Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Slažem se da treba da se zavede neki osnovni red. A šta ćemo sa automobilima koji imaju fabričke ksenone bez prskalice? Ima i takvih, mislim da je ovde na forumu to pominjano ranije.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za te pare sto bi castio, kupi dve obicne sijalice, skini xenone, montoraj sijalice, zavrsi tehnicki, skini sijalice, vrati xenone. :D I da, kupi pivo za zivce zbog menjanja sijalica ako je kao kod Stila. :D I na kraju ti ostanu dve rezervne sijalice za ne daj Boze....

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/18/2018 at 1:17 PM, Dezurni said:
Postoje takvi automobili. Ali nemaju auto-nivelaciju tako da nemeže.

Mislim da imaju nivelaciju, al reč je svakako o par starijih limuzina koje su retke i ovako, a ne sa ksenonima.

Neka Lancia limuzina stara, pa mislim i pug 607 u pocetku, možda neki matori Volvo Mercedes, mada su oni imali one metlice preko farova :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar ima Brava 2007. uvežen iz CH sa prskalicama i običnim farovima. Nema nivelaciju. 

Takva kombinacija se uglavnom ugrađivala za tržišta gde ima dosta snega. Tipa Skandinavija, Švajcarska....

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/18/2018 at 1:43 PM, vagenovac said:

Mislim da imaju nivelaciju, al reč je svakako o par starijih limuzina koje su retke i ovako, a ne sa ksenonima.

Neka Lancia limuzina stara, pa mislim i pug 607 u pocetku, možda neki matori Volvo Mercedes, mada su oni imali one metlice preko farova :D

Pih, imala je i Lada Riva (VAZ 2107), i prskalice i metlice, to je bre bio auto. Kada sam bio klinja to je bilo vau :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uredno vidjam i automobile stare par godina da imaju xenon bez prskalica. Za nivelaciju nisam siguran, ali kapiram da imaju.

Kolko sam shvatio, caka je sto na novijim kolima ima u ponudi xenoni snage 25W i 35W, i samo na onim od 35W su neophodne prskalice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel bitno da li je ručna ili auto nivelacija?
Kontam skinem brisače sa Lade Rive i one prskalice,zalepim super lepkom ....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xenon 35W bi morao da ima auto nivelaciju, za 25W nisam siguran da li ima, ali pretpostavljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da to na novim autima nije fabrički ksenon već ubacuju ljudi naknadno.

Baš ne znam ni za jedan primer da sam to video u konfiguratorima, a igrao sam se sa dosta njih, mada ne kažem da nema.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.mytreg.com/index.php?/topic/80298-can-you-change-the-25w-xenon-bulbs-for-35w/

 

Pominje se to na mnogo mesta i foruma, nego nisam puno guglao da nadjem zvanicne podatke, a verujem da ih ima.

Cak sam citao i za Giuliu da nudi obe opcije, 25W bez AFL i prskalica i 35W AFL+prskalice.

 

Negde takodje pise da svaki far koji prelazi 2000 lumena, mora da ima prskalice i auto nivelaciju, dok ako je ispod, ne mora da ima nista od navedenog.

 

Znam na koje automobile mislis, takodje recimo vidjam brdo Passata B8 na ulicama koji su bez projektora ali imaju xenonsko svetlo. Nerealno fabricki cut off imaju i nijedan me nikad nije zaslepeo, kapiram da je to ta fora da su ispod 2000 lumena ili sijalica od 25W.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo, laguna 2 i civic nemaju projektore, ali svi imaju prskalice i auto nivelaciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...