 300.

Pumpa za gorivo 2000

Svecica ngk oko 390

Filter vazduha 800

Filter ulja 500

Ulje 650

Cene su po komadu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...